Büyük maçların kalecisi Uğurcan

4 büyük takımların kendi aralarındaki maçlarda en fazla kurtarış yapan isim olan (28) Uğurcan, Altay (13) ve Karius’un (13) toplamını geçti, Muslera’yı (16) ise neredeyse ikiye katladı.

Büyük maçların kalecisi Uğurcan

Geçtiğimiz sezon Onur Kıvrak’tan eldivenleri teslim aldıktan sonra bir daha hiç bırakmayan Uğurcan Çakır, bu yıl performans olarak adeta zirve yaptı. Liverpool başta olmak üzere pek çok Avrupa devinin yakından takip ettiği 23 yaşındaki kaleci, özellikle büyük maç performansıyla hayran bırakıyor, takımını sırtlıyor. Fırtına’nın liderlik koltuğundaki oturmasındaki en büyük etkenlerden biri olan Uğurcan, 4 büyüklerin kendi aralarındaki maçlara bakıldığında en fazla kurtarış yapan isim durumunda. 5 derbide tam 28 kurtarışa imza atan Uğurcan’a en çok yaklaşan isim Galatasaray’ın kaptanı Muslera. Uruguaylı file bekçisi (16), Uğurcan’ın 12 kurtarış gerisinde kaldı.

Derbiler onun işi

Fenerbahçeli Altay Bayındır ve Beşiktaşlı Loris Karius’un kurtarış sayıları ise eşit: 13. Bu ikilinin kurtarışları toplandığında dahi Uğurcan’a yetişemiyorlar. Kısacası Trabzonspor’un genç file bekçisi derbi performansıyla fark yaratıyor. Bu başarısını tarihi bir şampiyonlukla taçlandırmak istiyor.

inci

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
CeyEr161
CeyEr161 - 2 hafta Önce

Gercekten bu sezon cok basarili bir grafik cizdi. Helal olsun!

SIRADAKİ HABER