alexa metrics

banner536

Beşiktaş Trabzonspor maçı öncesi sis endişesi

İstanbul'u etkisi altına alan sisli hava Beşiktaş-Trabzonspor maçı öncesi endişeli bir bekleyişe neden oldu. Vodafone Park'ta zaman zaman etkisini artıran sisin maç saatinde oyunu etkileyip etkilemeyeceği merak ediliyor. Maçın planlanan saatte başlayıp başlamayacağına hakem Erken Özdamar karar verecek.

Trabzonspor 06.11.2021, 12:54
Beşiktaş Trabzonspor maçı öncesi sis endişesi

Süper Lig’in 12. haftasında zirve yarışını yakından ilgilendiren mücadelede Beşiktaş ve Trabzonspor Vodafone Park’ta karşı karşıya gelecek. Haftanın en önemli maçı olarak gösterilen derbi öncesi ‘sis’ endişesi hakim.

İstanbul’u dünden beri etkisi altına alan sisli havanın Beşiktaş-Trabzonspor maçının oynanmasını etkileyip etkilemeyeceği merak ediliyor.

Maçın oynanacağı saate kadar Dolmabahçe’deki sisin etkisini yitirip yitirmeyeceği konusunda tedirgin bir bekleyiş hakim. Çünkü maçın oynanacağı saatte sis bulutlarının yeniden stat çevresini etkisi altına alma ihtimali bulunuyor.

SAAT 16.30-17.00 CİVARI KAPILAR AÇILACAK
Öğlen saatlerinde siyah beyazlıların stadı Vodafone Park’ta nispeten daha açık bir hava var. Saat 16.30-17.00 sularında Vodafone Park’ın kapıları taraftarlara açılacak. Ardından maça ortalama 1.5 saat kala iki takımın oyuncuları stada gelerek ısınmak için sahaya çıkacak.

Isınma hareketleri yapılırken hakem Erkan Özdamar iki takımın kaptanlarını yanına çağırarak sisin oyunu etkileyip etkilemediğini, herhangi bir zorluk yaşayıp yaşamadıklarını soracak.

KAPTANLAR VE KALECİLERLE GÖRÜŞME
Hakem Özdamar daha sonra iki takımın kalecileriyle bir görüşme gerçekleştirecek. Beşiktaş adına Ersin Destanoğlu, Trabzonspor tarafında ise Uğurcan Çakır havadaki sisin görüşe engel bir durum oluşturup oluşturmadığı konusunda hakemle fikir alışverişinde bulunacak.

Futbol oynamaya elverişli bir havanın olup olmadığı kararı verildikten sonra dev derbinin başlama saati ile ilgili bir sonuca varılacak.

İstanbul’u dün geceden beri etkisi altına alan sisli hava düne göre biraz daha iyi durumda ancak meteoroloji uzmanları zaman zaman sis bulutlarının İstanbul’da etkili olacağını belirtiyor. Hem Trabzonspor cephesinde hem de Beşiktaş kanadında havanın anlık durumu anbean takip ediliyor.


Yorumlar (1)
ali 3 ay önce
sis niye maça engel olsun ki? futbol maçı uçak mı havadan yere mi inecek maç. bu nasıl ne biçim öngörü.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@