Burak Yılmaz borsası açıldı

Trabzonsporlu Burak Yılmaz kadro dışı kalınca adı bir çok takımla anılmaya başladı

Burak Yılmaz borsası açıldı

Advertisement Advertisement

Trabzonspor'da kadro dışı bırakılan Burak Yılmaz’ın ismi Beşiktaş, Galatasaray ve Başakşehir ile anılırken, oyuncunun yurt dışından kulüp baktığı iddia edildi..

Trabzonspor'dan yılda 4 milyon euro'ya yakın kazanan 33 yaşındaki forvetin Türkiye'de kendisine buna yakın parayı verebilecek bir kulüp bulmasının zor olduğu için yurt dışından kulüplerle temasa geçtiği ifade edildi. Katar'dan bazı takımların tecrübeli oyuncuyla ilgilendiği Trabzonspor'un ise teklif gelmesi durumunda hemen değerlendirmeye alacağı kaydedildi. Forvet sıkıntısı çeken Beşiktaş'ın da yakın zamanda hamle yapması bekleniyor
.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Taylan Baki
Taylan Baki - 5 ay Önce

Burak başakşehir e gider.Onur Beşiktaş a gider.Basaksehiri şampiyon yapacak Istanbul medyası hayırlısı olsun.Gidenin arkasından bakıp ağlamaya gerek yok.Bu kolay sezon bizim için kayıp sezon oldu.

Ömer
Ömer - 5 ay Önce

Sizin istemediğiniz İstanbul takımlarının rüyasını süslüyor.
Bunları yediniz Yusuf ile Abdülkadir ne kadar dayanacak bakalım.
Ayrıca Ünal ile başarı beklemeyin çünkü oyunu okuyamıyor

Osay61
Osay61 - 5 ay Önce

Sen nereye gidersen git Trabzona verdiğin hizmetleri hiç bir zaman unutan nankörlerden olmayacağız.

King
King - 5 ay Önce

Gitsin ister her maç gol atsın gittiği yerde...yeter ki gitsin....

Salbayrak
Salbayrak - 5 ay Önce

Trabzonspor değerlendirmesi

Kulübün Finansman durumu;

Kulübün içinde bulunduğu finansman sıkıntısına bir de kurlardaki artış eklenince borçlar bir anda iki katına yakın yükseldi. Yönetim bu krizi doğal olarak yönetme refleksini gösteremedi. Zira kriz güçlü ve derindi. Böyle bir yükün altından mevcut yönetimin kalkması mümkün görünmüyor. Mevcut yönetimde veya kulübün içinde krizi yönetebilecek, yönlendirecek kabiliyetli finançılar yok.

Yönetim hataları;

Trabzonspor şu zamana kadar ne sportif anlamımda ne de yönetim ve kalkınma anlamında yeni bir anlayış ortaya koyamadı. Kulüpte farklı bir sinerji yaratması beklenen kişiliklerin mevcut sıkıntılar içinde kaybolup gittiğini ve sorunların her geçen gün içinden çıkılmaz hale geldiğini gözlemliyoruz. Sorunları çözme noktasında akil adam eksikliğini fazlasıyla hissediyoruz. Dolayısı ile her kafadan ayrı sesler çıkıyor ve ahengi bozuk kısa vadeli çözümler asıl yaramıza merhem olmaktan çok uzak kalıyor. Her zaman söylüyorum yöneticiler basiretli ve akıllı davranmak zorundadır. Duygularıyla veya başkalarının etkisi altına kalarak hareket etmemeliler. Tüm paydaşları sofranın etrafına toplamak suretiyle büyük bir sinerji yaratmak büyük başkanlarının yapabileceği bir iştir.

