Hacısalihoğlu: "UEFA ayrımcılık yapmaya devam ediyor"

Trabzonspor’un eski asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu önemli açıklamalarda bulundu

Trabzonspor 31.07.2020, 16:36
Hacısalihoğlu: "UEFA ayrımcılık yapmaya devam ediyor"

Trabzonspor’un eski asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, Spor Tahkim Mahkemesi’nin bordo-mavililerin yaptığı itirazı reddetmesini değerlendirdi. Trabzonspor’un yaşadığı bu kötü durumun diğer kulüplere örnek olması gerektiğini anlatan Hacısalihoğlu, UEFA’nın diğer ülke takımlarına karşı daha toleranslı davrandığını savundu.

 Hayrettin Hacısalihoğlu’nun açıklamaları şu şekilde:

-Başkan Ağaoğlu da dahil, birçok kişi CAS’tan Trabzonspor lehine bir karar çıkmasını bekliyordu. Ama olumsuz bir karar çıktı. Ret kararı için ne düşünüyorsunuz?

Bu karar çeşitli incelemeler ve itiraz sonucunda verildi. Aşağı yukarı buna benzer bir karar bence bekleniyordu. Hep bir umut da beraberinde yeşeriyordu. tabii ki. Maalesef kötü bir haber geldi. Avrupa’dan takımların itirazları ise kabul edildi. Buna dikkati çekmek isterim. Trabzonspor'un mali gereklilikleri yerine getirmeme durumu yoktur diyemeyiz. 

"Trabzonspor'un yaşadığı sıkıntı diğer kulüplere örnek olsun"

-Trabzonspor’un yaşadığı sıkıntı diğer kulüpler için örnek midir gerçekten? Ya da diğer kulüpler kendilerine bu olumsuz durumdan ders çıkarır mı sizce?

2 sene önce de sıkıntıda olan kulüplerimiz vardı. Kulüplerin kaynak bulması, gelir elde etmesi, taraftarların bağış yapması gibi durumlar ülkemizde pek olamadığı için birçok kulüp sıkıntı yaşıyor. Madem ki UEFA’ya tabi bir faaliyet yürütüyoruz o zaman kriterlerine uymak zorundayız. Başka bir çaresi yok! Bu işin böyle gitmeyeceği kesindir. Trabzonspor’un yaşadığı sıkıntı, umarım Türkiye’deki diğer kulüplere örnek olur. Umarım kulüpler mali yapılarını düzenlerler. Önemsenmesi, önceklik olması gereken konu mali tabloların düzeltilmesidir.

"İsviçre Federal Mahkemesi'nden pozitif karar çıkması bence zor"
- Spor hukukçuları, CAS’ın verdiği negatif karar sonrası İsviçre Federal Mahkemesi’ne yapılacak başvuruya ‘bel bağlanmaması’ gerektiğini ifade ediyor. Siz ne düşünüyorsunuz? Güzel bir haber gelir mi İsviçre Federal Mahkemesi'nden?

'Ben haklıydım, sen haklıydın denilir' bazı konularda.. Ama Finansal Fair Play konusunda itiraz edip bunu değiştirmek mümkün değil! Bu karar belgelere göre veriliyor. İsviçre Federal Mahkemesi’nden pozitif karar çıkması bence zor. Koronavirüs nedeniyle normalde kulüplere daha toleranslı davranılması bekleniyordu. Dolayısıyla Trabzonspor'a da hoşgörülü olurlar diye düşünüyordum. Fakat; Trabzonspor’a tolerans gösterilmedi.

RadyosporTrabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (6)
Yasar Dursun 1 yıl önce
Kimse kusura bakmasin, hata biz de, biz yanlis yaptik, biz anlasmaya uymadik. Suanki yönetimin cok sucu yok, yacaklari baska birsey yoktu, ama simdi bu ceza cok haksizlikmis gibi göstermek yanlisdir. Yapacak birsey yok. Hukuk sürecini de bosu bosuna uzatmaya da gerek yok. O paralarlan daha iyi isler yapilir. Yönetim iyi, cok memnunuz. aynen yola devam cünkü bu kulüb sizden daha fazlasini bekliyor ve taraftarlar da kendilerine düsen yükü kaldirirlar. Artik okadar Güclü bir kadro kurmamiz lazim ki, önümüze kim cikar sa ciksin (Tff, uefa, fifa, cas, fenev, IBB, kim se yani) ezib gecmeliyiz!!! böyle bos islerlen urasmayin. Bu dava kapansin!
Murat 1 yıl önce
Aynen oyle kurallara uyulmamis sonra bize tolerans tani diye yalvariyoruz ilk yarida belliydi adam sattigin kadar al diyor sonra mahkeme mahkeme geziyoruz
Serko61 1 yıl önce
Is işten geçti bırakın olan olmuş burda taraftar hariç herkes suçlu gene kazığı taraftar yedi bırakın boş yapmayı.
dördüncücemre 1 yıl önce
Bu UEFA denen haçlı zihniyeti zaten tarafsızlığını şike sürecinde KOÇ grubunun sponsorluğunu kabul ettiğinde yitirmişti. Ne bekleniyordu bu şike sever UEFA dan.
Gara Lahana 1 yıl önce
Gara lahana yedunmi he!
Peceruksuuz desana he.
timurul 1 yıl önce
Ne teyursun?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@