Çimşir'in Beşiktaş planı hazır

Hüseyin Çimşir, Beşiktaş’ı yıkacak taktiğini belirledi. Galibiyetin şifresini ‘erken gol’ olarak belirleyen başarılı hoca, maça hızlı başlayıp, bulacakları ilk golle taraftar baskısını kırmayı hedefliyor. Genç hoca öğrencilerinden maç boyunca tam saha pres yapmalarını da istiyor.

Trabzonspor 22.02.2020, 08:21
Çimşir'in Beşiktaş planı hazır

Trabzonspor’un başında ligde çıktığı 4 maçı da kazanan ve iyi bir seri yakalayan Hüseyin Çimşir, Beşiktaş maçına ayrı bir motivasyonla hazırlanıyor. 3 hafta evvel Fenerbahçe’yi 2-1 deviren ve kendisini ispatlayan genç çalıştırıcı, şimdi de Beşiktaş’ı yenerek başarısının tesadüf olmadığını kanıtlamak istiyor. Bu doğrultuda tüm planlarını zafer üstüne kuran ve 1 puanı dahi kabul etmeyen Çimşir, İstanbul’da galibiyeti getirecek taktiğini hazırladı.

Savunmacılara özel uyarı

Galibiyetin şifresini ‘erken gol’ olarak belirleyen başarılı hoca, mücadeleye hızlı başlayıp, bulacakları ilk golle de taraftar baskısını kırmayı amaçlıyor. Genç teknik adam, ilk düdükten, son ana kadar öğrencilerinden önde baskı yapmasını ve 90 dakika boyunca tam saha pres yapılmasını istiyor. Öte yandan genç hoca, savunma oyuncularını da Burak Yılmaz ve Kevin Prince Boateng konusunda uyardı. Çimşir, iki oyuncunun da maç boyunca markaj altına alınmasını istedi.

Rekoru egale edebilir!

Çimşir kritik sınavı kazanması halinde Trabzonspor’un başında 5’te 5 yapacak. Sonradan takımın başına geçerek bunu başaran son hoca 2004-2005 sezonunda Şenol Güneş olmuştu. Başarılı teknik adam, Güneş’in rekorunu egale etmeyi hedefliyor.

Yorumlar (3)
Fırtına Hazır 9 ay önce
Soğukkanlı ve istekli oyun bjk nin fişini çekeriz
TS 9 ay önce
TS gücünün farkında olup ,stres yapmadan bjk dan daha hızlı ve 1 rakibe 3 ts lu baskılı oyun ile devam ederse,90 dk da sakin oynaması,hücumdayken defansı boş bırakmadan yani en az 2 futbolcu ts ortasahasını geçmeyecek ki burak boateng nkudu hızlı oyuncular zaten bunlara dikkat ederse ts yakaladığı fırsatları degerlendirdiginde golleri bulur adam eksiltmede guillerme ve oynar sa sturridge bu maça damga vurur ...sosa sorloth zaten gereğini yapar...ts un bunları yapacak yetenek ve gücü var...zor maç ama ts inşAllah kazanacaktır.
takım taraftarı 9 ay önce
Hüseyin hoca maça Fb maçı gibi başlarsan o maç kadar şanslı olamazsın. Beşiktaşın kaybedeceği birşey yok. Beşiktaşın en tehlikeli yerleri kanatlar bizde burda zayıfız birte orta saha Atiba. Hüseyin hoca geri çekilir de oynarsan işimiz çok zor birte oyunun akışında ileride ki oyuncuları çıkarıp defansa yatarsan yine geçen hafta gibi şanslı olamayız. Şampiyon olacaksan şampiyon gibi oynayacaksın. Birte Parmak ciddi şekilde uyarılmalı verdiği paslar kaybettiği çok kritik toplar vede geri dönüşlerinin çok laubali ve vurdum duymaz olması. Parmak oynayacak ise geçen yıl gibi sade ve mücadele çok koşarak birte ceza sahası içinde dikkat milli takıma çağrılması onu anormal bir havaya sokmuş. Newakeme nın ve Mickel 'in olmamasi büyük kayip hadi hayırlısı. Cok mucadele etmek cok koşmak gerek.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@