banner556

Fatih Terim Trabzonspor maçındaki pozisyonu hatırlattı: 2 gün önce...

Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim Trabzonspor maçındaki pozisyonu örnek gösterdi.

Trabzonspor 03.03.2021, 23:18 04.03.2021, 00:00
Fatih Terim Trabzonspor maçındaki pozisyonu hatırlattı: 2 gün önce...

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Ankaragücü'ne 2-1 yenildikleri maçın sonrasında konuştu.VAR'daki Cüneyt Çakır'a tepki gösteren Terim, "Oyuna iyi başladık, ilk 5 dakikada öne geçebilirdik. Oyunun kontrolü bizdeydi, pozisyon bulduk ama atamadık. Öne geçmek gidişatı değişir ve o oyun işimize gelir. Devreye 1-0 girmek hoş olmadı. Geçen sene Beşiktaş maçında Vida'nın elinden seken topu Cüneyt Çakır öyle bir anlattı ki, az daha özür dileyecektik. Bu nereden geliyor? Kendisi de VAR'da duruyor." dedi.

Çakır'ın VAR hakemi olmasının da yanlış olduğunu belirten deneyimli hoca, "Pandemide bir tuhaf olduk. 'Ah' diyene faul. İki gün önce Cüneyt Çakır VAR'daydı, apar topar buraya geldi. Anlamıyorum, burada bir skandal var. Çağırma, müdahale etme yok. Mustafa Muhammed'in kırmızı kart çok yazık. Resmen rakip kafasıyla dirseğine gidiyor, attırmak için." ifadelerini kullandı.

"VAR'A GELMEZ; ABİSİNİ ÇAĞIRAMAZ KORKUDAN"

Kendilerine tuzak kurulduğunu söyleyen Terim, "Tuzak için uyarıyordum, tuzağa düştük. Kötü oyunumuz kimseyi ilgilendirmez, sen 57. dakikada beni 10 kişi bırakamazsın! Hangisi kırmızı? Neredesin VAR? Cüneyt Çakır, VAR'a gelmez, abisini çağıramaz korkudan. Cüneyt Çakır müdahale etmez. İnancımız, yüreğimiz herkese, her şeye yeter. Luyindama'nın yaptığı kırmızı karttı! Ama değilmiş, özür dileyeceğim şimdi. Beşiktaş maçında Vida'nın pozisyonu..." diye konuştu.

Tribünde taraftarların olduğunu kaydeden tecrübeli hoca, "Biz yine seyirciyle oynadık. Galatasaray maçları böyle oluyor. Temsilciye devrede sorduk, sahaya çıkmasak ne olur? Bir kural var mı, tribünler boşaltılır mı ama bir kural yok." şeklinde mesaj yolladı.

"MAÇ 6 DAKİKA MI UZAMALIYDI?"

Maçın gereğinden az uzadığını da söyleyen Fatih Terim, "Maç 6 dakika mı uzamalıydı? Mustafa Muhammed 3 dakikada atıldı. Dördüncü hakeme 'Sakın kaleciye sarı vermeyin, bize ayıp olur' dedim. Ceza almamaya özen göstererek isim isim anlatacağım. Biz de insanız." açıklamasını yaptı.

Cüneyt Çakır'ın sürekli görevlendirilmesine tepki gösteren Terim, "Ömer Bayram'ın pozisyonu faul değilse.. Bu hakem bir daha düdük çalmamalı. Biz bunları çok gördük, hep kazanmayacağız ama her hafta öndesiniz ya! Bir camia düşünün, kimseye yaranamıyor. Cüneyt Çakır devamlı VAR hakemi midir? İki gün evvel yapmadı mı? Türkiye'de hakem mi kalmadı? Bu maçın önemi ne? Biz bunları çok yaşadık. Allah'a şükür hepsinden altından da kalktık bugüne kadar. Yarış devam ediyor. TFF ve kurullarıyla ilgili duygularımı biliyorsunuz zaten. Bir daha aktarmama gerek yok." dedi.

FATİH TERİM'İN BASIN TOPLANTISI
Ben de geldim seyrettim, maçta da hemen koydular, seyrettim. Bu tip pozisyonlara dirsek diyorsanız çok oyunun atılması lazım. Oyun oynanmaz. İki hafta önce kafasına dört dikiş yiyen Luyindama'nın pozisyonuna kırmızı verilmedi. Beşiktaş maçında Diagne'nin kırmızı! Caner'in Mustafa'ya attığı dirseğe bakın! Kırmızı var mı? Yok! Bize diyorsunuz 'Şiddeti yeterli değil' İstediğiniz gibi yorumlayın, nasıl olsa herhangi bir şey yok. Demek ki Türkiye'de VAR hakemi de yok! Cüneyt Çakır iki gün evvel skandal bir karar verip buraya atanıyorsa, demek müthiş bir VAR hakemi.

