7m


7m

hyundai

Faruk Can Genç: "Daha güçlü olarak yuvama dönüyorum’’

Trabzonspor'un genç oyuncusu Faruk Can Genç açıklamalarda bulundu.

Trabzonspor 20.05.2022, 13:55 20.05.2022, 17:33
Faruk Can Genç: "Daha güçlü olarak yuvama dönüyorum’’

Trabzonspor’un genç sol bek oyuncusu Faruk Can Genç Bordo Mavili formayı uzun yıllar giymek için sonuna kadar savaşacağını dile getirdi.

Bordo mavili takımda özellikle MP Başakşehir’le oynanan süper kupa finalinde ortaya koyduğu performansla dikkatleri üzerine çeken Faruk Can Genç Trabzonspor’a güçlü bir şekilde döneceğini açıkladı. Geride kalan sezonu Ümraniyespor’da kiralık olarak geçiren yetenekli genç sol bek, futbol olarak daha da olgunlaştığını Trabzonspor’a uzun yıllar hizmet etmek istediğini dile getirdi.

Bordo Mavili formayı giymenin her oyuncunun hayali olduğunu belirten genç oyuncu ‘’Ümraniyespor benim için iyi bir deneyim oldu. Şimdi hedefim Trabzonspor’da başarılı işlere imza atarak kalıcı olmak. Bunun için savaşmam gerektiğini biliyorum. Pes etmeden yolumda ilerleyeceğim. Trabzonspor’un bir parçası olmak gururların en büyüğüdür’’ dedi.

Trabzonspor’un mutlu sona ulaşmayı sonuna kadar hak ettiğini söyleyen Faruk Can Genç, “’Trabzonspor’un şampiyon olması benim için sürpriz olmadı. Hem kadro hem de oyun olarak her takımın önündeydi. Birde buna işinin hakkını layıkıyla veren başta Abdullah Hoca olmak üzere teknik heyette eklenince başarı kaçınılmaz oldu’’ diye görüşlerini ifade etti. 

Bu sezon iki sevinci bir arada yaşadığını söyleyen Faruk Can Genç ‘’Bu şehir çok acılar çekti, çok emekleri heba edildi. Yıllardır mutlu olmayı çok bekledi. Şimdi hak edilen alındı ve Trabzonspor’un şampiyonluğunun kutlanması Türkiye sınırlarını aşıp dünyada kutlandı. Ümraniye’nin şampiyonluğu mutluluğumu ikiye katladı’’ diye konuştu.

Faruk Can ‘’Ümraniye’de güzel bir sezon geçirdik ve şampiyon olup Süper Lig’e çıktık Şimdi yuvama dönüyorum. Hayalim şampiyon Trabzon’da formayı alıp bu forma ile büyük başarılar yaşamak’’ dedi.

Trabzonspor’da bu sezon başı Ümraniye’ye kiralık olarak giden ve gösterdiği yüksek performansla takımının şampiyon olup Süper Lig’e yükselmesinde payı büyük olan genç sol bek Faruk Can Genç, yuvası Trabzonspor’a daha güçlü ve hazır olarak döndüğünü söyledi. 

Trabzonspor’un lig şampiyonluğu ve kiralık olarak formasını giydiği Ümraniye’nin şampiyonluğuyla birlikte çifte heyecan yaşadığı dopdolu bir yıl yaşadığını ifade ederek ‘’İyi bir sezon geçirdim Ümraniye’de. Daha Güçlü olarak yuvama dönüyorum’’ dedi.

Faruk Can Trabzonspor’da as kadroya dahil olup forma şansı bulmak için elinden gelen her şeyi yapacağını ifade ederek ‘’Trabzonlu olarak bordo-mavili forma hepimizin hayali. Yıllar sonra gelen şampiyonluk tarif edilemez. Şimdi şampiyon Trabzon’a daha iyi bir durumda geri geliyorum. İnanıyorum ki çok çalışıp bu kadro içerisinde yer alıp, Trabzon’un daha büyük zaferler kazanmasına katkıda bulunacağım. Kendime güveniyorum. Gençlere inanan ve güvenen Abdullah hocamın vereceği şansı iyi değerlendirip, Trabzonspor ile büyük başarılar kazanmak için savaşacağım’’ dedi.
 


Yorumlar (3)
Haçkalı 1 ay önce
Bu çocuk şansı hak ediyor.
Berber Mehmet 1 ay önce
Ümraniye'de bile doğru dürüst süre alamadı. Trabzonspor'da pek oynayacağını sanmam. Ümraniye - Bursa maçında seyrettim öyle pek bir ışık vermedi.
alpnuhoğlu 1 ay önce
Ümraniye'de kadroya giremiyor. 1461 de oyna yeter sana.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@