banner526

banner533

banner513

Eski Trabzonsporludan İsveç açıklaması: Ölsen daha iyi

Eski Trabzonsporu Erkan Zengin: İsveç’e yollanan jet, göğsümüzü kabarttı

Trabzonspor 27.04.2020, 20:00
Eski Trabzonsporludan İsveç açıklaması: Ölsen daha iyi

Adana Demirspor Kaptanı Erkan Zengin gündeme ilişkin konuştu. İsveç vatandaşı olan Zengin, Sağlık Bakanlığı’nın İsveç’e özel uçak gönderip vatandaşımızı getirmesiyle ilgili olarak çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İsveç’te korona testi pozitif çıkmasına karşın hastaneye kabul edilmeyen Türk vatandaşı Emrullah Gülüşken’in kızının çektiği video sonrasında Sağlık Bakanlığı özel bir jet göndererek vatandaşımızı alıp Türkiye’ye getirmişti. Erkan Zengin yaşananlarla ilgili görüş belirtti.

'İsveç'te ölsen daha iyi'

Tecrübeli futbolcu, “İsveç’te sağlıkla ilgili hiçbir şey yok. Orada ölsen daha iyi. Öyle bir durum var. Hastaneye almazlar şu an. Benim kuzenlerimde de virüs oldu, hepsi evde kalıyor. Hastaneye gitseler bile almıyorlar. Evde geçirdiler bu hastalığı. Devletimizin uçak gönderdiğini gördüm ve tüylerim diken diken oldu.

Antalya’da kamp yapılan dönemlerde İsveç, futbol takımlarını buradan çekmişti ve İspanya’da kamp yapacaklarını açıklamıştı. Biz bugün İsveç’in bakmadığı hastamızı uçak gönderip aldık. Bu inanılmaz bir durum ve gurur verici bir şey.

Bütün dünya nasıl bir millet olduğumuzu gördü. İtalya, İspanya, Fransa, İngiltere, ABD’yi görüyoruz. Buradaki bakanların bile Türkiye’yle ilgili söyledikleri çok güzel. Ben arkadaşlarımla konuşuyorum, bizim yaptıklarımızı takdir ediyorlar. Burada olmaktan dolayı herkesin gurur duyması lazım. Hepimiz kenetlendik. Hem insan olarak da diğer ülkelere göre daha farklıyız.

'Devletimizin inanılmaz bir çalışması var' 

Bu yüzden birbirine sahiplenme üst seviyede. Bir kanalda bir yardım çağrısı yapılıyor, herkes yardım ediyor. Başka ülkelerde yok bu. Türkiye’yi sevmeyen ülkeler bu süreçte Türkiye’den yardım istiyor. Devletimizin inanılmaz bir çalışması var” diye konuştu.

'40 günlük süremiz olacak' 

2 Mayıs’ta idmanlara başlayacaklarını belirten ve hazırlıklarını Antalya’da sürdürdüğünü söyleyen Zengin, “Ligler 12 Haziran’da başlarsa 40 günlük bir süremiz olacak. Bir sıkıntı olacağını sanmıyorum. Vücuttan daha önemlisi, kafa olarak hazırlanabilir miyiz? Bu ayrı bir durum. Ben vücuttan daha çok oyuncuların kafa olarak orada olmayacağına inanıyorum. Hepimiz ayrı insanlarız. Farklı düşüncelerimiz var. Bazıları için bu virüs belki çok korkutucu olmayabilir ama bazıları elinde dezenfektanla geziyor. Devletimizin zaten çabasını görüyoruz.

'İsveç'te antrenmana çıkıyorlar' 

Her gün güzel haberlerle kafamız daha çok rahatlıyor. O yüzden bu da sahaya yansıyacaktır. Bir yerde de bunun bir sonunun olması gerekiyor. Futbolun da başlaması gerekiyor. İsveç’i takip ediyorum. Futbolcular antrenmana çıkıyor. Vaka çok fazla. Stockholm’de virüse yakalanan 700 bin insan var. Bu şehirde 1,5 milyon insan yaşıyor, neredeyse yarısı virüse yakalanmış. Onların yaptığı doğru mu bilmiyorum. Okullar açık, çocuklar okula gidiyor. Burada biz yapsak, önlemini almazsak belki 10 katı olacak. Burada 80 milyon nüfus var, orada 10 nüfus milyon var ve inanılmaz sayıda vaka var İsveç’te. Devletimizin vereceği haberler sahaya da yansır diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

'Kilo almadım, aksine ihtiyacım olan fitness çalışmasını yaptım' 

Antalya’da özel program dahilinde çalışmalarını sürdürdüğünü de söyleyen Erkan Zengin, “Kilo almadım ama biraz kas yaptım. Çok çalışıyorum burada. Döndüğümde eskisinden daha iyi olacağıma inanıyorum. Takım antrenmanlarında gerektiği kadar fitness yapamıyorduk ama bu sefer tam anlamıyla yaptık. Sürekli maç yaptığınız zaman bunu yapma şansınız çok fazla olmuyor.

