Modern Pozitif Bilimler

banner513

CAS'tan çifte standart!

Avrupa devlerini affeden CAS Trabzonspor'u cezalandırdı

Trabzonspor 31.07.2020, 10:00 31.07.2020, 10:05
CAS'tan çifte standart!

Zıraat Türkiye Kupası finalinde Aytemiz Alanyaspor'u 2-0 yenerek 10 yıllık hasreti bitiren ve milyonlarca taraftarını mutlu eden Trabzonspor, dün CAS'tan şok haber geldi. UEFA'nın Trabzonspor'a finansal yükümlülüklere uymadığı gerekçesiyle Avrupa'dan 1 yıl men cezası vermesinin ardından CAS'a başvurmuştu. CAS dün yaptığı açıklamada, "Tarafların yazılı savunmaları ve kanıtlar eşiğinde Trabzonspor'un 2019 yılı finansal tablosunda başa baş kuralına uymadığı tespit edilmiştir ve itiraz reddedilmiştir" ifadeleri yer aldı.

M. CITY VE MILAN'I AFFETMİŞTİ

Aynı CAS, çok daha ağır ihlallerle iki yıl ceza alan Manchester City ve bir yıl men edilen Milan'ın cezalarını ise affetmişti. Avrupa kulüpleri karşısında kuzu gibi davranan CAS hakimleri, konu Türk takımları olunca ise şahin kesiliyor. Son zamanlarda herhangi bir Türk takımının CAS davasında mutlu sonuçla ayrıldığı gözükmüyor. CAS'ın bu tavrı çifte standartı bir kez daha gözler önüne serdi.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (11)
cvdt 2 ay önce
üçüncü dünya ülkesi gibi siyasetin karar verdiği futbol federasyonun olursa adamlar seni ciddiye almaz, bu lige değer vermez, umurunda da olmaz. yakında siyaset müdahele ediyo diye ülkeye ceza verirlerse bile şaşırmayın
doğan yıldız 2 ay önce
yahu türkiye de çifte standart var her alanda. elin gavuru affeder mi? önce kendi ülkeni düzelt.
TS 2 ay önce
Ülke de, yurtdışında ts lu ve trabzon şehri üzerine çok gidiliyor hak lar gasp ediliyor ki cas a da alo lar mı oldu, balyalar mı gitti , 2011 de şike 2020 de aleni hakem oyunları ile şampiyonluk gitmiştir....bu kadar ts un üzerine oyunlar oynanması vb,neyin peşindeler yıllardır özellikle trabzon şehri üzerine ts üzerinden oyun oynanıyor ve mantık olarak bu yapı neyin peşinde başkan bunu araştırsın işi bunlar futboldan çıkarmanın peşinde herhalde.
Biz Rum Takimimiyiz. 2 ay önce
Malesef Trabzon Spor Türkiyede Rum Takimi muamelesi görürken,
Avrupada da Türk takimi muamelesi görüyor.
Bence bu takim TFF den ayrilip ya Gürcistan yada Yunan liginde oynamali oralarda bile bukadar adaletsilik olmaz.
Kemal SAKA 2 ay önce
Ayasoyfa'nın bedelini ödettiler karar sportif olmaktan ziyade siyasi. Bunu baştan beri enteresan süreç yönetimlerine bakarak söylüyorum. FB nin aldığı ceza ile hiç mukabil değil. Hadi orda olduğu gibi para cezası kessinler anlarım ancak men kararı teklif ettiklerinden beri siyasi bir karar olduğunu değerlendiriyorum. Bu karar TS' a düşündükleri kadar zarar vermez. Obi ve Sturridge tasarrufları ile TS o geliri kasasısına koydu zaten, yanına sadece transferde bir hata daha yazmama zorunluluğu doğdu. Trabzon yönetimi yine çok çalışıp, efektif transfer politikasını sürdürüp; güçlü bir bench( ful teknik ve idari kadro) ve oyuncu kadrosu ile kolej takımı hüviyetini