Genç: Güneş'in yaptığını Terim yapsa heykeli dikilirdi

Ortahisar Belediye Başkanı Genç Haber61'e konuştu

Trabzonspor 08.04.2018, 12:38
Haber61 Spor Servisi

Ortahisar Belediye Başkanı ve Trabzonspor kongre üyesi Ahmet Metin Genç, bordo mavili kulübün bugün gerçekleştirilen kongresinde Haber61'e açıklamalarda bulundu.

Kongreyi değerlendiren Genç ayrıca gündeme dair açıklamalar yaptı. Genç şöyle konuştu;

Kulübümüzün en geniş aile platformu genel kurullardır. Bir önceki genel kurulda 7600 üye gelip oy kullanırken bugünkü katılımı epeyce az buluyorum ama hava güzel. İnanıyorum ki öğleden sonra katılım artacaktır. Bu gelinen eşik kaotik değil, kritik görüyorum. Camiamız bunu yanlış anlamasın. Borcumuz var diye ağlamaya gerek yok. Bunu iyi yapılandırıp, iyi bir yönetimle öze dönüş projesiyle ortaya koyarak, popülizmi bir yana bırakıp kendi değerlerimizle beraber bu markamızı yeniden ayağa kaldırabiliriz. İnşallah biraz daha katılım artar ve medeni bir ortamda seçim yapılır. Hatalar var ki genel kurul yapılıyor. Eleştiriler olsun ama buradan çıkınca seçilen yönetime sarılıp devam edelim. Çekişmeleri kaldıralım. Çekişmeler enerjimizi kendi içimizde tüketmemize neden oluyor. Yarıştığımız kulüpler her anlamda güçlü kulüpler. Bizde güçlü bir karakteriz. Bunu beraberce ortaya koyarsak aşamayacağımız hiçbirşey yoktur. Bizi Mardin'de ağırlayan 38 kongre delegemiz burada. Oradan kalkıp Trabzonspor için geldiler. Kulübümüze böyle sarılmalıyız. 

ŞENOL HOCAYI BU ŞEHİR ÜZMESİN

Değerlerimize sahip çıkacağız. Trabzonspor, Özkan Sümer, Ahmet Suat Özyazıcı, Faruk Özak ve ismini sayamadığım nice başkanlarımız, büyüklerimizin elinde büyüyüp marka oldu. Bu değerlerden biri Şenol Güneş'tir. Trabzonlu bir Şenol Güneş'in çalıştırdığı milli takım dünya üçüncüsü oldu. Eğer bunu Fatih Terim yapsaydı, inanın her şehre heykellerini dikerlerdi. Buna rağmen bizim değerimize biz sahip çıkacağız. O önergeden bu yüzden üzüldüm. Şu an başka kulübü çalıştırıyor olabilir ama o başarısının arkasında Trabzonluluk var. Bunu görelim Beşiktaş şampiyon oluyor zoruna giden olabilir ama kendi değerlerimize sahip çıkalım. Şenol hocayı bu şehir üzmesin. Belki bu şehre daha çok hizmeti olacak hocamızın bu konudaki üzünümü yineliyorum.

İBRA TARTIŞMASI ARTIK YAŞANMASIN

Bu şehrin takımı, Trabzonspor şampiyon olduğunda bölgenin takımlarının kardeş kulüp olarak bakması lazım. Rize giresun ordu artvin samsun bölgesel olarak güçlenmesi sportif anlamda bölgenin güçlenmesi anlamına gelir. Farklı modlara sokuyoruz Trabzonlu Giresunlu Beşikdüzülü olsa ne olur kardeş kulüpleri üzmememiz lazım. Maçtan önce Usta'ya açık çağrımdı, bunu dinlemedi. Ersun Yanal'ın görevine son verin diye seslenmiştim ama devam ettirdiler. Trabzonspor 6 maç yenilmiş bir takım. Bursa sizi uzatmada yenip yenebilir bunu anlarım ama siz şehrinize, kulübünüze yakışır bir futbolu oynatmalıdır bunun sorumlusuda hocadır geri planda da Muharrem Usta. üzüntüsünün devam etmesi iki şehir arasındaki gerginliği telafi edecek bir açıklama değil kusura bakmasın 2 kez buraya gidip gelkenb icraya veren birini getiriyorsunuz demiştim şimdi yine bir eksi gelecek oradan bunlara gerek yok. iki şehrin ilişkilerinin düşmesi için çok gayret ettim. Rize, Giresun, Samsun tüm bölge takımlarımız büyüsün gelişsin. Etrafımıza bakmamız lazım çok mikro kaldık. Muharrem Usta şimdi bu açıklamayı yapmak yerine zamanında yapsaydı. Bununla birlikte Muharrem Usta'yı ibra oylamasında geride kalanları da eleştiriyorum. Bunu çok yadırgadım. Benzer olay Nuri Albayrak başkanken de yaşandı. İbra konusunun artık bu şehirde olmaması lazım. İbra etmemek demek Muharrem Usta'yı seçmemek demektir. İbra da iç karışıklık yaratıyor. Gündemden çıkarılması lazım herkes iyi niyetle birşey yapmak istemiştir.
Yorumlar (4)
Trabzon: 3 yıl önce
Doğru diyorsun başkan bizim trabzon dısindan ve yurt dışından gelen herkese sempati duyarız. Kendi değerlerini hep elestiririz ne yaptı size şenol güneş bu takimin herzaman yükünü çekmişti. Bunu bu zamanki gencler bilemez şenol güneşi futbolculuk zamanın dan beri takip etmek lazım eleştirilecek son kişi şenol gunestir.
bir dost 3 yıl önce
ey tranzonlılar sizin kadar geleneğine kufreder derecede eski değerlerine sahip çıkmayan bir sehir yok bukadar sığ gereksiz tartışmaların içine girip size iyiy kotu hizmet etmiş kişilere saldıran bir klup yoktur. fatih terim kadar klubune zarar vern teknik adam yoktur ama gs liler onu iyi pazarlarlar.tramzona en buyuk zararı gs yapmıştır ama biz fb yi duşman biliriz biz artık eski defterleri kapatıp yeni sayfalar açıp özumuzzle yoğrulup ilriye bakmalıyiz şenol bizim en buyuk değerlerimizden biridir hiçbir klubun dostu yoktur.karşılıklı menfaatler verdır baskanlar değisirtiğnde menfaatlerde değisiyor gunumüzde malesef.ağaoğlunada yeni açilacak sayfada basarılar dilerim birlik olacağız,diri olacağız eski duzende yapmış olduğumuz hatalardan ders alıp yeni bir duzen kuracağız ve basarı arkasından gelir m.alıç
Ts Taraftarı 3 yıl önce
Şenol hocayı üzmeyelim diyorsunda o bizi üzüyor
LAZO 3 yıl önce
ÜZMEDI... SEN VE SENIN GIBILERI CEZALANDIRDI.. AMA ARTIK ODA FARKINDA SEN VE SENIN GIBILER YÜZÜNDEN SEN VE SENIN GIBI OLMAYANLARIDA CEZALANDIRDIGINI.........

Gelişmelerden Haberdar Olun

@