Ali Sürmen'den çok konuşulan mesajlara açıklama

Ali Sürmen Trabzonspor Bursaspor maçı sonrasında paylaştığı mesaj sonrasında yaşanan tartışmalar konusunda açıklamalarda bulundu.

Ali Sürmen'den çok konuşulan mesajlara açıklama

Trabzonspor ile Çaykur Rizespor karşılaşması sonrasında sosyal medyada kullandığı mesaj sonrası eleştirilerin odağına yerleştirilen Trabzonspor’un Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen günler sonra açıklama yaptı.

 
İşte o açıklama…
 
Trabzonspor-Bursaspor maçı sonrası tartışılan ve bana ait olan bu sözler, birçok kişinin olduğu gibi 7-8 arkadaşımdan oluşan dışa kapalı gurupta maç sonrası değerlendirme ve sorgulama olarak tarafımdan yazılmış olup, o guruptaki bir arkadaşımın bunu benden izinsiz, sosyal medya da yayınlaması ile sözlerim topluma mal olmuştur.
 
Arkadaşlar arasındaki yazışma rahatlığında, "iz" kelimesi ile aynı anlama gelen “leke” kelimesinin kullanılmasından rahatsız olanların, niyeti sorgulanmalıdır.
 
Sporla ilgilenen her kesin takdir buyuracağı gibi her türlü sonuçta küme düşen takım yöneticileri ve teknik heyetinin, kendi hatalarını örtmek için Trabzonspor’a saldıracağı beklenen bir tehlike idi.
 
Önemli olan Trabzonspor Yöneticilerinin bu tehlikeyi ön görmesi ve tedbirler almasıydı.
 
Benim sözlerimden alınganlık gösteren Sayın Başkanın, Trabzonspor internet sahifesinden yayınlattığı ve basında yer alan metinlerinden anlaşılacağı üzere, maçın hassasiyeti gereği hoca ile gerekli görüşmenin yapıldığı, ancak 9 futbolcunun yabancı olması nedeniyle hassasiyeti anlamadığı, resmi ağızdan dile getirilmektedir.
 
Sayın Başkanın bu beyanları, benim sorduklarımın cevabı olarak tarihe not düşülmüş ve spor camiası da aydınlanmış oldu.
 
Sayın Başkanın,anlatılmasına rağmen başkanımızın ve camianın hassasiyetini anlamak istemeyenlerle ilgili, yönetimin ne yapacağını merak etmek ve beklemekte camiamızın hakkı olduğunu düşünüyorum.
 
Ben seçilmeden önce "Trabzonspor'umuzun sorunlarında sessiz kalmayacağım ve farklı olacağım" ı beyan etmiştim. Bundan sonrada aynı duyarlılıkla görevime devam edeceğimden kuşkunuz olmasın.
 
Maç sonrası, Trabzonspor’a zarar veren demeçler söylediği ve yazılar yazdığı düşünüldüğü için “İrlandalı” ve “kahpe” diye vasıflandırılan Trabzonspor’un çok değerli ve vefalı evlatlarını mahkemeye vermeyi Yönetim düşünüyor ise, Rizespor Başkanı, Rizespor Teknik Direktörü ve Rize Belediye Başkanını da ihmal etmemelerini tavsiye ederim.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler