Ersun Yanal eski yardımcısını unutmadı!

Trabzonspor'da teknik direktörlük yaptığı dönemde Ersun Yanal'ın yardımcılığını yapan Mehmet Turhan Demir lösemi ile mücadele ederken Yanal eski yardımcısına yardım ederek büyük bir vefa örneği gösterdi.Göztepe'nin altyapısında 6 yıl görev yapıp, Suat Kay

Trabzonspor 21.07.2015, 16:06
Ersun Yanal eski yardımcısını unutmadı!

Trabzonspor'da teknik direktörlük yaptığı dönemde Ersun Yanal'ın yardımcılığını yapan Mehmet Turhan Demir lösemi ile mücadele ederken Yanal eski yardımcısına yardım ederek büyük bir vefa örneği gösterdi.

Göztepe'nin altyapısında 6 yıl görev yapıp, Suat Kaya'nın teknik direktörlüğü döneminde yardımcı antrenör olarak çalışan, geçen sezon da Trabzonspor'da Ersun Yanal'ın ekibinde yer alan Mehmet Turhan Demir lösemi ile mücadele ediyor.

İki hafta önce şiddetli grip şüphesiyle hastaneye giden 28 yaşındaki teknik adama kan kanseri teşhisi konuldu. Ağabeyi Okan Demir, "Mehmet şiddetli boğaz ağrısı ve yüksek ateş nedeniyle Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne gitti. Dışkısı da kanlı gelmeye başladı. Doktorlar kardeşimi bir dizi testten geçirdi. Kan kanseri olduğunu öğrenince dünyalar başımıza yıkıldı" dedi. Çarşamba günü kemoterapiye başlandığını ifade eden Okan Demir, şöyle devam etti:

"Ersun Yanal Trabzonspor'dan istifa edince Mehmet de ayrıldı. Haliyle sigortası da durduruldu. Ancak Ersun Hoca, Mehmet'in durumunu öğrenince kendi şirketinde sigortalı yaptı. Tedaviye onun sayesinde başladık."

Geçen sezon başında Trabzon'da yapılan rutin testlerın temiz çıktığını hatırlatan ağabey Demir şöyle devam etti:

"Her şey bir anda başladı. Biz de şaşkınız. Tromsbosit için A (rh) pozitif kana ihtiyacımız var. Göztepelilerin yanı sıra Karşıyakalı ve Altaylı taraftarlar da kan vermek için hastaneye koştu. Mehmet moral olarak çok iyi durumda. Tüm dualarımız onunla."


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@