kebir

Fatih Tekke: “Menajerlerin Trabzonspor’u planlaması değil…”

Fatih Tekke’den Haber61’e önemli açıklamalar.

Haber61 - Spor Servisi - Tuncay Lakot - Trabzonspor’un eski futbolcusu Fatih Tekke, Trabzonspor Gençlerbirliği karşılaşmasını, Yusuf yazıcı ve Abdülkadir Ömür’ün performanslarını ve yapılan transferleri Haber61’e değerlendirdi.


HÜCUM İYİ SAVUNMA SIKINTILI

Gençlerbirliği maçı ile ilgili konuşan Fatih Tekke, savunma sıkıntısına dikkat çekerek, “İlk yarı farklı ikinci yarı farklı bir takım vardı. Genel manada savunma problemleri olan bir takım görüntüsü verdi. Gençlerbirliği takımı belki de ligin en hazır olmayan takımı olarak gözüktü. Dolayısıyla savunmada ciddi hatalar yaptık. Tüm bölgelerde savunma olarak hatalı oynadık diyebilirim. İkinci yarıda daha farklı. Abdulkadir’in ve Yusuf’un özellikle Sosa’nın çok iyi performansı oyun şeklini taraftarın coşkusunu ve neticede skoru yakalamasını sağladı. Bu şöyle bir yanılgıya düşürmesin bizleri. Rakip takım Gençlerbirliği hem hücum hem de savunmada ciddi zaafları olan takımların başında geliyor. Asıl sınav bu haftaki Başakşehir karşılaşması olacak. Genel manasıyla hücum olarak iyi ancak savunmada sıkıntımız var.” dedi.

ALTYAPIDAN HER DÖNEM CİDDİ OYUNCULAR ÇIKTI

Trabzonspor’un Altyapısından her dönem iyi oyuncular çıktığını sözlerine ekleyen Fatih Tekke, “Bizde altyapıdan bundan önceki dönemlerde de ciddi oyuncular çıktı ama değerlendiremediler. Sonuçsal, bir maça bakarak, bir pozisyona bakarak veya oyunun belli bölümlerine bakarak değerlendirme yapınca hem çocukları kaybediyoruz, hem altyapıya olan inanç gidiyor. Neticede çocukları kaybediyoruz. Onlara çok fazla misyon yüklememek lazım. Kapasitelerinin doğru tanımlanması lazım. Ne yapabilirler, çalışırlarsa nerelere kadar giderler. Bu tayin edilmeli. Abdulkadir ve Yusuf’ta da altyapı başarısı, üst yapıda da bunun değerlendirilmesi çok spontane olarak gelişiyor. Bunun böyle olmaması lazım ama Bu Trabzon’umuzda hiç değişmiyor. Yusuf ve Abdulkadir’in çıkması bu tip kulüplerde daha planlı daha programlı olması lazım. Performans iyiyken bunları çok yukarılara çıkartıp, daha sonra karşılaşacakları problemli dönemlerde bunların psikolojik olarak ta yıkımına sebep oluyor. Bu da performanslarını olumsuz yönde etkiliyor. Onlara destek olmak lazım. Altyapıdan her dönem iyi oyuncu çıkıyor. Bunu dışardan ithal etmenin bir manası yok. Bizim kendi topraklarımızda bu çocuklarımız var. Bundan öncede vardı, bundan sonra da olacak.” şeklinde konuştu.

YA TERSİ OLSAYDI

Fatih Tekke, Abdulkadir ve Yusuf’un çok yetenekli oyuncular olduğunu belirterek, “Abdulkadir’in başarısı gerçekten kayda değer bir başarı. Geçtiğimiz hafta da bunu aslında gösterdi. Bazı ciddi özellikleri olan bir oyuncu. Yusuf’ta öyle. Ama şöyle düşünelim. İki tane maçta mağlupken oyuna sokulan oyuncunun bir de bunun tam tersi bir performans sergilemiş olsaydı ki bu, bu yaştaki çocuklar için olabilecek bir şey. O zaman ne düşünecektik. Ben şunu söylüyorum. Abdulkadir ve Yusuf yetenekli oyuncular. Altyapının değerli oyuncuları bunların gelişimlerinin tamamlanması lazım. Bunlara süre lazım, sabır lazım, destek lazım. Taraftarımızın da Yusuf Yazıcı’ya Abdülkadir’e verdikleri desteği devam ettirmeleri lazım. Onlarda bu desteğin karşılığını hem çok çalışarak eksiklerini kapatarak bu camiaya takımımıza faydalı olmaları lazım.” dedi.

