banner526

Modern Pozitif Bilimler

banner513

Flaş iddia! TFF toplantısında neler oldu?

TFF ile kulüpler Birliği arasında yapılan toplantıdan flaş bir iddia ortaya atıldı.

Trabzonspor 22.05.2020, 07:59 22.05.2020, 12:03
Flaş iddia! TFF toplantısında neler oldu?

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle ligler ertelenmişti. Başta Almanya olmak üzere birkaç ülke yeniden futbola dönerken, Türkiye'de liglerin geleceğine yönelik planlar yapılıyor. Süper Lig'in de en doğru zaman ve en doğru şekilde başlaması adına gerekli olan her şey masaya yatırılıyor. Son olarak önceki gün TFF ile Kulüpler Birliği videokonferans yöntemi ile bir araya geldi. 

'İstanbul önemli fikir'

Galatasaray İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak, "Maçların İstanbul'da oynanması önemli fikir" dedi ve ligin kalan 8 haftasının İstanbul'da gerçekleşmesi gerektiğini savundu. Albayrak'a ilk tepki lider Trabzonspor'un Başkanı Ahmet Ağaoğlu'ndan geldi. Fırtına'nın patronu, "Her gün binlerce vakanın olduğu İstanbul mu, yoksa 10-15 gündür vaka artışının olmadığı Trabzon mu! Buyrun, Trabzon'a bekleriz" ifadelerini kullandı.

'İki ay nasıl tutacağız!'

Birçok kulüp İstanbul önerisine sıcak baksa da başkanlar, "20 günlük kamplarda oyuncuları zor tutuyoruz. İstanbul'da iki ay otelde nasıl tutacağız!" şeklinde çekincelerini de dile getirdi. TFF yetkilileri ise şimdilik kaydıyla maçların planlandığı şekilde son 8 haftalık fikstüre sadık kalarak oynanacağını, gelişmelerin ise takip edileceğini kulüp temsilcilerine aktardı.

FLAŞ İDDİA

Öte yandan Fanatik gazetesi çok konuşulacak bir iddiayı ortaya attı. İddiaya göre toplantıda futbolcularının kafasının karıştırılmaya çalışıldığını söyleyen Başkan Ağaoğlu, "Liglerin seyircisiz oynanmasına karar verildiğinde, benim yabancılarımı arayan rakip takım futbolcuları oldu! 'Oynamayalım, birlikte hareket edelim' diyerek kafa karıştırmaya çalıştılar. Bizim rakiplerimizin kaptanları da buna dahil" açıklamalarında bulundu.

Bu sözler üzerine Ali Koç konuşmaya başladı, "Başkan kimi kastediyorsun, açık olmalısın" dedi. Bunun üzerine Ağaoğlu, "Aralarında senin kaptanın da var Ali Başkan" karşılığını verdi. Koç ise, "Bazı oyuncular Emre'yi arayarak 'Bize önderlik et. Birlikte tavır alalım' teklifinde bulunmuş" ifadesini kullandı. Ahmet Ağaoğlu bu kez Abdürrahim Albayrak'a seslendi: "Muslera ve Falcao'nun, Sosa ve Mikel'i arayıp 'Maçlara çıkmayalım' dediğini öğrendik. Mikel'in ayrılış sebeplerinden biri bu." Albayrak ise "Bizim futbolcularımız burada. İdmana da çıkıyorlar. Maça da çıkacaklar" diye konuştu.

TFF Başkanı Nihat Özdemir, 7 kulübün bu sezon ligden düşme olmaması yönünde talepte bulunduğunu açıklamıştı. Bu önerinin de ilk olarak ateş hattının bir basamak üzerinde yer alan Kasımpaşa'dan geldiği öğrenildi. Bu teklif, Kasımpaşa gibi ligin son sıralarda olan Kayseri, Rize, Ankaragücü, Konya, Yeni Malatya ve Gençlerbirliği'nden destek gördü. Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu bu öneriyi de sert bir dille eleştirdi: "Çok samimiyetsizsiniz! Düne kadar sporcu sağlığı diyordunuz, şimdi 'düşme kalkarsa oynarız' diyorsunuz."

