Haluk Şahin: Avrupa kupalarına katılmak hakkımız!

Trabzonspor Kulübü Futbol Şube Sorumlusu Haluk Şahin: Çok zor şartlar altında kulübü devraldık. Onun için bulunduğumuz dördüncülük bile bizim için başarıdır

Trabzonspor 03.04.2019, 13:43 03.04.2019, 17:25
Haluk Şahin: Avrupa kupalarına katılmak hakkımız!

Trabzonspor Kulübü Futbol Şube Sorumlusu Haluk Şahin, bu sezon birçok zorluğa karşın mücadelelerini sürdürdüklerini, Avrupa kupalarına katılmanın hakları olduğunu söyledi.

Şahin, yaptığı açıklamada, A Milli Futbol Takımı'nın oynadığı müsabakalar ve yerel seçimler nedeniyle lige verilen üç haftalık arada sakatlıkları bulunan Joao Pereira, Abdülkadir Ömür ve Kamil Ahmet Çörekçi gibi oyuncuların takıma katıldığını belirtti.

Sakatlıkları geçen oyuncuları yeni transfer gibi gördüklerini kaydeden Şahin, "Önümüzde Antalyaspor ve Bursaspor maçları var. Bunlar çok ciddi maçlar. İki maçı da kazanırsak ligde ilk 3 sırayı zorlayabiliriz. Teknik heyet ve oyuncularımız ciddi şekilde çalışıyor." diye konuştu.

Haluk Şahin, Avrupa kupalarına katılma hedeflerini gerçekleştirmek istediklerine vurgu yaparak, şöyle devam etti:

"Biz hep 'Trabzonspor hedefsiz olmaz.' diyoruz. Çok zor şartlar altında kulübü devraldık. Onun için bulunduğumuz dördüncülük bile bizim için başarıdır. Mali zorluklar yaşadık. Başkanımıza, asbaşkanımız Mehmet Bey'e, başkan yardımcımız Ertuğrul Bey'e çok teşekkür ediyorum, özveriyle çalışıyorlar. İçinde bulunduğumuz durum bile çok sıkıntılı. Günü gününe bunları aşıyoruz. Futbolculara ödeme yapıyoruz. Bu zorluklarla yaptığımız mücadelelerle Avrupa kupalarına katılmak bizim hakkımız." 

"Trabzonspor'un Avrupa'da bir yığın başarısı var." diyen Şahin, "Barcelona, Inter gibi devleri yendiğini hepimiz biliyoruz. Bu yıl yapacağımız transferler ve aralarına katacağımız genç oyuncularla Avrupa'da başarılar yakalarız. Elimizde yetenekli gençler var. İyi işleyebilirsek neden Avrupa'da da başarılar yaşamayalım, taraftarımızı da o kulvarda sevindirmeyelim." ifadelerini kullandı.

Şahin, bu sezon kadro maliyetini düşürdüklerini kaydederek, "Aynı geçen dönemde olduğu gibi başkanımız da açıklamalar yaptı. 15 milyon avro civarında kadro maliyetimiz. Yine aynı şekilde devam edeceğiz. 'Biz bu kulübü borçlu aldık, borçsuz bırakmayı hedefliyoruz.' dedik. Ne kadar borçları eksilttik, o kadar bizim için iyi olacak. Zaten tüzük gereği yüzde 10 üstünde yaptığımız borçlanmayı kendi cebimizden ödeyeceğimizi taahhüt ettik." diye konuştu.

"Ajax gibi iz bırakır"

Trabzonspor'un altyapısından oyuncu katmaya devam edeceğini belirten Şahin, şunları kaydetti:

"Altyapımızdan, 1461 Trabzon'dan futbolcularımız var. Hocamız zaman zaman alıp deniyor ve takıma monte ediyor. İyi de futbolcularımız var. Hemen çıkacak olay değil. Üç yıllık yönetimiz ama 5 yıllık plan yapıyoruz. Biz 3 yıl sonra oluruz olmayız, çok önemli değil. Gelen yönetime bir proje, sistem bırakıyoruz. Kimse merak etmesin, altyapıdan çok iyi oyuncular var. Her yıl 2-3 oyuncu katacağız ve de var. Zaten her yıl böyle katarsak 3-5 yılda kadroda daha çok yerli oyuncu olacak."

Ajax'ın altyapısından gelen oyuncularla bu sezon yakaladığı başarıya ilişkin bir soru üzerine de Şahin, "Trabzonspor da mutlaka Ajax gibi iz bırakır. Ajax, uzun yıllardır bu projeyi uyguluyor, patlaması bu yıl oldu. Bir de onların bütçe olarak sıkıntısı yok. Biz bütçemizi 15 milyon avro civarında tutarsak 3-5 yılda bu işi hallederiz. Onun için Trabzonspor'u sevenlerin sabretmesi lazım." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (4)
alpaslan pekin 2 yıl önce
kuvvetle muhtemeldirki bu sene avrupaya gidecez yanlız keşke o küçük hataları yapmasaydık vede şampiyonlar ligine gidebilseydik zira takımın aşırı derece paraya ihtiyacı var inaç iyidir ama yetmez zira sektör inanma sektörüdeğildir
yakup 2 yıl önce
Biz ajax alt yapsi tirnagi olamayiz onlar zeki yavru kadir keles mustafa yumlu mustafa akbas hasan ucuncu batuhan abdulkadir ozdemir gbi vasat oyuncu yetirmiyor
Taraftar 2 yıl önce
Yakup kardesim sen yorum yapma Allah aşkina, anlayipta yapsan amenna diyecem ama kiyasladgin islere bak? Boş ver yorumu sen uzaktan taraftar ol yeter
yakup 2 yıl önce
Elimizde kadoryla avrupa kupalarin kadtilirsak mac bile kazanamiyiz iyi oyunculari alinmasi lazim

Gelişmelerden Haberdar Olun

@