Lucescu'dan Türkiye sözleri!

Shakhtar Donetsk ile olan sözleşmesinin son senesine giren Mircea Lucescu, Ukrayna basınına özel bir röportaj verdi.   Shakhtar’daki oyuncularının gelişip büyük takımlara transfer olduğunu söyleyen Lucescu, Türkiye’de bunu yapamadığını söyledi: “Orada baş

Trabzonspor 07.12.2015, 12:43
Lucescu'dan Türkiye sözleri!
Shakhtar Donetsk ile olan sözleşmesinin son senesine giren Mircea Lucescu, Ukrayna basınına özel bir röportaj verdi.
 
Shakhtar’daki oyuncularının gelişip büyük takımlara transfer olduğunu söyleyen Lucescu, Türkiye’de bunu yapamadığını söyledi: “Orada başka bir organizasyon var. Başkanlar iki yıllığına seçiliyor ve hemen yıldız isimler transfer ediliyorlar. Oyuncuların gelişmesine izin verilmiyor. Onların ihtiyacı olan sadece isim. Türkiye, belki de futbolda yıldız isimlere en çok para harcayan ülke. Bunun nedeni kısa süreliğine göreve gelen başkanlar. Onlar takımın borcunun 100 milyon Euro olmasıyla ilgilenmiyor.”
 
Yaklaşık 11 senedir Shakhtar’ı çalıştıran Lucescu, Galatasaray ve Beşiktaş’tan gönderilmesiyle ilgili de konuştu: “Galatasaray ile daha 2 senelik sözleşmem vardı, ligi kazanmıştık. Ama yeni başkan gelince Fatih Terim ile anlaştı. Benzer bir durumu Beşiktaş’ta da yaşadım. Başkan ile asbaşkan arasında bir kavga vardı. Sonra kendimi bir anda Donetsk’te buldum. Neyse, ben hiç buradan ayrılmadım, her zaman mutluydum. Herhalde kimse benim ayrılmam gerektiğini düşünmüyordur (gülüyor).”
 
Rumen teknik adam henüz geleceğiyle ilgili bir yorum yapmak istemiyor. Fakat Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, Lucescu'yu gelecek sezondan itibaren takımın başına getirmek için yoğun görüşmeler gerçekleştirdiğini söyledi. 
Yorumlar (5)
ali duran 5 yıl önce
Luçesku gelirse Trabzonsporu uçurur
Paşa Türk 5 yıl önce
Takımın durumuna bakınca Lucescu doğru tercih gibi görünüyor ama anlayış bence şu olmalı artık.Takımın başına köklü bir değişim yapacak, çağdaş futbol anlayışında başarı getirecek futbol anlayışına sahip, her anlamda kendini ispatlamış, futbol anlayışıyla tesadüfi olmayan başarılar elde etmiş birinin gelmesi gerekiyor.Bu başarı illa kupa anlamında değildir.
MunihTS 5 yıl önce
dogru diyor eger alt yapilara önem deger verilseydi daha dogrusu yerli futbolculara. Ama bizde 11yabancida oynar durumda. böyle bi sacmalikla hic bir türk takimi avrupada başarili olamaz. gruptan cikma haric.
Emir 5 yıl önce
Lucescu bu takımı batırır kardeşim
Ts fatih 5 yıl önce
Trabzonspor yeni rakviyeler lazim forvet defans Ortsaha yirdici teknik Direktor miss lusecu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@