Liglerin durumu ile alakalı flaş açıklama: Sporcu sağlığı...

Spor Bakanı Kapasoğlu'ndan flaş açıklama.

Trabzonspor 30.04.2020, 20:25
Liglerin durumu ile alakalı flaş açıklama: Sporcu sağlığı...

Spor Bakanı Kasapoğlu, liglerin durumu konusunda TFF ve kulüp yöneticileriyle toplantılar yaptıklarını ve süreçle ilgili kararın ortak akılla alınacağını vurguladı.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Türkiye'nin corona virüsü salgını sürecinde diğer ülkelere kıyasla daha başarılı olduğunu söyledi.

"Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın ifade ettiği gibi tünelin ucundaki ışık görüldü" diyen Bakan Kasapoğlu, "Biz sporcumuzun sağlığını bir müsabakaya, bir organizasyona değişmeyiz; sağlık her şeyin başı. Geçtiğimiz günlerde futbol, basketbol, hentbol ve voleybol federasyon başkanlarını davet ettim; bu süreçteki yol haritalarını sordum. Çalışmalarını yapıyorlar. İşleyen bir çalışma süreci var ama burada esas olan yine federasyonlarımızın kendi yapacakları çalışmalar olacak. Gerek UEFA ile iletişimleri, diğer federasyonların kendi alanlarıyla ilgili iletişimleri; bunların sonucunda ortaya çıkacak fikir, ortak akıl bu sürecin takvimini de belirleyecektir" değerlendirmesinde bulundu.

.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (9)
Fadime 1 yıl önce
Tüm avrupa oynatma sada türkiye'de cimbom oluncaya kadar oynatilacak. Lider degistigi an bitecek
Ts_61 1 yıl önce
Lider degismiyecegine göre, lig hiç bitmeyecek mi demek istedin kardeşim?
ESER 1 yıl önce
Avrupa liglerinde alınan kararlar belli ama Trabzonspor'umuzun 1. olduğu lig bu şekilde bitirilmez mutlaka oynatilir.
Görünen köy. 1 yıl önce
Bu salgın durumunu yöneten kurumlarımız mutlaka gelişmeleri izleyerek risk almamak elde edinilmiş kazanımların ve gösterilen emek,özveri ve sabrın yanında maliyeti de gözönünde alarak bir karar alacaklardır. Kanaatimce vaka sayısı ilan edilen tarihe kadar minimum seviyeye ulaşması durumunda maçların devamına, ulaşamaması durumunda önce sporcu sağlığı evrenselliği bağlı kalınarak sezonunun bu haliyle bitirileceğini ve alınacak kararın yakın ilan edileceğini ümit ediyorum.
Ers61 1 yıl önce
Görünen Köy; ya bu ülkede yaşamıyorsun ya da çok safsın! Hükûmet cevaplarınız böyle bir tasarrufta bulunacağına zerre kadar İHTİMÂL veriyor musun, Allah aşkına? O dediğin, cincon veya bir başka İstanbul takımı lider olsaydı olurdu ama lider Trabzon olduğu için Trabzon'un lehine olacak bir işe asla girişmezler.
alix1967 1 yıl önce
Oynatılmayacağını zannediyorum.yalnız,
PSG şampiyon ilan edilince Mustafa başkan hasta oldu.Allah şifa versin
M.Birinci 1 yıl önce
Eğer şu anda lig lideri istanbul takımlarından her hangi birisi olsaydı lig tescil edilir oynamazdık.Şampiyonlukla hiç alakası olmayan takımlar play of istiyor vede bu tartışılıyor.Olmaz böyle şey.Insan sağlığı çok önemli,seyircisiz oynayabilirse oynanır veye lig tescil edilir.
Aristo 1 yıl önce
Oynanmazsa Trabzonspor şampiyon ilan edilecek ya tüm sıkıntı bu yol tünelin ucundan ışık ğörünmüş o ışık başka ışık olmasın dünyada ölüm oranında 12. Vaka oranında 7.ciyiz ne başarısı ölen her can insan insan 3000 i ğeçti ölümler koy 3000 tabutu yan yana ğeç karşılarına yakınlarında çağır bakın bu başarı bizim ve Sayın cumhurbaşkanımızın deyin bakalım ne olacak bir düşünün insan ölümünü istatistik yapmayın biride bir bini de yakının ölsün bak o yüzden sporcu sağlığı insan sağlığı riske atılmamalı aklın yolu bir liğ tescil edilip Trabzonspor a 2011 de çaldığınız kupayı verin buda ilahi adalet olur
yoshi 1 yıl önce
eger lider gs yada fb yada gjk olsaydi sampiyon coktan belli olmust
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@