koruyarak yoluna güçlü adımlarla devam eder. Daha çok kupalar kaldırmaya en güçlü adaydır. UEFA kararı baştan beri sportif olmadığı için Trabzon'a değil Türkiye'ye verildi aslında. Ben eski yönetimi de o kadar kabahatli bulmuyorum. Avrupa Türkiye'ye çifte standart uyguluyor ve bu konuda Türkiye Futbol Federasyonu'nun yapısal sorunları belirleyici. Adamlar daha önce TFF kurullarının ve seçimlerinin kabul edilebilir olmadığını bu şekilde tarafsızlık ilkesinin sakatlandığını vura vura söyledi. Dinledik mi? Hayır. Türkiye bir milim tutum değiştirmedi. Bundan böyle diyorlar ki, ya Avrupa Futbol kriterleri ile uyumlulaşırsınız ya da, burda işiniz olmaz. Karar doğrudan Türkiye takımı olması sebebi ile TS 'a çifte standart üzerinden alındı. Bu federasyon teşekkül biçimini ve futbolu yönetenlere kulüp yönetimlerinin etkisini gözardı ederek( Bkz son yıllarda Gümüşdağ etkisi) sadece Avrupa'yı suçlayarak bir yere varamayız. Yoğurdumuz baya ekşi, nerden mi biliyorum. Aksini iddia eden, TS forması giyip maçlarını seyrederken hakem kararlarındaki "sistemik" hataları incelesin. Içerde-dışarda ne olduğunu herkes biliyor. TS gibi altyapı takımı çıkaran takım Avrupa'da olsun, başa güreşsin; baştacı edilir. Burda dayak yiyor devamlı. Asıl sorun bu. Ben razıyım Avrupa bize çifte standart uygulasın ancak insanın kendi ülkesinde bu kadar uzun süre dayak yemesi çok yazık ve katlanılmaz boyutta. Neydi TS'un kabahati bu hakemler doğrarken kimse gık bile demedi!!! Altyapısından 5 tane oyuncuyu A takıma çıkarıp oynatması mı? Futbolu yönetenler, TS'un (veya başkasının) daha fazla hakkını çiğneyerek kendilerinininde aslında bir yere varamadıklarını dank edip anlayana kadar bu işler sürer gider. Önü en açık ve gelecek vaad eden takım TS aslında. Bazı şeyler ona nasib oluyor. Başakşehir gibi şampiyon yapılmak kesinlikle istemem. Ben böyle iyiyim. Dediğim gibi benim başkan gitsin amatör takım yönetsin, taraftar listesinin başına beni yazsın. :)) Gökselle işimiz mi olur!? Sen çok yaşa Trabzon!..
TS 2 ay önce
Yakın zamanda 2011 şike ve 2020 yanlı hakemler ve sonradan küme düşmeme durumu olması futbol da olanlar uefa ve fifa tarafından tff ye neye göre nasıl bu kararları aldığı şike ve küme düşmeme vb gibi sorup futbola siyasetin karıştığı için men cezası verebilir , uefa özellikle siyaset ve futbol ayrı olmasına dikkat ediyor, yani ülkede futbol 5.sınıf ülke durumunda olduğu için önceden ts a açıklama gereği yapmadan kendi sayfasından bildirmiştir...
Leâdrî61 2 ay önce
Az61, olayı Ayasofya'ya bağlayarak kim olduğunu ortaya koydun. Siyasetini Trabzonspor'u kullanarak yapma, yoldaşlarının sayfalarına git, oralarda yaz.
Az61 2 ay önce
Niye affetmesiler bilin Ayasofya acildi libyada liderlik artı her konuda bize celme takan bir Tayyip yönetimi zaten isyltanbul takımlari ise olduğu gibi üzerimize geliyor yıllardir bu 2011 artıklari olan parçalar halen 2011 deki vakayı artı şokları
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@