Antalya Bld Başkanından Trabzonsporlu yıldıza büyük övgü

Trabzonspor yönetimi Antalya Belediye Başkanı Türel'i ziyaret etti

Trabzonspor 28.04.2018, 18:46
Antalya Bld Başkanından Trabzonsporlu yıldıza büyük övgü

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ali Ağaoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'e nezaket ziyaretinde bulundu. Başkan Türel, bunca yıldır belediye başkanlığı döneminde ilk defa bir maçtan önce spor kulübü yönetiminin heyetiyle birlikte kendisini ziyaret ettiğini bu nezaketten dolayı hayranlık duyduğunu söyledi.

Antalyaspor ve Trabzonspor maçı öncesinde Trabzonspor Başkanı Ahmet Ali Ağaoğlu ve yönetim kurulu üyeleri Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'e makamında ziyaret etti. Ahmet Ali Ağaoğlu, ziyarette yaptığı konuşmada, Antalya'nın kendisine hiç yabancı bir yer olmadığını belirterek, "Çok sevdiğim bir kent. Antalya'nın futbolu ile de yakından ilgileniyoruz. Bizim ikinci deplasmanımızın Antalya'da olması da beni ayrıca mutlu etti. İki takımın da şiddetle puana ihtiyacı var. Sizin de bir sporsever ve futbolsever olduğunuzu yakından biliyoruz. İnşallah bizim Antalya'ya olan sıcaklığımız Trabzon ve Antalya arasında güzel bir spor köprüsü kurulmasına vesile olur" dedi.

'NEZAKETİNİZE HAYRAN OLDUM'

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de Trabzonspor yönetiminin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Başkan Türel, "Belediye başkanlığında 10. yılımızı doldurduk. 14 senedir de siyasetin içerisindeyiz. Nezaketinize gerçekten hayranım. İlk defa bir maçtan önce bir spor kulübü başkanı heyetiyle birlikte bizi belediyede makamımızda ziyaret etme nezaketinde bulundu. Bizim için de şeref oldu sizleri ağırlamak. Trabzonspor'umuz güzide bir kulübümüz. Türkiye'nin 4 büyük kulübünden bir tanesi. Çok ağır bir yük aldığınızı Türkiye biliyor. Bu ağır yükün altından da başarıyla kalkacağınıza inanıyorum" dedi.

TRABZON FUTBOL ŞEHRİ

Trabzonspor'un başarısının Türk futbolunun başarısı olduğuna dikkat çeken Başkan Türel, "Trabzonspor'un dişi ağırsa Türk futbolunun midesi bulanır. Trabzonspor'un başarılı olması ülke futbolu için de önemli. İşte şimdi Avrupa Kupası'na aday olduğumuz bir süreçte özellikle uluslararası başarılara da başta Trabzonspor olmak üzere Avrupa'da bizi temsil eden bütün kulüplerimizin çok ihtiyacı var. Nasıl Antalya bir turizm şehri diyorsak Trabzon da bir futbol şehri. Futbolun insanların bir yaşam tarzı olduğunu görüyoruz. O topraklarda yetişen gençlerimiz de hala adeta petrol gibi fışkırıyor" şeklinde konuştu.

CENTİLMENLİK KAZANSIN

Futbolcu Burak Yılmaz ile ilgili de övgüyle konuşan Başkan Türel, şunları söyledi:

"Burak Yılmaz bizim evladımız, kardeşimiz. Futbola başlarken babasıyla birlikte kulübe teslim etmiştik. 9 yaşında. Burak'ın hikayesi çok uzundur bende. Onun için Trabzon'la çok ortak noktamız var. Bugünkü maç bizim için de hayati önem taşıyor. Aslında bizim sizden daha çok puana ihtiyacımız var. Futbol bu, centilmenlik kazansın. Sahada da güzel bir mücadele olacağına inanıyorum. Her iki takım da iyi futbol oynuyor, çok kaliteli oyuncuları var. Çok üst düzeyde oyunculara sahip Trabzonspor. İnşallah maç sonunda da centilmence bir müsabaka olur. Bu vesileyle ziyaretinizden dolayı çok teşekkür ediyorum." Başkan Türel ve Ağaoğlu, ziyaretin sonunda karşılıklı hediyeler verdi. Ağaoğlu, Başkan Türel'e Trabzonspor forması, çay ve fındık hediye etti.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@