Her maçtan sonra hakemle ilgili yorum yapacağım. Hazır bekliyorlardır 'Nereden sevk etsem' diye. Bu örneklere 1 maç ceza verildi, Mustafa'nın cezasını biz de takip edeceğiz. Söylenecek o kadar çok şey var ki, hem de baya... İsmen, soy ad olarak... Hiç de sevmediğim bir iş. Türkiye'de otelde beklerken, VAR hakemi değişti. Daha yeni geçen hafta.

"DEKLARASYON YAYINLAYACAKTIK, VAZGEÇTİK"

Maç öncesi deklarasyon yayınlamaya karar vermiştik ama vazgeçtik. Çıkalım topumuzu oynayalım dedik ama keşke yapsaymışız. Bizim inancımız, gücümüz bunların altından kalkmaya yeter. Biz bunlara alışkınız. Bunlara rağmen şampiyon oluyoruz. İnşallah sonuncu enteresan kararlar olur. Bundan sonra oyuncum atıldığında 'Hakem doğru karar verdi. Hakem çok iyiydi' demeyeceğim. Bundan sonra demeyeceğim. İsimle soyadla söyleyeceğim. Sadece onları değil, diğerlerini de söyleyeceğim.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (33)
Kazım 2 ay önce
Ağaoğlu yine sustu, maçtan sonra bir parladı, o kadar. Geçen yıl gibi yine talimat aldı, kimin şampiyon olacağını da biliyordur.
Bizim yönetim konuşunca sus diyorlar, bizimkiler hemen susuyor. Gs da sonuna kadar her kes konuşuyor ve şampiyon oluyorlar. Başladılar yine, maçta problem var mı, var, ama haksız yere aldıkları maçlar ne olacak. Geçen yıl şampiyonluğu kim belirlediyse, yine aynı olur, bunun bizim olamıyacağımız kesin. Ankaragücü nün yedeklerine bakın, bir de bizim yedeklere bakın. Abdullah hoca, bu kadro dan böyle bir başarı elde etmesi mucize ve Trabzonspor a gelmiş en iyi teknik direktör, sahip çıkalım, daha iyisi yok.
BU İŞLER BUMERANG GİBİDİR 2 ay önce
Haksızlıga uğradığın zaman, haksız yere kazandığın puan şampiyonluk için de konuşucaksın misal gs ts maçında 7 KİŞİ kaldı ts sen gs ın td ol veya olma doğru yu konuşacaksın...rize gs maçında 90 uzatmalar tartışmalı penaltı ile 3 puan cepte vb maç sonu lehine olduğunda hakem kararı, hakemin takdiri oluyor alehine olduğunda veryansın....fb gs tam net olarak adaletli kural ne gerekiyorsa hakem maç yönetsin deniyor çünkü hakemler piyonları olmuş tezgah sağlamsa o şampiyon seçiliyor..terim eğer kurallara göre uyulursa sorun çıkmaz FAKAT kişiye kuruma göre kurallar uygulanır veya uygulanmazsa o çemberin içine herkes dahil olur tıpkı ank gs maçında olduğu gibi...TS ne diyor anlamıyorsunuz işinize gelmiyor kural dahilinde maçlar yönetilsin bu kadar NET.
Uyuz Tanju 2 ay önce
ALLAH düzenbazların oyununu bozdu.3 gün önce dirsek atmaya devam diyen oparasyon çoçoğu buğün aynı dirseğe kırmızı verdi.oparasyon çoçuğu daha bunun ahireti var.senin var ını yokunu................
Kemal SAKA 2 ay önce
Fatih Terim güzel söylemiş ancak; -En az şu güçlü iki sebeple Cüneyt Çakır'a hiç kimse dokunamaz.
1) O suyun ne yönde akması gerektiğini bilen ve gösteren kutup yıldızıdır(operasyon çocukları için). Ona birşey olursa, pusulasız kalırlar. Sistem error verir.
2) O aynı zamanda bunca geçen zamanda aynı Fırat Aydınus gibi sadakatini defalarca kanıtlamış gelecekteki MHK başkanlarından biridir. Dolayısıyla O'na hem her an, hemde gelecek yönetimi açısından sistemin ihtiyacı çok ama çok büyüktür. Kaldı ki, hakem camiasında kendi gurubu, kitlesi ve gücü nazara dikkate alındığında temayül belirlemede duayen bir otoritedir. O kadar politika ve işleyiş belirleyebilir ki, VAR sistemini bile Türk Tipi VAR sistemi haline getirip budaya budaya etkisizleştirip, yavaş yavaş zaman içinde gurup arkadaşlarıyla birlikte kadük etmiş durumdalar. Artık VAR'IN her hangibir şeye mudahil olması zaten neredeyse mucizelere kaldı. Dediğim dedik, çaldığım düdük noktasına yani taaa en başa yeniden dönmüş durumdayız. Bunuda 'duayen Türk Hakemliginin pırlanta taşlarına borçluyuz'(!). Şu anda suyun akışına bu kadar müdahale etmelerine memlekette bu kadar sessiz kalınıyorken; ülke futbolu niye bu kadar dipte diye hayıflanmak beyhudedir. Sebebi bu kokuşmuş hakemliği tasfiye edemeyen hatta "politika yapıcı" hale getiren herkes ve herşeydir. Ahlak'ın olmadığı yerde, adalet zaten öyle yada böyle konuşulamaz haldedir demektir. Bize önce ahlak lazım, adalete daha çok yolumuz var.
