İşte Sturridge transferinin perde arkası! Ağaoğlu açıkladı!

Trabzonspor’un gündemi sarsan Sturridge transferinin perde arkasında yaşananları Başkan Ahmet Ağaoğlu açıkladı.

Trabzonspor 22.08.2019, 20:37 23.08.2019, 01:00
İşte Sturridge transferinin perde arkası! Ağaoğlu açıkladı!

Haber61 - Spor Servisi

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu Sturridge transferinin perde arkasını anlattı. Türkiye üzerindeki algının kırılması için de önemli bir transfer olduğunu belirten Ağaoğlu “Sturridge’nin kız arkadaşı bile bu algıyı kırmamız gerektiğini söyledi” ifadelerini kullandı.

Ahmet Ağaoğlu yaşananları şöyşe anlattı “Görüşmelerin büyük bölümünde Sertaç bey vardı. Zaman zaman Mehmet Yiğit Alp, Erdoğan bey vardı. Zaman zaman da ben devreye girdim. Ekonomik olarak farklılıklar vardı. Ailenin Trabzon konusunda bilgisi yoktu. Bir spor müsabakasına bir transfer gözüyle bakarsak doğru bakış açısı olmaz. İngiltere’de ve bazı Avrupa ülkelerinde Türkiye ile alakalı yürütülen algı operasyonu var. Seyahat etmeyin uyarılar vardı. Bası bazın organları bilinçli olarak algı yapıyorlardı. Uzamasında bu faktörlerin etken olduğunu düşünüyorum. Bir futbolcunun İngiltere’den Trabzonspor’a transfer olarak bakmamak lazım. İngiletre, Sturridge’nin ve Trabzonspor’un üstünde. Devlet görevlilerine ve benzer kurumlara şunu sorarlar. Öyle dendiniz ama adam gitti. Orada oynuyor. Turist olarak gelmedi. Bu algının ortadan kalkması için çok önemli. Trabzonspor’un ismi ne kadar ön plana çıktı. Buna bakmak lazım. Reklam karşılığı değeri vardır çıkan haberleri. Bağımsız uluslararası kuruluşlara baksınlar bakalım ne çıkacak Trabzonspor’un ve Türkiye’nin ismini ne kadar para verseydiniz ne kadar gündemde tutabilirdiniz. Bunlar önemli faktörler. Ters algı operasyonları yüzünden bir takım sıkıntılar yaşadık ama yoğun çaba sarfettiler. Ben de katıldım. Yoğun bir gündü. Uğraştık. Oyuncudan kaynaklanan bir şey değil. Avukatların her biri bir tarafta . Ekle çıkar. Uzun sürdü. Kız arkadaşı çok net ifade etti. Bu algıyı kırmanız lazım dedi. Onlar Trabzon’da zaman geçirdiler.”

Yorumlar (7)
sifteri 1 yıl önce
aiesi muhtemelen arap işgali altındaki uzungöl gibi turistik yerlere gitmemiş. yoksa bu iş yatardı
Şefik 1 yıl önce
Başkanım her şey için teşekkürler ve tebrikler iyiki varsınız. Sağduyulu bir taraftar olarak arkanızdayız. Doğru işler yapıyorsunuz. Hedef giderek yakınlaşıyor. Yola devam
sedat 1 yıl önce
Algiyi nasil degistireceksiniz ?
Sayin baskan a soralim , demokrasinin olmadigi yerde insanlarin yuzde ellisinin mutsuz oldugu ve dusman goruldugu ulkde algiyi yaratan sizlersiniz . sen ve senin siyasi zihniyetin .
EFE MURAT 1 yıl önce
İstersen şimdi karşılaştırma yapmayayım. Uzun sürer
Faran 1 yıl önce
Ahanda çıktı bi dürzi...
doğan yıldız 1 yıl önce
onu bunu bilmem sorloth 90 dakika oyunda kalmalı.
Cevap 1 yıl önce
Hayırdır Sedat sen yüzde elli in diğer yarısını ne olarak görüyorsun. İşiniz gücünüz siyaset. Bari spora siyaset karıştırmayın.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@