"CAS kararı çelişkilidir!"

Avrupa Trabzon Dernekler Federasyonu CAS'ın kararına tepki gösterdi

Trabzonspor 28.03.2017, 14:49
"CAS kararı çelişkilidir!"
Trabzonspor'un Türkiye'de şike yapılmasının ardından gerekli uygulamaların yapılmadığını ve UEFA'nın duruma karışmaması kararını götürdüğü CAS'tan ret kararı almasının ardından tepkiler çığ gibi büyüyor.

CAS'ın aldığı karara bir tepki de Avrupa Trabzon Dernekler Federasyonu'ndan geldi. Yapılan açıklamada CAS'ın çelişkili karar verdiği belirtildi.

İşte o açıklama;

Tüm spor kamuoyununda takip ettiği gibi, 2011 yılından bugüne kadar henüz adı resmi olarak konulmamış bir şike süreci devam ediyor. Trabzonspor kulübünün Avrupada ki son nokta olan Uluslararası Spor Mahkemesi CAS´a yaptığı şike davası başvurusu da reddedildi.

Trabzonspor´un her platformda aradığı hakkını almak adına Fenerbahçe kulübü ve yöneticileri ile Türkiye Futbol Federasyonunu şike eylemlerinde aktif rol oynadıkları gerekçesi ile önce UEFA ardından ise CAS´a şikayet ederek 2010-11 şampiyonluğunun tescillenmesini talep etmiştir. Sonuç olarak CAS gerekçeli kararında “ülke Federasyonlarının kararlarına karışamayız“ diyerek kendi ile çelişkiler içinde bir skandal kararın altına imza atmıştır. UEFA Disiplin Kurulu, UEFA Temyiz Kurulu, İsviçre Federal Mahkemesinin kabul ettiği şike yapılmıştır eylemini CAS´da aynı şekilde kabul etmesine rağmen herhangi bir yaptırım uygulama yetkilerine sahip olmadıklarını dile getirmişlerdir. Artık Trabzonspor dosyayı Dünya Futbol Federasyonu Birliği FİFA´ya taşıma kararı almıştır. Bu bağlamda böylesine çelişkili bir karar veren UEFA ve CAS´a bizimde birtakım soru yöneltme hakkımız doğmuştur.

1- Birkaç gün önce Türkiye’ye ziyarette bulunan UEFA yetkilileri acaba hangi pazarlığı yapmışlardır?
2- 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası karar arifesinde bu açıklamanın mantığı nedir?
3- İtalya’da Juventus kulübü küme düşürülürken diğer ülke Federasyonlarına neden söz geçirilemiyor?
4- Milan´ın 8, Filorentina´nın 15 ve Lazio´nun 3 puanı silinirken bunda UEFA nın rolü neydi?
5- Lazio 2006 yılında hangi karar ile UEFA kupasından men edilerek ceza aldı?
6- Romanya liginde Cluj´un 24 puanı ve diğer 3 takımında 3´er puanı UEFA tarafından mali kriterler doğrultusunda silindi, Romanya ligine müdahele eden UEFA Türkiye ligine neden karışamıyor?
7- 2011 yılında Yunanistan 1.lig takımları Kavala ve Volou´yu şikeden dolayı küme düşüren UEFA’nın söz konusu Türkiye ligi olduğunda liglere müdahele etme yetkisinin olmadığını ortaya atması komiktir!


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (10)
mustafa 4 yıl önce
UEFA Türkiye de futbolcunun alacağını alamadığı zaman, ceza veriyor puan siliyor da şikeye neden karışamıyormuş, şike iç işleri da kulüplerin borç alacağı dış işleri mi oluyor.
Rappa 4 yıl önce
Rizeyi de fener kurtarir artik.
EMİR. 4 yıl önce
BU LİG İSTANBUL LİGİ UĞRAŞMAYA GEREK YOK ,TARAFTARA YALANDAN ÜMÜT VERMEYİN.
Menşure 4 yıl önce
Neden acaba halen bilmiyor numarası yapıp tayyibe oy vermeye devam edin. Bu ülkede tayyip olduğu sürece hiçbir zaman suçlular ceza almıyıcak ama TS'un hakkı siz rezil Trabzonlular oy verdiğiniz sürece devam edicek. Insanda azıcık gurur olur siz Trabzon lular bu kafayla her zaman ezilmeye mahkumsunuz.
Yomralı ali 4 yıl önce
Kerndinizi kandirmayin ne cas ı yahu kupamızı çalan RTE bunu hepimiz biliyoruz ama çıtınız çıkmıyor; yüzde 60 oy verin ki feneri gene kıyak yapsın, yalandan konuşun kınayın riv riv riv!
ŞEHZADE 4 yıl önce
TFF yaptı yapacağını.Resmen hakemlerle de 5 yıl katletti Trabzonsporu.Şampiyonluğunu çaldı .kadrosunu dağıttı.Şampiyonluk pirimlerini fener aldı.Türkiyede gerçekler bunlar maalesef.Şike konusu kapanmıştır.
aspetli53 4 yıl önce
galatasaray kurtarsin sizi cok gaza geldiniz cok.
TAS&CAS hikaye 4 yıl önce
PAS yapmak lazım, ayağa iyi PAS ve gol.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@