MENAJERLERİN TRABZONSPOR’U PLANLAMASI DEĞİL…

Trabzonspor yaptığı transferlere değinen Fatih Tekke, “Ben Trabzonspor’un transferlerinin iyi olduğunu fakat iyi bir takımın kurulmadığını düşünüyorum. Transferler maliyetli; evet, Kaliteli oyuncular; doğru. Fakat bir takım mı? Alınan oyuncuların birbirlerine olan uyumu, geçiş süreleri, birbirlerine uyum süreleri çok önemli. Bunların plan dahilinde olması lazım diye düşünüyorum. Bu işler son dakikaya bırakılacak işler değil Trabzonspor gibi takımlar için. Burada sonuç alırsak doğru yapmış oluyoruz. Sonuç almazsak yanlış yapmış oluyoruz. Bence bu da doğru değil. Trabzonspor’un kesinlikle ve kesinlikle ciddi planlamaya ihtiyacı var. Yani menajerlerin Trabzonspor’u planlaması değil Trabzonspor aklının bunu planlaması lazım. Buna da müsaade edilmesi lazım” ifadelerini kullandı.
Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2017, 16:41
Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ofluuu
Ofluuu - 10 ay Önce

İyi söylemiş hoş söylemiş fakat pazar gününden beri sadece Trabzonspor gecmisi olan yorumcular bu konuda elestiri yapiyor diger herkes abdulkadirin kalitesinden ve bundan sonra ne yapmasi gerektiginden bahsediyor biz niye birbirimizi çekemiyoruz arkadas Ersun hoca iki oyuncuyuda tam zamaninda oynatti ve maksimum verimi aldi bunu elestirmek anlamsiz özkan sumerde kulubede 8 yabanci abdulkadirin oyuna girmesini elestiriyor o kadar para odeniyor niye onlar girmiyor derdinde arkadas hocanla gurur duy orda abdulkadiri degil bongondayi oyuna alsa kimse sesini cikaramazdi

tuncay şişman
tuncay şişman @Ofluuu - 10 ay Önce

çünkü ersun yanal,ı çekemiyorrlar evet adam tam zamanında yaptı bu işleri

Mustafa Koç
Mustafa Koç - 10 ay Önce

Ne zaman güzel bir durum çıksa ortaya bu eski dinozorlar çıkar bir çomak sokar trabzonsporun en büyük sorunu bu eski topcular geçen hami konuşuyor şöyle olması lâzım böyle olması lâzım geldin hoca olarak ne yaptın demezler mi adama

ibrahim çevik
ibrahim çevik - 10 ay Önce

kıskandı... ne yani 'ya tersi olsaydı' ne demek. Olmayacağını hoca olan görür senin gibilerde anca yazı tura oynar. la yeter da düşün bu kulübün yakasında beee.

Eren Caglar
Eren Caglar - 10 ay Önce

Gözünüzü seveyim, kurbanınız olayım bir susun, bir destek olun yahu. Kızıldeniz'de Hz. Musa'nın arkasından giden İsrailoğulları ne kadar dedikoducu, kötü huylu insansa siz de onları aratmıyorsunuz.
Bir mutlu olmayı deneyin, yapanı, başaranı, elini taşın altına koyanı bir takdir edin. İyi ki bir Abdülkadir ve Yusuf çıktı. Dünden bu yana ne kadar eski (!!!) Trabzonlu varsa payelenmek amacıyla yırtınıp duruyor.
Sayın Usta, Sayın Yanal, önünüzde şapkamı çıkarıp selamlıyorum. Büyük paye sizindir. Ama daha yolun başındayız. Lütfen bizi bunlara bırakmayın. İstanbul'dan selamlar...

Tayfun
Tayfun - 10 ay Önce

HEP ELEŞTİRİ, HEP ELEŞTİRİ... BİRİ ÇIKSA DA UMUT VADEDEN BİR GÖRÜŞ BEYAN ETSE.

hasan
hasan - 10 ay Önce

şuna bir yetersiz oldugunu hatırlatsın yoksa bir şey zannetmeye devam edecek

Ysar
Ysar - 10 ay Önce

Herkes yerini ve konumunu bilmeli, yönetimin yönetim hakkına saygı duymalı

Ramazan
Ramazan - 10 ay Önce

Arkadaslar Fatih hakli bence. Biz bir genç futbolcu bir kaç hareket yapti diye sisiriyoruz. Sonra bir iki maç düsük performant gösterdi diye yüzüne bakmiyoruz.
Belçika nufus 11 milyon ingiltere de onlarca futbolcu var .
Türkiyenin nufus 80 milyon Yurt disinda 1 futbolcu var o Da yedek .
Son 5 yilda hangi takim Da Türk yildizi cikmis ülkemizde


banner422

banner409

banner350

banner424

banner421