Bunun adı ahlaksızlık! Yine Trabzonspor’a saldırdılar

Trabzonspor’un 2 yıldır mali durumunu düzeltmek adına yaptıkları ortadayken bazı kesimler kasıtlı olarak bordo mavili camiayı siyaset yapabilmek adına hedef göstermeyi sürdürüyor.

Trabzonspor 20.02.2020, 10:48 20.02.2020, 11:59
Bunun adı ahlaksızlık! Yine Trabzonspor’a saldırdılar

Haber61 Spor Servisi

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu’nun ana sınıfı çocuklarının dahi anlayabileceği şekilde tek tek anlattığı hatta “yazıp ellerine vereceğiz” dediği atılımları anlamaktan aciz kesimler, bordo mavili camiaya saldırılarını sürdürüyor.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un “Devlet Trabzonspor’a destek oluyor” diyerek özellikle bordo mavili camia üzerinden Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ı hedef yapmasıyla başlayan süreçte, Trabzonspor’un başarısı siyasetle gölgelenmeye çalışıldı.

Son olarak İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de bu dedikoduyu alarak grup toplantısında siyasetin Trabzonspor’a destek verdiğini ifade etmişti.

Trabzonspor’un ligin zirvesine oturmasıyla yeniden başlayan hazımsızlık süreci bugün Sözcü gazetesinde kendini gösterdi.

Sözde tarafsız gazete Trabzonspor'un gizli ödenekten pay aldığını, siyasilerin destek verdiğini, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Trabzonspor’un borcunu ödettiğini hatta herkesin bilmesine rağmen Bankalar Birliği’nin hangi şartlarda borçları yapılandırdığının bilinmediğini öne sürdü.
“Trabzonspor’un kollandığı eleştirileri artıyor” şeklinde ahlaksızca ithamlarla bordo mavililere yüklenen gazete haksız rekabetin kulüpleri iflasa sürüklediğini öne sürdü.

3 İstanbul kulübünün yıllardır pervasızca transferlere, menajerlere milyon dolarlar akıtması sonucunda battığını göremeyen gazetenin haberi kimin isteği veya emrine göre yazdığı merak ediliyor.

İşte o rezalet sözde haber;

sözcü
Türkiye'de siyasetten sonra vatandaşın en önemli gündemini futbol oluşturuyor. Futbolun bu özelliği nedeniyle geçmişten bu güne dek çeşitli güç odakları futbol içinde kendilerine yer edinecek kanallar açmak istiyorlar. Bunları, kulüplerin kıran kırana geçen başkanlık seçimlerinde net bir şekilde görebiliyoruz.

Bu sebeple futbola “sadece futbol” gözüyle bakamayız…

Şu anda futbolun en önemli sorunu ise çeviremediği borçları. Çok sayıda kulübün iflas noktasına geldiği herkesin kabul ettiği bir konu… Şirket statüsünde yönetilen spor kulüpleri için, tipik bir sanayi kuruluşu gibi “İflas edip kepenk kapattı” demek mümkün değil. Hâl böyle olunca bu çevrilemeyen borçlar, güç odaklarının futbola yeni sızma alanı olacağa benziyor. Bu borçlar artık, asırlık Türk futbolunda kökten değişime yol açacak.

Borçlar nedeniyle ağlamamak için kendini zor tuttuğunu söyleyen Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, “Elektrik faturasını ödeyecek paramız yok” diyerek, kulübün tüm gelirlerine bankaların el koyduğunu açıkladı.

Türkiye Bankalar Birliği, Türkiye Futbol Federasyonu ile birlikte kulüplerin çeviremedikleri borçlarını yapılandırmak için harekete geçmişti. Bu uygulamaya gelen eleştiriler için konuşan AKP Sözcüsü Ömer Çelik, “Bankaların ortaya koyduğu uygulama bellidir, isterse bir şirketin bütün mal varlığına el koyar” diyerek, gerekirse kulüplerin satılabileceğini açık bir şekilde ifade etmişti.

Artık, faturasını dahi çeviremeyen kulüplerin satışı için tüm ortam hazır. İş dünyası kulislerinde konuşulan konu, Çin'den mi, Rusya'dan mı yoksa Körfez ülkelerinden mi futbol kulüplerine yatırımcı geleceği üzerine…

HAKSIZ REKABET İFLASA KAPI ARALIYOR

Borç yapılandırmada bir tarafta 4 büyük takım içinde mali olarak bir anda parlayan Trabzonspor varken, diğer tarafta Beşiktaş gibi elektrik borcunu dahi ödeyemeyecek duruma gelen takımlar yer alıyor.
Türkiye Futbol Federasyonu ve Türkiye Bankalar Birliği'nin yaptığı işbirliği ile kulüplerin düze çıkacağı varsayılıyordu. Ama gelinen noktada bu uygulamanın pek çok kulübe yaramadığı görüldü. Bunda en önemli neden, devletin kulüpleri kurtarırken hepsine eşit mesafede bulunmaması. Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, 50 milyon Euro borçlarının Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın desteğiyle kapatıldığını açıklamıştı. Bu borcun nasıl kapatıldığı ise halen bilinmiyor. Örtülü ödenekten bu paranın verildiği iddialar arasında… Bankalar Birliği'nin de borçları hangi şartlarda yapılandırdığı kamuoyuna açıklanmıyor. Borsaya açık kulüp şirketleri normal şartlarda bunları yatırımcılarına açıklamak zorunda ancak bunu yapmıyorlar.
Stat yapımı sırasında verilen destekler, Bakanların açık beyanları, iş ve futbol dünyasında Trabzonspor'un kollandığı eleştirini de artırıyor.
Kulüpler arasında devletin haksız rekabet yarattığı açık bir şekilde ifade edilirken, Federasyon ve Bankalar Birliği'nin burada önemli rol oynadığı dile getiriliyor.
 


