Çalımbay: Herkes son 4 maça kilitlensin

Rıza Çalımbay açıklamalarda bulundu

Trabzonspor 25.04.2018, 09:38 25.04.2018, 11:01
Çalımbay: Herkes son 4 maça kilitlensin
Haber61 Spor Servisi

Trabzonspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay olağan basın toplantısını bugün gerçekleştirdi.

Çalımbay'ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde;

Osmanlı ve Sivas maçlarında iyi oynayıp kaybettik. İlk yarıda Sivas'ı yendiğimiz maçta bu maçtaki pozisyonların yarısını yakalayamamıştık. Osmanlı maçında Kucka ve Abdulkadir sakatlandı oyundan çıktı. Onur sakatlandı. Belki o maçta Bero'yu hiç almayacaktık mecbur kaldık. Sivasspor maçında yine iki sakatlıkla değişiklikler yaptık.

Kazandığımız gol pozisyonlarını atmamız gerekiyordu. Kimse takım mücadele etmedi diyemez. Sadece biraz daha hırslı dikkatli olmak lazım. Lige baktığınızda bir çok örnek var. Geçen hafta Galatasaray Akhisar'ı rahat yenebileceğini düşündü ama kupadan elendi. Sakatlıklar çok etkili oldu. Ben geldiğimden beri böyle.

Onur'un sol dizinde önceki sakatlığı nüksetti, 2-3 hafta sonra başlayacak. Castillo kendi ülkesine de gitti burada da tedavi gördü ancak bir türlü iyileşmiyor önümüzdeki hafta belli olacak. Uğur bir tek kas sakatlığı yaşadı önümüzdeki hafta belli olacak. Kamil'in yetişmesi mümkün değil sezonu kapattı. Burak'ın her zamanki ağrıları var. Abdulkadir'in kaslarında bir aşağıda bir yukarı da sertleşmeler oluyor. Sezon sonunda iyi bir check up yapılması gerekiyor. Vücudunda bazı şeylerin eksik olduğunu düşünüyorum. Bakılması gerekiyor. Bazılarının yazdığı gibi antrenmanlardan kaynaklı değil. Biz bu işi yıllardır yapıyoruz. Uğur'un dışında kas sakatlıkları olan yok.

Şimdi Antalyaspor maçına giderken yine bir çok sakatlımız olacak. Geçen hafta 8 eksikti. Kalan maçlarımızı en iyi şekilde bitirmeliyiz.

Antalya maçının kolay olmayacağını biliyoruz. Kritik bir maç ve mutlaka kazanmallıyız. Herkesin bütünleşmesi gerekiyor. İnşallah 4 maçı da galibiyetle bitirip işimize bakmamız gerekiyor.

Avrupa yolunda herşey bizim elimizde. Bana göre en önemli maç Antalya maçı. Bu maçı kazanmamız halinde bizim için herşey daha kolay olacak. Sivas maçı dakritik maçlardan biriydi. Futbolcularla biraz daha ilgilenilirse, önümüzdeki yıldan daha çok bu 4 maça herkes kenetlenirse olur. Aksi takdirde kendi elimizle veririz. 

Uğurcan'a güveniyorum. Hata da yapabilir. Türkiye'nin en iyi kalecilerinden olacak. Bu şansı iyi şekilde değerlendirecektir.

Biz elimizden geleni yapıyoruz, yeni bir yönetim geldi ve açıklamalar da ortada. Kulübümüzün sıkıntısı varsa transfer yapmayız dedik. Sıkıntı olduğu için yapmadık. Kulübümüzün sıkıntısı varken üzerine yeni yük bindirmek istemedik. 

Trabzonspor'un benim futbolculuk dönemimden önceki haline baktığınızda Trabzonlu abilerimiz, futbolcular hocalar vardı. Tekrar aynı şey düşünülüyor. Gayet normal. Bazı arkadaşlarımızın ismi çıkıyor mesela. Samet abinin ismi çıkıyor, başkalarının ismi çıkıyor. Bu da gayet normal benim sezon sonu sözleşmem bitiyor. Benim için önemli olan 4 maçı iyi bitirmek. Ondan sonra konuşulur. Tek istediğim 4 maçta herkesin biraz daha takımla ilgilenmesi. Ben şimdi bir açıklama yaparsam ters olur. Antrenörle de görüşülüyor olabilir başka şey de olabilir..Özkan hoca dün gayet güzel açıklamış. Özkan hocayla dün konuştuk hatta Burak da bizimleydi. Takımla ilgili konuştuk, futbolcularla ilgili konuştuk. Ama benimle ilgili ne ben konuşmalarına izin veriyorum ne de onlar konuşuyor. Ben bu konuda açıklama yapmam. Benim seneye burayla mukavelem yok bu gerçek. Bununla ilgili konuşmuyorum önemli olan kalan 4 maç. Sonrasında konuşulur.
Yorumlar (8)
zafer 3 yıl önce
YÜRRÜ BE RIZA KIM TUTAR SENI ÖNCE NE DEDI SON 6 MAC FINAL MACIMIZ SIMDI SON DÖRT MAC. INSALLAH 4 MAC SONRA GÜLE GÜLE DIYECEKLER SANA. TAKIMIN BASINDA YENI SEZONDA MUSTAFA RESIT AKCAYI GÖRMEK ISTIYORUM.
Gökhan61 3 yıl önce
Ama her haftada konuşulmaz hele bu basarısızlıkta basın sözcüsümüsün tepkidende cekinmiyor enterasan Rıza hoca normalde az konuşan bir yapı olarak sanırdım :)
yasar 3 yıl önce
hoca bu basın toplantılarında çok yıpratılıyor
hatırlatma! 3 yıl önce
"hoca bizim amacımız 7 maçı en iyi şekilde bitirmek" demiştin hatırlıyorum, 3'ü gitti elde sıfır, 4'e kadar geldik, 4-3-2-1-0 olmaz inşAllah...
veli 3 yıl önce
sanki konuşunca çok önemli şeyler söylüyor da. yuvarlak genel cümleler işte. çevir kazı yanmasın
ŞEHZADE 3 yıl önce
Rıza hocam efendisin fakat maalesef sistemi tutturamadın.Belki 3-4 kritik maçlar vardı alabileceğiiz onları alabilseydik.Bugün farklı bir ortamda olurduk.Hayırlısı olsun.Yeni sistem inşAllah Trabzonsporumuza faydalı olur.Önce sorunları aşmak var.mali konuları halletmek.
TOLGAHAN 3 yıl önce
Hocam işin gücün rivrivriv
KOCAELİSPOR 3 yıl önce
LİG BİTİNCE BİZİ İKİNCİ YARI GORUN DEMISTINIZ CEMBER IYICE DARALDI

Gelişmelerden Haberdar Olun

@