alexa metrics

banner536

Hakem Mete Kalkavan Trabzonspor taraftarını şikayet etti!

Hakem Mete Kalkavan sosyal medyadan kendisi için "Bu şerefsizleri Trabzon il sınırına sokmamak lazım." yazan bir taraftar hakkında şikayetçi oldu

Trabzonspor 30.11.2021, 09:01 30.11.2021, 09:12
Hakem Mete Kalkavan Trabzonspor taraftarını şikayet etti!

Hakem Mete Kalkavan'ın "şerefsiz" dediği iddiasıyla şikayetçi olduğu makine mühendisi Ahmet Hamdi E. hakkında "hakaret" suçundan 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'ne açılan davanın iddianamesinde makine mühendisi Ahmet Hamdi E., sosyal medya hesabı Twitter'dan Mete Kalkavan hakkında "Halil Umut Meler, Fırat Aydınus, Ali Palabıyık, Mete Kalkavan, Cüneyt Çakır... Bu şerefsizleri Trabzon il sınırına sokmamak lazım." şeklinde yorumda bulundu.

Şüpheli Ahmet Hamdi E.'nin bu yorumuyla kendisine hakaret ettiğini şikayet dilekçesinde belirten Kalkavan, onur, şeref ve saygınlığının zedelendiğini belirtti. Kalkavan, Ahmet Hamdi E. hakkında soruşturma başlatılmasını ve cezalandırılmasını talep etti.

ŞÜPHELİ ÖZÜR DİLEDİ

Savcılığa ifade veren Hamdi E., "Bu tweeti bir anlık sinir sonucu yazdım. Ancak kısa bir süre sonra yazdığıma pişman oldum ve sildim. Ben bu tweete Mete Kalkavan'ı bire bir hedef almadım. Yaptığımın yanlış olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle üzgünüm. Mete Kalkavan'dan özür diliyorum. Bir daha Twitter'da başka şahıslara hakaret içerikli yazılar yazmayacağım. Kötü niyetli bir kastım olmadığı için suçlamaları kabul etmiyorum" dedi.

Soruşturmayı tamamlayan savcılık, şüpheli Ahmet Hamdi E.'nin Mete Kalkavan'a "hakaret" suçunu işlediği gerekçesiyle 3 aydan 2 yıla kadar hapis istemiyle cezalandırılmasını talep etti.

Akşam


Yorumlar (9)
Metin Can 2 ay önce
Yapmayın arkadaşlar, hakaret etmeyin.
taraftar 2 ay önce
Bu taraftara sahip çıkmak lazım kalkavanı nezaket kuralları dahilinde protesto etmek lazım anasına küfreden istanbul takımları olunca ses çıkmıyor.
usta 2 ay önce
bu taraftar senden hoşlanmıyor.
ali 2 ay önce
sosyal medyayi sahipsiz yer olarak sananlar var. Adam yaninda cesaret edip diyemedigini sosyal medyada misliyle söylüyor. Devlet bu alanlara daha fazla müdahale etmesi lazim.
Kim olursa olsun hakaret ve küfür asla kabul edilemez. Madem o kadar adamidin niye cark edip özür diliyorsun?
çevreci 2 ay önce
Eleştiri küfür hakaret değildir,küfür aciz eleştire yapacak cümle kuramayanların kullandığı yöntemdir,yazıktır bütün camia lekeleniyor yaptığımız yanlış sadece bize zarar vermiyor ki
hezber 2 ay önce
İyi etmiş Mete Kalkavan
BOZKURT 2 ay önce
Mete Kalkavan çapsız 2.sınıf hakemdir.Belkide 3.sınıf..Ama asla bu küfür ya da hakaret edilir anlamına gelmez.
taraftar 2 ay önce
daha öncede yazmıştım bu taraftara sahip çıkmak lazım diye yoksa her önüne gelen bizim taraftarları şikayet eder. Doğru yapılan yanlış ama insan bazen sinirlendiği zaman anlık herşeyi diyebiliyor. Bu adama sadece bizim taraftarmı hakaret etti. Ben diyorum mete kalkavan ı şikayet ettiğini pişman etmemiz gerek. Ama hakaret veya tehditle değil güzel protestolarla bu kadar şikayet edilmeyeceğini öğrenmesi lazım yoksa her hakem bizi şikayete geçer. bizim hakemlerden ne kadar çektiğimizi bütün millet biliyor.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@