7m


7m

hyundai

İşte Alanyaspor Trabzonspor maçının VAR hakemleri

Alanyaspor Trabzonspor maçının VAR hakemleri belli oldu

Trabzonspor 07.11.2020, 14:34
İşte Alanyaspor Trabzonspor maçının VAR hakemleri

Haber61 Spor Servisi.

Trabzonspor Süper Lig'in 8. haftasında deplasmanda Alanyaspor'a konuk oluyor.

Karşılaşma öncesinde VAR ve AVAR olarak görev yapacak hakemler de belli oldu. Maçın VAR'ı Bahattin Şimşek, AVAR'ı ise Esat Sancaktar olacak.

Öte yandan karşılaşmanın orta hakemi Ali Palabıyık, onun yardımcıları ise Serkan Çimen ile İlker Takpak.


Yorumlar (3)
BenDeniz 2 yıl önce
Hepsi tetikçi!!
Ts612828 2 yıl önce
O tetikçi bu tetikçi. İşiniz gücünüz hakem eleştirmek. Adam gibi futbol oynarsın rakibi ezersin bu fozisyonlarda kaçırmı dedittirirsin hakemi konuşursun. Ortada futbol denen mücadele denen birşey yok hakemler hatalı oluyor. Her hafta TRABZONSPOR a kazandıracak hakem mi arasınlar. . Çıkıp adam gibi mücadele edeceksin hakkın yeniyorsa o zaman hakkını savunacaksın. Hakemlerde hakemler bıktık artık bu muhabbetlerden.
Görünen köy. 2 yıl önce
Bu Var sistemi beni hiç tatmin etmiyor! Maçları izlediğimde mutlak düdük çalınması ya da değerlendirilmesi gereken pozisyonlar için hiçbir şey yapılmadığını izlediğimde güvensizlik yaşıyorum! Ya, Hakem var dan ikaz bekliyor ya da var inisiyatifi hakeme bırakarak maçların kaderleri etkileniyor! Burada bir kollektiflik ten ziyade karmaşıklık yaşanıyor! Örnek olarak yan hakem taç çizgisi yanında ikili mücadele esnasında topun son kez hangi oyuncunun teması sonrası taça çıktığını anlık olarak göremediğinde yalnış karar vermesine karşılık, aynı görüntü var sistemi monitörlerine en az üç açıdan yansıtılmasına rağmen bunu görmesi ve maç hakemini ikaz etmesi gereken var organizasyonu da bu yalnış karara müdahale etmekten imtina ettikleri görülmektedir. Buradan bu oluşumdakilerin yetersiz olduğu kanaati oluşmakta yada hakemi başarısız kılma algısı yaratılmak istenilmektedir! En çok tartışılan hakeme
haftanın hakem puanlamasına bakıldığında 5 puan alması tahmin edilen hakeme en az 8 puan veriliyor! Sebep olarak bu hakeme bundan aşağı not verilirse bir sonraki hafta sahaya sürecek hakem bulunmaması olacağı düşüncesindeyim! Şu anki kanaatim Var sız yönetilen maçlardaki hakemin daha başarılı ve özgürlük alanlarını iyi kullandıklarını düşünüyorum! Bu Var sisteminin düzeltilmesine dair kuralların yeniden belirlenerek uygulanması yoksa bir önceki maçların yönetime şekline dönmesi daha uygun olacağı kanaatindeyim!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@