İsmail Türüt: Trabzonsporluyum diye kızan Rizeliler...

İsmail Türüt Trabzonspor'la ilgili konuştu. Kendisine kızan Rizeli hemşerilerine de çağrıda bulundu.

Trabzonspor 25.03.2017, 14:21 25.03.2017, 14:38
İsmail Türüt: Trabzonsporluyum diye kızan Rizeliler...

Karadenizli ünlü türkücü İsmail Türüt, Trabzonspor'a dair açıklamalarda bulundu. Çay Tv'ye konuşan ünlü sanatçı Trabzonspor'un kendisi için sevda olduğunu söyledi. Kendisine bazen Rizeliler'in bu nedenle kızdığını söyeyen Türüt "Bana kızacağınıza İstanbul takımlarını tutanlara kızın. Ben Karadeniz'in takımını tutuyorum." ifadelerini kullandı.


İşte Türüt'ün açıklamaları;

Rizespor'u tabi ki seviyorum. Rize bizim canımız ciğerimiz. Ancak rekabet anlamında dört büyüklerde her zaman Trabzonspor başa oynamıştır. Biz Karadenizli olarak rekabeti seven adamız. Rize'nin öyle bir iddiası hiç olmadıki. Düşmesine üzülürüm. Trabzonspor Rizespor maçında Rize'yi tutarım. Bana Trabzonspor sevdamdan dolayı Rizeli hemşerillerim tepki vermeleri ağrıma gidiyor. Bana diyeceğinize Beşiktaş'ı Fenerbahçe'yi Galatasaray'ı tutanlara kızsanıza. Biz aynı tarlanın lahanasıyız. Trabzon'u tutmaktan daha doğal ne olabilir. Trabzonlular hiç bir zaman "bu İsmail Türüt Rizeli'dir bizim konserimize,düğünümüze gelmesin" demedi ki, böyle ayrım yapmadı ki. Ben niye yapayım. Ben Trabzonsporluyum bunu kimseyle tartışmam.

Açıklamaların tamamı;


Biz Mehmet Ali Yılmaz döneminde dünyanın her yerine maçlara 150 kişi grupla giderdik. Bir gün Roma'ya gidiyoruz. Kalktık uçakta horon oynadık. Pilot geldi dedi ki "Beşer beşer oynayın uçak düşecek"...

Trabzonspor ayrı bir sevdadır. İstanbul takımlarına geçit vermeyen bir kaledir. Karadenizli bundan gurur duymayacak da nerden duyacak. Filmlere konu oldu, efsane oldu.

Şenol Güneş'le İbrahim Cevahir'in cenazesinde görüştük. Dedim onaki " Şenol Hoca Beşiktaşlı değilim senin için Beşiktaş'ı seviyorum". Ama tabi Trabzonsporluyuz.

Trabzonspor'un yetiştirdiği çok hocalar var. Hami, Giray hocalar var. Bunlara sahip çıkmak lazım. Trabzon'un bir yerinden tutturmak lazım. Al Giray hocayı getir Rizespor'un başına. Demek istediğim kendi değerlerimize de sahip çıkalım...


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (18)
60bir 4 yıl önce
Helal olsun sana!
cecen61 4 yıl önce
Sana helal olsun böyle olması lazım bir Trabzonlu olarak aynı düşüncedeyim
FIRTINA 4 yıl önce
ADAM GİBİ ADAM. HİÇ KİMSE KİMSEYE KIZAMAZ. YÖRESİNİN VE BÖLGESİNİN TAKIMINI DESTEKLİYOR. HERKESİN DÜŞÜNMESİ GEREKİR.
Forza Ts 4 yıl önce
Hiç bir Rizeli yada hiç bir Karadenizli istanbul takımı tutmaz, tutanlar nufustan vukuatlı nufus kagıt örneği alsın, bir karışıklık var demektir:)
Ts 4 yıl önce
Çok doğru söylemiş
GurbetciBaskentli 4 yıl önce
Organik karadenizli adamin hasi be.
Serkan 4 yıl önce
Malesef bu işler böyle sade Rize deyil diyer karadeniz ileride aynı ilk fırsatta TSye çelme takmak için fırsat kolluyorlar,ne yapalım Büyüklük böyle birşey Yükseklerde fırtına sert eser biz yıllardır bu kıskançlık krizlerine alıştık artık kimsenin ne düşündüğünün Önemi yok,tek önemli olan TSnin bütün bunlara rağmen dik durmasıdır gerisi hikaye.
mavi firtina 4 yıl önce
hadi ordan yalaka.trabzonu agizina alma.
m koç 4 yıl önce
TRABZON u neden ağzına almayacakmış. Sen TS için ne yaptın da bu hakkı kendinde görüyorsun.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@