Şimdi toplandığımız zaman kondisyon yüklemesiyle birlikte daha da iyi olacağım. Takımla çalışınca kondisyon antrenmanlarını çok daha iyi yapıyorsunuz. Kilo almadım, aksine 1-2 kilo verdim ve tam anlamıyla kas yaptım. Fit durumdayım” şeklinde konuştu

Yorumlar (14)
BenDeniz 6 ay önce
İyi şov yapmayı biliyorsunuz istanbulda yaşıyoruz bize daha maske dağıltılmadı şov olsun diye İsveç’e ambulans uçak gidiyor! o uçak kimsenin babasının parasıyla alınmamış senin benim herkesin ödediği vergilerle alınmış kimse kusura bakmasın önce ülkede yaşayan kendi vatandaşlarının ihtiyaçlarını gidereceksin siyasi şov yapmayacaksan. O kişiler o zaman gelsinler Türkiye’de yaşasınlar.
Ömer 6 ay önce
İstanbuldayım, maskem var her hafta düzenli eczaneden temin edebiliyorum ümraniyede. Nedense bu muhalefettekilere hiç maske verilmiyor. Şovcu olan sensin. Devletine destek ol.
Ts_61 6 ay önce
Kardeş böyle yorum mu olur! Ne alaka şov ile! Türk vatandaşı nerede olursa olsun Türk vatandaşıdir!
Misafir 6 ay önce
Bildiğin kurğu adam tam AKP hayranı twetleribi yayınladılar bunları isveçten tanıyanlar yazmış nasıl ğitmiş oraya her kürtün dediği ğibi türkiyede zulüm ğörüyor um etnik kimliği den falan filan dünyada o kadar türk işçi insan haber yolluyor aylardır ilğilenen yok tak buna uçak kaldırmışlar ilğinç demek her isteyeni böyle alıyorlar uçak falan buda 99 ğibi propaganda kokuyor limon mevzusuna benzemesin kızı da ortada yok madem İsveç size bunu yaptı dönün ğelin ordan çifte vatandaşlık tan çıkın Türk vatandaşı olun size bunu yapan ülkede ne işiniz var değilmi
Oflu 6 ay önce
İstanbulda nasıl yaşıyorsun başın kumda mı maske yok diyorsun ağzında maske ile konuşuyorsun hayatında hiç vergi ödedin mi ki Gurbetçiye hesap soruyorsun Ben Daha 2 gün önce Fas tan devletimiz sayesinde özel ucakla geldim hangi ülke vatandaşına başı sıkıştığında yardımcı oluyor
Maskenizi çıkartın salyalarını zı da silmeyi unutmayın
BenDeniz 6 ay önce
Ofli arkadaş sen hayatında devlete vergi vermemişsen onu bilmem. Sana kanıtlayacak halim yok senede 30 bin tl vergi veriyorum daha bize maske verilmedi o zaman bi adres vereyim İstanbul’a gel göstereyim.Sizin ağzınızdan salya akıyor ödediğim vergi makbuzlarını göndereyim de ağzını sil olur mu. Ben de Yomralıyım kaşüstülü anladın.
Hayri 6 ay önce
Siz ve sizin gibiler ülkesini Bi türlü sevemeyen Avrupa ve Amerika hayranları gözünüzüze dizinize dursun hani ne oldu hayranı olduğunuz ülkelere..... Ülkem ile gurur duyuyorum buna siyaset denir siz sizin destekledikleriniz bunu anlayacak kadar çapa sahip değiller...
hehe 6 ay önce
saman ithal ediyoruz !!
antikus 6 ay önce
erkan tam kendine yakisan aciklamayi yapmissin ve bizim sein hakkinda düsünceöerimizin ne kadar dogru oldugunu ispatladin tebrikler al bak isvecte ne kadar virus vakasi var keske yalakalik yerine futbolunu gelistirseydin...SchwedenSchweden
Bestätigt
18.926
Genesene
1.005
Todesfälle
2.274
Evşen deniz 6 ay önce
Tam bir siyasi şov
fatih 6 ay önce
bir yanda sms,bir yanda uçak.!!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@