banner526

Modern Pozitif Bilimler

banner513

Karaman taktiği verdi: Önde baskı

Trabzonspor'da Fenerbahçe maçının taktiği belirlendi

Trabzonspor 27.04.2019, 10:09
Karaman taktiği verdi: Önde baskı

Trabzonspor Fenerbahçe maçının taktiğini belirledi. Teknik Direktör Ünal Karaman, İstanbul'daki 22 yıllık galibiyete son vermek için hazırlıklarını tamamladı.

KOZU NWAKAEME

Bordo-Mavililer deplasmanda oynayacak olmasına rağmen, "Baskılı oyun ve paslaşma" ile üç puanı kovalayacak. Karaman, oyunun ilk dakikalarından itibaren topa sahip olmayı hedefliyor. Rakibine kendi oyun anlayışını kabullendirmeyi hedefleyen Karaman'ın sahadaki en önemli kozları ise son haftaların formda isimleri Abdülkadir Ömür ile Nwakaeme olacak. Sağ ve sol kanatta oynayan bu iki oyuncuyla rakibi üzerinde üstünlük kurmayı amaçlıyor.

SAVUNMAYA BASKI

Bordo-Mavililer'in hocası, kaptırılan topların ise kısa bir süre içinde geri kazanılmasını istiyor. Fenerbahçe'yi hafta başından itibaren analiz eden Karaman'ın ezeli rakibine savunmada şok pres yapacağı ve topla çıkarmayacağı öğrenildi.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (2)
Semih Atik 1 yıl önce
İleride basmayip geriye yaşlandığımız anda golü yer ve yeniliriz. İlk 60 dakika yoğun baskı kurarsâk ve topla oynama oranımız yüksek olursa FB daha çok top kovalar ve yorulur 60.dakikadan sonra biterler. Ondan sonra uzun top şişirirler geriye dönmekte zorlanırlar ve fark gelir. Önde yoğun baskı, dönen topları alma, atağa çıkarken top kapma, kanatlardan bindirme vb yapmak için orta saha çok önemli. Maçın kaderini orta saha belirleyecektir. Orta sahada Tolgay oynasa çok iyi olurdu. Bu maçta Alanya maçına göre daha dirençli bir orta saha oynayacak. Jailson Elif ve Jack. FB nin ve Ersun un iki planı var üçüncüsü yok. Orta sahadan kanatlara aktarılan toplarla kenarlardan bindirme veya Soldado ya uzun top. Onun için orta sahada çok ağır bir baskı kurup kanatlara top çıkarmalarını ve soldadoyu atağa çıkarmalarını engellemek gerekiyor. Çünkü kanatları çok iyi. İsla dirar valbuena ve özellikle Hasan Ali kaldırım çok tehlikeli. Hem bu adamlara orta sahadan top atılması önlenmeli atılırsa da iyi tutulmalı. Aynı şekilde ayağında top tutabilen tek forvetleri Soldado ya top atmaları önlenmeli. İleride baskı kurulursa forvet Soldado ile orta saha bloğunun mesafesi uzar ve Soldado ya top atamazlar. Bu sefer Soldado top alabilmek için geri gelmek zorunda kalır. Yani orta saha orta saha orta saha. İleride baskıyı kurarsâk FB savunması uzun süre baskıyı kaldıramıyor ve hata yapıyor. O zaman gol kaçınılmaz. 60.dakikaya kadar 1-0 önde olursak ve yüksek topla oynama yüzdesi ile önde basarsak 60. dakikadan sonra taraftar baskısı ile şuursuzca uzerimize gelirler ve daha çok boş alan bulur farkı açarız. Bu maç tarihi bir maç. Yıllardır çaldıkları emeklerimizin intikamı alınmış olur çünkü. Bu hafta Erzurum ve Bursa galip gelirse FB 33 Bursa 32 Erzurum 31 Göztepe 30 olacak. FB sahasında kaybederse iyice demoralize olacak. Bu üç takımın nefesi ensesinde olacak. Bu baskı ve stresle Kasımpaşa deplasmanına gidecekler ve FB nin deplasman karnesi ortada. Kaldı ki bu takımlar düşme stresine alışık ve bunu kaldirabilirler. Ama FB taraftarı da futbolcusu da bu stresi kaldıramaz. Kasımpaşa da yenildikleri anda Bursa veya Erzurum üzerlerine çıkar (o hafta Bursa Erzurum'da) ondan sonraki hafta kendi sahasında Akhisar i yendi kabul edin. Ama ondan sonra Erzurum'a gidecekler. İşte burda dananın kuyruğu kopar. Erzurum FB yi yener. Hem Erzurum hem Bursa FB nin üstüne çıkar. Son hafta Bursa Malatya Erzurum'da Kayseri deplasmanında galip gelirse ki gelirler son hafta bu takımların hiçbir iddiası yok. İşte o zaman FB Kadıköy de Antakya yi yense bile küme düşer. O yüzden bu tarihi bir maç. Haydi aslanlarim. Haydi uşaklar. Kusana kadar koşun. Nefes aldırmayın. Sahayı bu şikecilere dar edin.
Ts61 1 yıl önce
Karaboga sen işini bilirsin ve bu hasret bu akşam son bulacaktir ama hakem etkisine dikkat etmek gerekir... Sonuç olarak zor maç, sikebahce ölüm döşeğinde, ne yapacağı belli olmaz...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@