Akyazı Stadı ne zaman açılacak?

Trabzonspor’un maçlarını oynayacağı Akyazı Spor ve Kültür Kompleksi’nde çalışmalar hızlı bir şekilde ilerliyor.418 bin 89 m2 arsa üzerine yapılacak olan Akyazı Spor ve Kültür Kompleksi’nde stadyumun inşaat alanı 134 bin 913 m2 olacak. 41 bin 513 kişi kapa

Akyazı Stadı ne zaman açılacak?

Trabzonspor’un maçlarını oynayacağı Akyazı Spor ve Kültür Kompleksi’nde çalışmalar hızlı bir şekilde ilerliyor.

418 bin 89 m2 arsa üzerine yapılacak olan Akyazı Spor ve Kültür Kompleksi’nde stadyumun inşaat alanı 134 bin 913 m2 olacak. 41 bin 513 kişi kapasiteli stat, çatı sistemi ile Türkiye’de bir ilk olacak. Çalışmaların 7/24 aralıksız sürdüğü ve Akyazı Stadının ligin ikinci yarısı açılacağı bildirildi. 

Çatı çevre dostu, kendini temizleme ve hava kirliliğini giderme özelliğine sahip “akıllı çatı” olarak bilinen “Smart Roof” sisteminde inşa edilecek. Stadın ince işçiliğinin de yapılmasının hemen ardından sıra yollara gelecek. Karayollarıyla koordineli bir şekilde ilişkilerini yürüten yönetim, stada uzanan yolların, kavşakların yapımı için start verecek.

Ayrıca sponsorluk için dünyaca ünlü Swarovski mücevher makasıyla da görüşmeler sürüyor.

inci

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
fatih trabzonlu
fatih trabzonlu - 5 yıl Önce

7/24 saat mı calışılıyor ne komıksınız sadece 10 kişi calışıyor onlarda öyleye kadar bu hızla giderse 2 yıl sonra catı inşaatı biter sanırım.

SIRADAKİ HABER