"İkisi birlikte hiçbir zaman oynayamaz!"

İskender Günen Trabzonspor Kayserispor maçını değerlendirdi

"İkisi birlikte hiçbir zaman oynayamaz!"

Trabzonspor'un sahasında Kayserispor'a 3-2 mağlup olduğu karşılaşmayı İskender Günen A Spor'daki köşesinde kaleme aldı. Günen, Rodallega ile N'doye'nin hiçbir zaman beraber oynayamayacağını belirtti.

İşte Günen'in yazısı;

Ligin ikinci yarısında Trabzonspor adına en olumsuz görüntülerin olduğu bir maç. Yenilen üç golü göz önüne getirelim...
Pozisyon hatalarının olduğu üç gol...

Rakip sayısal anlamda sizden daha az olduğu hücumda golleri bulduğu zaman yapacağınız herhangi bir şey yok. Orta alanda Okay sakatlığından dolayı yok. Okay ki; ikinci yarı orta alana dinamizmi katan, mücadele gücüyle rakipten en fazla top kazanan ve öne çabuk oynamayı düşünen oyuncuydu.

Onun yokluğunda Aytaç görev aldı.
Fakat görünen o ki bu oyuncu hiç de hazır değil. Onazi ile Aytaç ne rakipten top kazanma ne de öne oynama konusunda yeterli düzeyde değillerdi. En önemli sorunlardan biriyse top önde kaybedildikten sonra N'Doye, Rodallega, Yusuf ve son dört haftadır yokları oynayan Olcay orta alana gelerek yardımcı olmadılar. Hücum girişimlerinde ise sol kenarın çok etkisiz olduğu gerçeği var. İlk yarı daha çok merkezden hücum girişimleri oldu ve özellikle iç saha maçlarında önemli yeri olan iki kenar beki, Kayserispor kenarları kapattığı için etkisiz kıldı.

İkinci yarı Ersun Yanal'ın yaptığı iki önemli yanlış var. İkinci yarıya Castillo gibi şu an Trabzonspor kadrosu içinde adam eksiltme özelliği olan tek oyuncu ile başlamaması.

Ve ardından berabere giden maçta Rodallega'nın oyundan çıkarılması. Dün bir kez daha görüldü ki N'Doye ve Rodallega'yı birlikte oynatmak takımın bütün ahengini bozdu ve ritmini kaybettirdi. N'Doye ve Rodallega belki maçın son 30 dakikalık bölümünde birlikte oynayabilirler ama hiçbir zaman ilk 11 tercihi içinde düşünülmemeli.

Kayserispor'a gelince; Trabzonspor'un zaaflarını çok iyi kullandılar. Kendi alanında oyunu kabul edip, orta alanı savunmaya yakın kurarak her iki kenarı da iyi kapattılar.

Topa sahip olduklarında ise özellikle maçın ikinci yarısında Welliton'la etkili atakları var. Bu maçta Kayserispor adına en fazla katkı yapan oyuncu ise iki gol atan Lawal'dı.

Dün bir kez daha görüldü ki N'Doye ve Rodallega'yı birlikte oynatmak takımın ahengini bozdu. Bu ikili hiçbir zaman ilk 11 tercihi içinde düşünülmemeli..

YORUM EKLE
YORUMLAR
Erdal
Erdal - 3 yıl Önce

Arkadaşım yanal usta kayseriye maçı verdi desene,masal anlatma yı birak.rodellega yanlışlıkla gol atar diye oyundan alındı.millet neyin ne olduğunu dün akşam gördü.

Yüksel
Yüksel - 3 yıl Önce

İskender hoca ayran yerinde mekanı ve Sol açıkça çastilLo ile başlasadık maç çok farklı olurdu..Ersun hoca aytaç oynatmak takımın fabrika ayarlarına döndürdü saģolsun

Ali cansız
Ali cansız - 3 yıl Önce

Sn iskender Gönen; çok haklısın, ama Ersun hoca çok hovardaca bir kararla büyük ve cok basit hata yaptı, kayseri sporun durumunu ve emre bakkalı değerlendirmede hata yaptı. Bunu herkes gördü ve ben takımımız yenilecek bildiğim için maçı seyretmedim. Ersun hoca bize göre değil. Berabere bile kalsa ne iyi olacaktı

arakli
arakli - 3 yıl Önce

kisacasi okay yokuslu olmadimi maclai kazanamiyruzm

aslan61
aslan61 - 3 yıl Önce

bence ersun yanal maci bilerek verdi

Onur
Onur - 3 yıl Önce

Iki haftalik süreçte yakalanan yüzde yüz pozisyonlar gol olsaydi 5 asisti vardi ndoyenin ve iki si ilk 11 di neyi kapatmaya caliyorsun

SIRADAKİ HABER

banner513