Saygılarımla,
Saygılarımla
Uzaklarin TSlisi 2 ay önce
Guzel yorumladin. Katiliyorum aynen.
Hasan DOĞAN 2 ay önce
Bu kadar aleni operasyon yaparlarsa (iyice koktu artık) bu işlerin muhakkak siyasal sonuçları olur. Futbola bu kadar değer atfedilen bir ülkede, sinsice siyasi sonuçlar devşirilmediğini sanmak ahmaklıktır. (Belkide amaçlanan budur!) Bunuda artık siyasiler kara kara düşünsün. Bu tepkiler, dalgalar halinde kıyılara(sadece Karadeniz değil) muhakkak vuracaktır.
Bunları kayda almayalım 2 ay önce
Fb gs bjk hepsi aynı, türk futbolunu getirdikleri durum başarısızlıkları ortada bunları kayda almaya değmez, ts olarak bunlarla diyaloğa girmeyelim yoksa bunlara benzeriz biz altyapıya tesisleşmeye iyi transferlere ekonomik atılımlara ve avrupada başarıya kısaca spor kültürünü geliştirmeye odaklanalım böylelikle şehrimizi tanıtırız ve bu rezil ortamdada enerjimizi harcamayız
KaradenizSamsun 2 ay önce
Bu hakemler bizi geçen sene Şampiyonluktan etti derin bir yapılanma var Hakem cephesinde kimi isterlerse onu şampiyon yapıyorlar kritik kararlar ile kesinlikle hakemlerin üstüne gitmeliyiz daha sert açıklamalar ile hakemlerdeki derin yapılanmanin üstüne gidilmeli
Murat 69 2 ay önce
sen önce kendi adamlarına bak sizin kadar kendini atan aldatan başka bir takım varmı aklı sıra bizi yanına alacak
Trabzonlu 2 ay önce
Bizden uzak durun.. Allahın adalet siz ve hakemlerden çıkacak. Canınız yandımı yaşa dalmayın..Biraz utanın
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
21°
parçalı bulutlu
banner547
banner520
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 33 71
2. Fenerbahçe 33 66
3. Galatasaray 33 65
4. Trabzonspor 34 59
5. Alanyaspor 34 52
6. Hatayspor 33 50
7. Gaziantep FK 32 50
8. Sivasspor 33 50
9. Karagümrük 33 49
10. Göztepe 34 46
11. Antalyaspor 34 42
12. Konyaspor 33 41
13. Rizespor 33 39
14. Malatyaspor 33 37
15. Ankaragücü 33 37
16. Kasımpaşa 33 36
17. Kayserispor 33 34
18. Başakşehir 32 33
19. Erzurumspor 34 31
20. Gençlerbirliği 33 31
21. Denizlispor 33 26
Takımlar O P
1. Giresunspor 31 63
2. Adana Demirspor 31 61
3. Samsunspor 30 58
4. Altay 30 54
5. İstanbulspor 30 54
6. Altınordu 30 52
7. Ankara Keçiörengücü 31 49
8. Tuzlaspor 31 47
9. Ümraniye 30 44
10. Bursaspor 30 43
11. Bandırmaspor 30 39
12. Boluspor 30 35
13. Balıkesirspor 31 35
14. Adanaspor 30 34
15. Menemenspor 30 31
16. Akhisar Bld.Spor 30 25
17. Ankaraspor 30 23
18. Eskişehirspor 31 8
Takımlar O P
1. Man City 32 74
2. M. United 31 63
3. Leicester City 31 56
4. West Ham 32 55
5. Chelsea 31 54
6. Liverpool 31 52
7. Tottenham 32 50
8. Everton 31 49
9. Arsenal 32 46
10. Leeds United 31 45
11. Aston Villa 30 44
12. Wolverhampton 32 41
13. Crystal Palace 31 38
14. Southampton 31 36
15. Newcastle 32 35
16. Brighton 31 33
17. Burnley 31 33
18. Fulham 33 27
19. West Bromwich 31 24
20. Sheffield United 32 14
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 30 67
2. Real Madrid 30 66
3. Barcelona 30 65
4. Sevilla 31 64
5. Real Sociedad 31 47
6. Real Betis 30 47
7. Villarreal 30 46
8. Granada 30 39
9. Levante 30 38
10. Athletic Bilbao 30 37
11. Celta de Vigo 30 37
12. Osasuna 31 37
13. Cádiz 30 35
14. Valencia 30 34
15. Getafe 30 30
16. Huesca 30 27
17. Real Valladolid 30 27
18. Elche 31 26
19. Deportivo Alaves 30 24
20. Eibar 30 23

Gelişmelerden Haberdar Olun

@