Yorumlar (57)
yunus 2 yıl önce
soros un çoçuğu konuşacakta sözcü sü boşmu duracak , bunların bu saldırıları maksatlı ..
Noname 2 yıl önce
Sözcü kemalistlerin sözcüsü demokratiden bagseden ama ödekelistiren gazete bunu bilmeyen yoktur herhalde
boykot 2 yıl önce
Eskiden olsa sozcu trabzonda 1 tane bile satamazdi.Gazete bayileri SOZCU satmazdi.Boykotun babasini gorurdu.Gazete sayfalarca ÖZÜR yayinlamak zorunda kalirdi.ama simdi ne eski trabzon var ne eski trabzonlu.Sozcuyu halkin sesi bilirdik , sermayenin sesiymis.
yasar 2 yıl önce
aşağılık/marjinal bir gazete oldu.
Molla 2 yıl önce
Sözcüyü gazete diye alıp okuyanların çoğunun zaten aklından zoru var...hasetleri ve kinleri hiç bitmiyor.
Muzaffer Aslan 2 yıl önce
Mert beyefendi konuyusulandiMert efendi konuyu sulandırma yazı çok güzel geçirmiş helal olsun
büyükliman 2 yıl önce
Mert.. zaman gazetesinin son dönemlerinde sözcü okuyanlar zamanı en çok okuyanlardı.kılıçdaroğlu destek için ziyarete de gitmişti sözcüyü ara sor..
Mert 2 yıl önce
Sen Zaman oku ki beynin gelişsin.!
Tarık Selim 2 yıl önce
"Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, 50 milyon Euro borçlarının Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın desteğiyle kapatıldığını açıklamıştı." Ne zaman nerde demiş Allah aşkına, bir yerlerinizden uyduruyorsunuz. Devlet bütün kulüplere dolaylı yardım yapıyor ama doğrudan para vermek neyin nesi? Vergi borcunu alamadığı kulüplere bir de para mı versin? İddia ediliyor, dile getiriliyor... rezil gazeteciliği bu.
Abdullah 46&61 2 yıl önce
2011'de de Aydın Doğan medyası çok saldırmıştı Trabzonspora...saldıranların zihniyeti aynı...Karadenizlinin mutluluğu ülke ićin önemli...mutsuzluğu kime yarar?!
TS 2 yıl önce
Kin nefret haset fesat topluluğu bir araya gelse de zorlarına gitsede gitmesede bu sezon inandık inşAllah şampiyon ts olacaktır.
alpnuhoglu 2 yıl önce
Cevap vermeye değmez bile. Niye kale alıyoruz ki.
Abdullah 46&61 2 yıl önce
Kimse kusura bakmasında siyasi partilerden Trabzonsporun şampiyonluğunu isteyen tek parti Ak Parti...Trabzonun huzuru demek Ak partiye oy demek olduğunu düşünüyor muhalefet ne yazık ki ( benim sözüm siyasi partilerin üst düzey yetkililerine) pardon mhp ve büyük birlikte hariç
Osman Dağ 2 yıl önce
Abdullah efendi saçmalama ben 2002den beri ak partiye oy verdim ama bir TRABZON soprlu olarak pişmanım çünkü 2011 şampiyonluk kupasınıda ak genel başkanı recep tayyip erdoğan verdirmedi o kupa sarayda o kupa gelmeden onlara hakkımı helal etmiyorum
Fetih 2 yıl önce
Büyükliman Aktrolu geldi. Nick name bğyğkliman yani akp nin mv çıkardığı baltacılar geldi. Yarım yamalak derken? Hadi aydınlat beni? 350mv olan parti kimdi? Tasarıyı kim hazırladı? Onları savunan makamlarında ağırlayan kar kimlerdi? Ha bi örnek daha vereyim sana Hacıosmanoğlu kimin miting otobüsüne çıktı? Muharrem ustayı kim getirdi?yönetiminde kaç AKP'li vardı? Bana yarım yamalak diye maval okurken at gözlüklerine Trabzon manzarası seyrelle?
büyükliman 2 yıl önce
Fetih denilen şahıs... yarım yamalak bilgilerinle yorum yapma. şike yasası tüm siyasi partilerin oy birliğiyle geçti.
Fetih 2 yıl önce
O yüzden 2011de tek gecede şike yasası değişti ve şike meşrulaştırıldı değil mi? Geç bu işi. Eğri oturup doğru konuşalım evet spor siyaset iç içe girdi. Bu benim takımım Trabzonspor'da dahil. Yönetimdeki kişiler bunları açıkça belli ediyorlar zaten. Şu da bir gerçek bakan Albayrak bize yardımcı oluyor evet ama gücü yeter mi şampiyonluğa bilmem. Ama kayınpederi fenere bizim 10misli yardımımızı yaptı. Ama hiçbir spor kulubüne yrdım yapılmasını hoş görmüyorum. Çin bu işi 3yıl uyguladı ve nokta koydu. Biz 50yıldır aynıyız. Birileri gelecek hortumlayacak öbürü gelecek borç kapatacak ne güzel dünya. Vatandaşı 1liralık vergi borcu için cezalandıran devlet futbol kulüplerinin milyon liralık vergi ve SGK borcu hoş görür. Asgarı ücretli bile bu ülkede %20vergi verirken futbolcu %3 veriyor. Onu da futbolcu değil kulüp ödüyor sözleşme şartları böyle. O yüzden batsınlar. Siyasiler de kimseyi kollamasın artık
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@