Hacıosmanoğlu giderayak yine yaktı!

Cezalı olmalarına rağmen Eskişehirspor maçını tribünden izleyen Trabzonspor'un eski başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu ile başkan yardımcısı Ali Uzunay'ın bu eylemleri nedeniyle bordo mavili kulübe ağır para cezaları gelecek. Trabzonspor'da, başkanlık görevini

Trabzonspor 09.12.2015, 19:24
Hacıosmanoğlu giderayak yine yaktı!

Cezalı olmalarına rağmen Eskişehirspor maçını tribünden izleyen Trabzonspor'un eski başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu ile başkan yardımcısı Ali Uzunay'ın bu eylemleri nedeniyle bordo mavili kulübe ağır para cezaları gelecek.

Trabzonspor'da, başkanlık görevini dün Muharrem Usta'ya devreden İbrahim Hacıosmanoğlu ile kendi yönetiminde başkan yardımcısı olan Ali Uzunay'ın, Eskişehirspor maçını tribünden izlemeleri bordo mavili kulübe pahalıya patlayacak.

TFF Disiplin Talimatı'na göre, hak mahrumiyeti cezası almış olmalarına rağmen Avni Aker Stadı'ndaki karşılaşmayı protokol tribününden seyreden Hacıosmanoğlu ve Uzunay'ın bu eylemleri nedeniyle Trabzonspor Kulübü'ne toplamda 130 bin ila 260 bin TL arasında değişen para cezaları verilecek.

TFF Disiplin Talimatı'nın 'Cezaya ve Tedbire Uyulmaması' başlıklı 50. maddesinin 1/b hükmü şöyle:

"Kulüp yöneticilerine tayin edilen hak mahrumiyeti cezasının iki katı kadar ve Süper Lig kulübü yöneticileri için 65.000 TL’den 130.000 TL’ye kadar para cezası verilir."

İbrahim Hacıosmanoğlu, Eskişehirspor maçını konuk takımın başkanı Mesut Hoşcan ile birlikte protokol tribününden izlemişti.

50. maddeye göre İbrahim Hacıosmanoğlu ve Ali Uzunay'a, hak mahrumiyeti cezası verilmesi de bekleniyor, ancak her ikisi de artık yönetici olmadıkları için bu cezalar pek bir anlam ifade etmeyecek.

HACIOSMANOĞLU'NA 280 GÜN, UZUNAY'A 410 GÜN

28 Ekim'de oynanan ve 2-2 sona eren Trabzonspor-Gaziantepspor maçı sonrasında hakemlerin Avni Aker Stadı'nda alıkonulması nedeniyle İbrahim Hacıosmanoğlu'na 280 gün hak mahrumiyeti ve 150 bin TL, Ali Uzunay da 410 gün hak mahrumiyeti ve 260 bin TL para cezasına çarptırılmıştı.

YÖNETİCİLERİN TOPLAM PARA CEZALARI 2 MİLYON TL'Yİ AŞTI

Türkiye'de, başkan ve yöneticilere verilen para cezaları kulüplerin kasalarından çıkıyor.

Gaziantepspor maçı sonrası yaşanan olaylar nedeniyle Trabzonspor yöneticilerine toplam 9 yıl hak mahrumiyeti ve 2 milyon TL para cezası verilmişti.

Yorumlar (4)
zafer Turalı 5 yıl önce
ihoo sen kimsin? nesin? necisin? Son dakika golü buna derler heralde? sen Fenerbahçe ajanı misi nesin? iki dakika bir rahat dur yahu. iki dakika bir delikanlı ol. ben yanarım da buna yanarım : herşey açık seçik ortada trabzonspor tarihinde böyle başarısız bir başkan görmedi. ve halada bu adamı savunanlar var. aha size iho ve son marifeti. Son sözüm sn başkan muharrem ustaya: sn usta lütfen gelecek olacak para cezasını iho ve Ali uzunaya ödetir misin? kulübün kasasından bir kuruş verme. lütfen rica ediyorum sizden. iho maç seyredecek diye. katlanamam birde buna. gidip evinde seyretmeyi maçı. o kadar niyeti vardıysa.
soner çolak 5 yıl önce
seni başımıza musallat edenlerde utanma yok mu
adil türk 5 yıl önce
Böyle paraya bir maç seyretmek fazlasıyle lüks.

Önemli olan parayı kimin vereceği.

Delikanlılık burada ortaya çıkacak şimdi.
eren polat 5 yıl önce
BABASININ PARASINIMI VERİYORLAR YAZIKTIR.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@