Fatih Tekke: Trabzonspor başarılı değil

Fatih Tekke'den Trabzonspor açıklaması

Trabzonspor 02.06.2017, 19:19
Fatih Tekke: Trabzonspor başarılı değil

Trabzonspor'un eski oyuncusu Fatih Tekke, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Bordo-Mavili takım ve gündeme dair özel açıklamalarda bulunan Fatih Tekke'nin Radyospor'a verdiği röportajından önemli satırbaşları şu şekilde: 

"Sportif direktörlük sertifakası aldık. Gelecek sene pro lisans kursu olacak. Şu anda teknik adamlık için görev bekliyoruz. Teklif gelirse değerlendireceğiz. Trabzonspor'un sportif direktörlük konusunda teması olmasaydı benim sportif direktörlük düşüncem yoktu. Fakat şartlar değişince olmadı. O dönem sayın başkanımızın talebi üzerine böyle bir karar aldık. Şu anda sportif direktörlük konusu söz konusu değil"

'Trabzonspor başarılı değil'

"Trabzonspor sonuç olarak bu sezon başarılı değil. Trabzonspor yeni stadyumun açılışından sonra bizleri mutlu eden maçlar oynadı. İlerisi için umut vaat eden ama mevcutta başarılı diyemiyoruz. 6. sırada ligi bitirmek Trabzonspor için başarısızlıktır. Trabzonspor her sezon şampiyonluğu oynuyor. '50. Yılda şmpiyonluk' sloganından ziyade yapılan şeylerin futbola uygunluğu konuşulmalı. Projeler ve kurumsallıklar konuşulmalı. Trabzonspor'da birçok eksik şey var fakat başkanın çabası da var. Şu ana kadar beklenti olarak mevcut geçilmiş sürede bunun karşılığını açıkça göremedik. Trabzonspor'un sloganlardan ziyade problemlerini belirlemesi lazım"

'Ersun Yanal için başarılı diyemiyorum'

"Ersun Yanal Hoca Türkiye'deki önemli hocalardan birisi. Şu ana kadar başarılı mıdır? Başarılı diyemiyorum. Trabzonspor'da sorunun net belirlenmesi gerekiyor, eksiklerin doğru belirlenip, doğru kişilerle devam edilmesi gerekiyor. Ersun Hoca umarım başarılı olabilir. Fakat şu anki benim gördüğüm, hayal ettiğim, gelecek sezon belki bundan biraz daha iyi olacak gibi. Seneye devamlılığı sağlayacak başarının gündemde olmadığını görüyorum bu da beni rahatsız ediyor"

'Şenol Hocanın yaptıkları ortada'

"Beşiktaş takımında Şenol Hocanın yaptıkları ortada. Beşiktaş'ın iyi bir takım oluşu, rakiplerinin doğru planlama yapamaması, Beşiktaş'ın üst üste ikinci kez şampiyon olmasını sağladı. Beşiktaş hak ettiği bir başarı elde etti. Ben bu sezon Avrupa'da çok şey bekliyordum ama olmadı. Umarım bu sezon Avrupa'da güzel işler ortaya koyarlar"


'Ne yetişiyoruz biri bana söylesin'

"Türkiye'de sadece yerli golcü değil, hiçbir şey üretemediğimizi düşünüyorum. Magazinsel boyutundayız, kitlelerin hoşuna gidecek projektörü tuttuğunuz yerden gösterecek gayri ahlaki şeyler söz konusu. Ülkemizde olumlu hiçbir şey görmüyorum. Forvet yetiştiremiyoruz diyoruz. Ne yetişiyoruz biri bana söylesin"

'Cenk'in gol kralı olmasını isterdim'

"Vagner Love Rusya'dan hatırladığım bir oyuncu, Eto'o'yu konuşmaya gerek yok! Gol krallığında hava yakalarsınız ve olur. Love, Eto'o ve Cenk Tosun'un takımlarına katkılarında takımdaşlık duygusuda önemli. Ben Cenk'in gol kralı olmasını isterdim"

'Yusuf Yazıcı bazı şeyleri kanıtlamalı'

"Yusuf Yazıcı Trabzonspor için şu anda piyangodan iyi çıkmış bir kardeşimiz, bu sezon iyi işler yaptı. Genç yaşına rağmen takımın ivmesinde başroldeydi Yusuf'a teşekkür etmek lazım. Yusuf Yazıcı olmasaydı bugün başka şeyler konuşuluyor olabilirdi. Trabzonspor altyapısında Abdulkadir Ömür'ler var, bunlar piyangodan çıksın değil planlı olsun istiyoruz. Yusuf tam anlamıyla komple bir oyuncu değil, biz hep sonuç üzerinden bakıyoruz. Yusuf Erdoğan içinde aynı şeyi yaptılar. Yusuf Yazıcı daha zeki gibi geliyor, hedefini doğru koymalı. Şu anda ülkemizde bazı şeyleri kanıtlamalı ondan sonra Avrupa'ya gitmeli"

'Cengiz Avrupa'ya...'

"Cengiz Ünder ve Yusuf Yazıcı, bu çocuklar daha genç, futbolun gerçek anlamda oynanması gerektiğini bilmiyorlar. Daha iyi olacaklar şu anda beklediğimiz üst düzeyde oynayacak kapasitede değiller. Cengiz Ünder Avrupa'ya tam hazır olduğu zaman gitmeli"

AjanssporTrabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (5)
Şenol G 4 yıl önce
Sen kendi beceriksizligini eleştir Ahhhh eski futbolcular bırakın şu Trabzonspor un yakasini
ali alioglu 4 yıl önce
ey gidi fatih sen önce ahdı vefayı ögren sana zamanında deger vermiş insanlara sırtını nasıl döndün zor günlerinde nasıl terk ettin evlarinde sana sofra kurduran insanların annesi babası öldü bir başsaglıgı bile dilemedin sen önce adamlık kursuna git adamlı lisansı almaya çalış bence ama biraz zor efendi paranı ye sarıl yaşa
İbrahim çevik 4 yıl önce
Fatih kardeş sen bu işleri bırak. Git bir kebapçı aç . Açıklamalarının özünde hep bir haset, kıskançlık kokusu var. Şenol hocanın şampiyonluğunu bile rakiplerin yanlışına bağladın. Senin yaşındakiler 10 yıldır takım çalıştırıyor. Sen , hami, vs. Hala nöbetçi hoca gibi TS de bir sorun olsada 3 aylığına takım çalıştıralım kafasındasınız.
mavi firtina 4 yıl önce
fatih elestiriyi zaten herkes yapiyor,sen ilkönce bir takim calistir ve basarili ol ondansonra elestirini yap,futbolculukla antröner ayni seyler degil.
Erdal 4 yıl önce
Bolu macerası çooook başarılı?????

Gelişmelerden Haberdar Olun

@