7m


7m

hyundai

Ersun Yanal maç öncesi konuştu: Yarışın içinde olmak istiyoruz

​ Spor Toto Süper Lig 2017-2018 sezonundaki ilk maçına çıkacak olan Trabzonspor'un hocası Ersun Yanal maç öncesi açıklamalarda bulundu.

Trabzonspor 13.08.2017, 19:41
Ersun Yanal maç öncesi konuştu: Yarışın içinde olmak istiyoruz

Haber61 / Spor Servisi

2017-2018 sezonunun açuılış maçında konyaspor'u ağırlayacak olan Trabzonspor'un teknik direktörü Ersun Yanal değerlendirmelerde bulundu. 


Açıklamalarına Maçka'da şehit edilen Ferhat Gedik ve Eren Bülbül için üzüntüsünü dile getiren Ersun Yanal şu açıklamaları yaptı: 

"Terörün pisletmediği bir yer yok. Terör bütün dünyanın belası. Onlardan bir tanesi Eren kardeşimiz terörü kurban gitti. Ülkemizin boğuştuğu bu pislikten bir an önce kurtulmasını arzu ediyorum. Sezon 50. yıl. Trabzon önemli bir cami ve misyon üstlenmiş kulüp. Bana göre çok önemli bir yeri var. Bana göre sadece futbol olarak değil içinde yetiştiridği paydaşlara katkısı önemli. 4-5 yıl içinde Trabzonspor takımının yitirdiği bir takım süreçler oldu. Takım kurmak için adımlar atıldı. 2. yarı bir kaç oyuncu takviyesi ile yine takıma doğru tespit ettiğimiz oyuncular katıldı. 33 puan ile son 6 maçta galibiyet alamadık ama 33 puan ile önemli noktada ligi tamamladık. Bence bu sene nitelikli ve az sayıda transferle buradayız. Nitelikli olmasına gayret ettiğimiz doğru kadro,  yönetilebilir kadro için oldukça yoğun çalıştık. Şuanda bu kadronun başlangıcı var. Trabzonspor öncelikle çok iyi mücadele edecek takım. Değerli genç ve deneyimli oyuncuların karışımı takım. Hem Türk futbolu hem de dünya futboluna katkıda bulunacak önemli oyuncuların olduğu takım. Deneyimli oyuncularımızdan da oldukça fazlasıyla faydalanacağız. Bu zaman içinde kendimize önemlmi yer edinmek istiyoruz. Yarışın içinde olmak istiyoruz. Hep aynı arzu içinde istedikleri şampiyonluk şarkısının sonuçlanması için bizim camianın taraftarların oldukça sabırlı dirayetli olması gerekiyor. Yoksa yine sil baştan aynı noktaya, geriye sarmaya başlarız ki bunun hiç olmamasını isteriz. Yarışın içinde tutmaya çalışacağız”

N’doye, ​Rodallega ve  Burak Yılmaz ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Ersun Yanal, “Futbol tek başına santraforlarla oynanan oyun değil. Futbol her iki yönüyle oynanması gereken geçişleri olan oyun. Herkese zaman gelecek. 34 tane lig maçı. Bunların yanında kupa maçları var. Alterantif kadrolar önde koşanları daha hızlı, arkadan koşanları daha heyecanlı yapacak. Hem koruyacaksın, hem atacaksın. Koruyanlar oldukça atanlar tercihimiz” dedi.

 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@