banner491

Başkan Usta: Onun hayali bize vasiyet oldu

Mardin Derik Kaymakamlığı sırasında terör örgütü PKK tarafından makamına yerleştirilen bombanın patlatılması sonucunda şehit edilen Mustafa Fatih Safitürk’ün vasiyeti yerine getiriliyor.

Başkan Usta: Onun hayali bize vasiyet oldu
banner455
banner432
Mardin Kızıltepe Trabzonsporlular Derneği’ni ziyareti sırasında anı defterine, “Sözüm olsun ki en yakın zamanda bir grup öğrenciyi Mardin’den Trabzon’a getireceğim. Onlara hem bir maç izleteceğim hem de kenti gezdireceğim” diye yazan Safitürk’ün bu hayali Trabzonspor'la birlikte İçişleri Bakanlığı, Trabzon Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Ortahisar Belediyesi, Artvin Trabzonlular Derneği, Mardin Kızıltepe Trabzonsporlular Derneği, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü, Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün organizasyonuyla gerçekleştiriliyor.

Mardin ve çevre ilçelerinden 150 öğrenciyle birlikte Mardin Valisi Mustafa Yaman, Derik Kaymakamı Hakan Kafkas ile bazı bürokratlar ayrıca şehit kaymakamın eşi Ayşegül Safitürk ve 4 yaşındaki oğlu Asım Eren Safitürk de Trabzon’a gelecek. Trabzon’da 3 gün kalacak olan Mardinli misafirler, Cumartesi günü saat 19.00’da Gençlerbirliği’yle oynanacak karşılaşmayı izleyecek.

Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, şehit kaymakamın hayalinin gerçekleştiriliyor olmasının çok anlamlı olduğuna vurgu yaparak, “Kaymakamımız mükemmel bir insandı. Devletine ve milletine bağlı yiğit bir adamdı. Alçakça şehit edildi. Çok iyi bir Trabzonspor taraftarı da olan kaymakamımızın bir hayali vardı. Gönül isterdi ki o hayattayken bu hayalini gerçekleştirebilseydi; ancak olmadı. Şimdi onun bu hayali bize vasiyet oldu. Cumartesi günü şehidimizin ailesini ve Mardinli kardeşlerimizi stadyumumuzda ağırlayacağız. Orada bazı etkinliklerimiz de olacak. Ben bütün Trabzonsporluları bu güzel günü daha da anlamlı hale getirmeleri için tribündeki yerlerini almaya davet ediyorum” dedi.

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gökhan E.HELLAÇ
Gökhan E.HELLAÇ - 3 yıl Önce

Sayın Başkan ;
Şu anda sadece bir başkan değil bir kentin en önemli değerinin de yöneticisisiniz ve bende bu değere üye olmaktan gurur duyuyorum. Vasiyet konusu çok hassas ve sayın şehidimiz tarafından yazılarak dile getirildiyse lütfen ertelemeyin ve en kısa zamanda bu isteği yerine getirin. Üyeleriniz olarak bizlerden bir talebiniz varsa paylaşın ve görevimizi yerine getirelim.
Selamlar

1461
1461 - 3 yıl Önce

seviyoruz sizi başkanım sonuna kadar yanındayız iyi gündede kötü gündede...

Umut
Umut - 3 yıl Önce

Şehidimiz trabzonsporlu idi madem, bizde Eşini ve hatta küçük oğlunu kulübe daimi üye yapalım

banner441

banner472