7m

7m

hyundai

Hurma'nın kızdığı isimler Trabzon'dan ne kadar kazanıyor?

Trabzonspor'da elden çıkarılamayan oyuncular can sıkmaya devam ediyor.   Trabzonspor’da Teknik Direktör Şota Arveladze'nin göreve gelmesinin ardından Mustafa Akbaş, Ferhat Yazgan, İshak Doğan, Ali Han Tunçer, Gökhan Karadeniz, Fatih Atik, Zeki Yavru, Serd

Trabzonspor 27.08.2015, 15:03
Hurma'nın kızdığı isimler Trabzon'dan ne kadar kazanıyor?
Trabzonspor'da elden çıkarılamayan oyuncular can sıkmaya devam ediyor.
 
Trabzonspor’da Teknik Direktör Şota Arveladze'nin göreve gelmesinin ardından Mustafa Akbaş, Ferhat Yazgan, İshak Doğan, Ali Han Tunçer, Gökhan Karadeniz, Fatih Atik, Zeki Yavru, Serdar Gürler, Uğur Demirok, Soner Aydoğdu ve İbrahim Demir’e, kadroda düşünülmedikleri belirtilerek kendilerine kulüp bulmaları istendi.
 
Bu isimlerden Mustafa Akbaş ve Zeki Yavru bedelsiz olarak Kayserispor'a, Ferhat Yazgan 1461 Trabzon'a kiralanırken, Gökhan Karadeniz ise 300 bin euro karşılığında Göztepe’ye satıldı.
 
7 İSİM ANTRENMANLARA ÇIKAMIYOR
 
Kadroda düşünülmeyen diğer 7 isim ise takımdan ayrı olarak antrenman yapmaya başladı. Bu oyunculardan Uğur Demirok, kulüplerin anlaşmasına rağmen Osmanlıspor'a gitmeyi reddetti. Diğer isimlere ise şimdiye kadar talip çıkmaması, ya da yapılan tekliflerin Trabzonspor'da aldıkları ücretin çok altında olması transferleri neredeyse imkansız hale getirdi.
 
TRABZONSPOR'DA İYİ KAZANIYORLAR
 
Trabzonspor'un geçen sezon kadrosuna kattığı oyunculara yüksek yıllık ücret ödemesi transferlerin önündeki en büyük engel olarak görülüyor. Trabzonspor 2015-2016 sezonu için Uğur Demirok’a 2 milyon 580 bin lira, Serdar Gürler’e 1 milyon 710 bin lira, İshak Doğan’a 2 milyon 351 bin lira, Fatih Atik’e 1 milyon 140 bin lira, Soner Aydoğdu’ya 1 milyon 100 bin dolar garanti para ödeyecek.
 
HURMA SİTEM ETTİ
 
Trabzonspor Sportif Direktörü Süleyman Hurma, yeni transferler yaptıklarını, zaten kalabalık bir kadroya sahip olduklarını belirterek şunları söyledi:
 
"Buradaki oyuncuların hepsini önemli ve değerli oyuncular olarak görüyorum. Ama sonuçta biz ve teknik kadromuz bazı tercihler yapmak durumunda kaldık. Bu tercihlere herkesin saygı duyması ve gereğini yapmasını bekliyoruz. Son dönemlerde ülkemizde futbol biraz başkalaştı. Kontrat sahibi insanlar o kontratlarından daha iyisini bulamıyorlarsa, futbol oynamaktan çok sanki o kontratları tercih ediyorlar gibi bir durumla karşı karşıyayız. Bu sadece Trabzonspor için değil bütün kulüpler için geçerli olan bir durum. Umut ediyorum ki bizde böyle olmaz. Ama eğer olursa da Trabzonspor büyük bir kulüptür ve yaptığı kontratın arkasında mutlaka durur. Oyuncularımızın sportif olarak zarar görmemeleri için kendilerine tebligat göndererek aynı koşullarda 1461’de oynamalarını tavsiye ettik. Kulüp buldukları takdirde elimizden gelen kolaylığı göstereceğiz. İnsanız ve insanların olduğu yerde insanlık birinci sırada olmalı. Burada durup antrenman yapmak isterlerse biz yine kontratın arkasındayız."

Yorumlar (5)
yıldız yakup 7 yıl önce
Buradaki en büyük problem transfer yapılırken anlaşılan yüksek yıllık ücretler.Serdar'a Türkiye'de hangi takım 1.700.000 TL, Soner'e hangi takım 1.100.000 USD, İshak'a hangi takım 2.350.000 TL verecekti. Bunların alacağı maksimum ücret 1.000.000 TL düzeylerinde olmalıydı. Acaba biz bu sözleşmeleri bu şekilde yapmasaydık, büyük takımlar bunlara yüksek bedeller verip de transfer mi edecektir. Bu düzeylerdeki bir yerli oyuncu ile maximum 1.000.000 TL lık anlaşma yapacaksın. O zaman böyle yatıp para kazanmak istemez.
adil türk 7 yıl önce
Garanti para nedir Allah aşkına.Adam oynamasada bu parayı alacak.Böyle bir mantık olabilirmi.

Bu şu demek çalışmadan haram para kazanmak.

Bu anlaşmaları yapanlar bu konuda ek bir madde eklemeli. Teknik ekip değişirse sözleşme yeniden düzenlenir diye.
adil türk 7 yıl önce
Yan gel yat Osman.
Latif YILMAZ 7 yıl önce
ONLARA KIZACAGINA, ONLARI TRANSFER EDENE KIZSANIZA.ÇOCUKLARIN BİR GÜNAHI YOK
ceza verin bunlara.. 7 yıl önce
enayimi bunlar niye gitsinler?? trabzonsporda 1senede aldiklari parayi baska takimda 3senede ancak alirlar. Bunlara temiz bi dayak lazim yoksa gitmez bu yuzsuzler. eminimki hurma bulur bi caresini. bunlarin hepsi halilodzic denen ac zat'in yuzunden olmuştur

Gelişmelerden Haberdar Olun

@