Taraftar baskısı ve sonuçları;

Trabzonspor taraftarı olarak en büyük özelliğimiz takımımızı canımızdan fazla sevmemizdir. Zaman zaman aşırılara kaçarak takıma zarar verdiğimizi anlamakta güçlük çekiyoruz. Özellikle son dönemlerde taraftar olarak futbolcularla Empati kurma noktasında eksiklerimizin olduğunu görüyorum. Empati kuramayan bir toplum karşı tarafa saygı göstermez. Çünkü sürekli kendini haklı görür. Kendinden başkası yalandır. Oysa empati yakınlaştırır, güçlendirir daha dinamik hale getirir. Taraftar kaybetmeyi değil de kazanmayı kendine ilke edinmelidir. Kazanmak futbolcuyu her hal ve şartta bağrına basmaktır. Oynamayan oyuncuyu elbette teknik heyet işine son verir. Bu futbolun doğal akışında vardır. Sabır taraftarın altın kuralı olmalıdır.
Bir de Taraftarlarımız yönetime baskı yapmaktan artık uzak durmak zorundadır. Yönetimler bir plan ve program çerçevesinde külübü yönetme hakkına sahiptir. Baskı ise yönetimin söz konusu plan ve programı yönetme hakkını elinden alır. Bu da uzun vadede külübe zarar verir. Kurumsallaşmadan uzak bir görüntü ortaya koyar. Kulüp yönetilemez hale gelir.

Trabzonspor’un marka değeri ve marka değerine futbolcuların katkısı.;

Trabzonspor gerek ülkemizde ve gerek dünyada marka değeri yüksek bir takımdır. Trabzonspor’da Marka değeri yıllar süren başarı öykülerinin bir tezahürü olarak ortaya çıkmıştır. Bu markada katkısı olan İskenderler, Şenollar, Hamiler, Ünallar, Fatihler ve bir çok futbolcu bulunmaktadır. Bu futbolcular hepimizin gönlünde taht kurdu. Hangimiz Haminin, Fatih’in gollerini özlemedi. İşte bu anlayış ve bu özlem biz Trabzonluları bir yaptı. Kalbimiz TS için hep aynı atar.

Trabzonspor mu ? Onur & Burak mı ?

Bildiğiniz üzere Onur ve Burak Türkiye’nin en iyi futbolcucuları arasında yer almaktadır. Bu durum genel kabul görmüş bir durumdur. Trabzonspor bu futbolcuları kadro dışı bırakması bir çok açıdan (ekonomik, psikolojik ve belirlenen hedefler açısından ) değerlendirdirilmesi gereken bir durumdur. Bu durum Trabzonspor’un marka değerine zarar vermeden çözülmesi tek temennimizdir. Bu futbolcuların geçmişte Trabzonspor’a önemli Hizmetleri olmuştur. Bu noktadan sonra bize yani taraftara düşen görev sağduyulu davranmak ve ulusal basının gazına gelmeden bu futbolcularımıza gereken saygı ve sevgiyi göstererek veda etmektir. Bu saygıyı hakeden performans gösterdiklerine inanıyorum. Trabzonspor bir büyük değerdir. Futbolcular da bu değerden nasiplenir. Burak ve Onur bırakın onurlarıyla gitsinler. Bırakın güzel anılarla kalsınlar.

Aynı şeyleri yaparak farklı sonuçlar bekleyemezsin. Farklı şeyler yapıp başarıyı yakalayabiliriz.

Saygılarımla
sait_albayrak61@hotmail.com
Yazar

onur ve burak
onur ve burak - 5 ay Önce

Yönetim para sorununu çözemeyince para eden piyasası olan en iyi iki oyuncumuzu satmayı planladı. Ama bunu taraftara çaktırmadan onları suçlayarak yapmaya çalışıyor. Takım için her şeyini ortaya koymuş onur ve burak’ı böyle bir tezgahla göndererek işin içinden sıyrılacaklar. Tabi taraftarımızın bu oyunu göremeyecek kadar saf olduğu hesabı ile hareket ediliyor.

yönetimin planı
yönetimin planı - 5 ay Önce

Bu takımın en pahalı oyuncusu kim kucka kaç kere 90 dakika oynadı. Neden onur ve Burak topun ağzında . Çünkü yönetim için onları satmak kolay. Takımı sattıkları gibi. Sonra Abdulkadir ve Yusuf uda benzer oyunla satacaklar. Sonrada artık oyunlarını herkes gördüğü için çekip gidecekler ama geride TS olmayacak.

banner426

banner204