Ancak Trabzonspor cephesinden edibilen bilgilere göre Ağaoğlu, toplantıda bu tarz bir konuşma yapmadığı bunun bir medya oyunu olduğu ifade edildi.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (9)
Kemal SAKA 5 ay önce
Her zaman söylüyorum, TS 'un bu kokuşmuş ligde yeri yok. Toplantı diyerek yapmaya çalıştıkları şey, bezdirerek TS üzerinde baskı kurmak. Bir şekilde sonuç almak. Albayrak haklı, lig Istanbul'da oynanmalı. Federasyon başına FB'li veya BJK veya GS'dan biri geçmeli, varsa bunlarla ticari ilişkisi olan MHK başkanı olmalı. Ha keza hakemler felan derken, ila-ahir... Bu arada, bence Ali KOÇ ve Emre Belezoğlu'na teşekkür etmek lazım. Sayelerinde Obi Mikel maliyetinden kurtulduk. Yönetememenin hiçbir sorun olmadığı bu şarlatalığın ürettiği şeyin sonucu: Dünyanın en adi ve batak ligi Türkcell Süper Ligi malesef. Sn. Ağaoğlu'nun yerinde olsam o toplantının ortasında, toplantıyı terkederdim. Zaten o toplantı felan değil. Birilerinin empoze etmeye çalıştığı kararları kulüplerin çoğunluk görüşü ile aldık diyebilirmiyiz entrikaları başka birşey. Bunlar bizans entrikaları. Doğu Roma'da nasıldı ise, üç büyüklerden kurulu görünmez senatoda aynı şekilde devam etmektedir. Eğer FB kaptanının TS lu futbolculara çevirdiği entrikanın tersi olsa idi, Istanbul basını ve KOÇ, gök kubbeyi çoktan yere indirmişti. Zaten cevabı da çoktan hazır. Minareyi çalanın, kılıfı hep hazırdır. Adına TFF denenen bu kokuşmuş masa düzeni ihya ve imar edilmeden, adalet, fair-play, spor ahlakı vb. konuşmaya kalkmak, konuşmacı için zuldür. Benim şu an yaptığım bile budur aslında.
Osman Karaduman 5 ay önce
Yazılanlar dogruysa TS Türkiyeye karşı. Bu sene o sene olmasın o ligi izleyen gslı olsun.
Alp TÜRK 5 ay önce
Utanmadan İstanbul'da oynansin diyorlar senin topcun evinden gelsin maça benim ki otelden...senin topcun kendi tesisini kullansın benim ki oteldeki bisikleti ne güzel ya...la bu adamlar çok zeki...bunlara dikkat edin bunlar TS topcusuna bilerek isteyerek virüs bulaştırır ciddiyim..
Uğur yalçın 5 ay önce
Bu emre fetö nün futbolcu yapılanmasında en önde yer alanlardan biri para örğüte para yardımı da yapmış toplantılarınada katılmış başka futbolcularıda ikna edip örğüte üye yapmış ama birileri ki kim olduğu belli bu adamı korumuş kurtarmış kollamış bir çok kişi en ufak ilişkisi var, diye mesleklerinden işlerinden olmuş cezaevlerinde niye adamları yok adaletin sadece adının olduğu yerde ancak bu kadar
usta 5 ay önce
türk futbolu bu adamdan kurtulamadı gitti.
Kemal SAKA 5 ay önce
Emre Belezoğlu'nun bir telefonla zihin dünyasına etki edebildiği herhangi bir karakter yoksunu sporcunun TS'da yeri olamaz. Hal bu sebep ben Emre ve sair bileşenlerine bu eliminasyon ile bize sağladıkları katkı için ayrıca teşekkür ediyorum.
Faruk 5 ay önce
Bu kadara saldırgan ve ağzıyla top oynayan kaç futbolcu var? Futbolu bıraksa da görmesek sahalarda. Hiç sevimli değil.
Tursun 5 ay önce
Bu adamın annesi trabzonluymuş ...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@