Ahmet Ağaoğlu'ndan mesaj! "İçinde bulunduğumuz dönüşüm..."

Başkan Ağaoğlu kuruluş yıldönümü ile ilgili mesaj yayınladı.

Trabzonspor 02.08.2020, 10:42 02.08.2020, 10:57
Ahmet Ağaoğlu'ndan mesaj! "İçinde bulunduğumuz dönüşüm..."

Haber61 - Spor Servisi - Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, bordo mavili kulübün kuruluş yıldönümü nedenyiel mesaj yayınladı.

Başkan Ağaoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi;

"Trabzonspor’un Büyük ve Onurlu Ailesi,

Öncelikle Trabzonsporumuzun Kurucu Başkanları Sayın Ali Osman Ulusoy ve Sayın Rıfat Dedeoğlu’nu, kurucu üyelerimizi, bu şanlı kulübü bir çınar ağacı haline getirerek bütün dünyaya dallarını uzatan değerlerimizi saygıyla selamlıyorum.

53 yıl önce bugün, Trabzon kentini Türk spor tarihinin altın sayfalarına taşıyacak bir olay gerçekleşti: Çok sevdiğimiz, adını kalbimize altın harflerle işlediğimiz Trabzonspor kuruldu. Kulübümüzün kuruluşu, filmlere ilham verebilecek denli enteresan bir öyküye sahip. Büyük zorluklar içinde, kavgalar verilerek kurulan bu kulüp, zaman içinde bu kentin futbol sevdalısı gençlerinin elinde büyüdü ve Trabzon’u sadece Türkiye’ye değil; tüm dünyaya duyurdu.

Trabzonspor, kurulduktan 7 yıl sonra İkinci Lig şampiyonu oldu. Ve Bordo-Mavililer, o dönemki ismiyle Birinci Lig’e çıktıktan yalnızca 2 yıl sonra, şampiyonluk meşalesini Anadolu’ya taşıyan ilk kulüp olarak Türkiye’nin en büyüğü olmayı başardı.

Anadolu’da bir ihtilal gerçekleştiren Trabzonspor’un ne acı gerçeğidir ki; kulübümüz uzunca bir müddet kendi benliğini yitirerek asıl olan rotasından çıktı. Onu yönetenler işin kolayına kaçtı ve ‘başkalarının’ dümen sularına girmeyi tercih etti. Halbuki bizi biz yapan değerlere sahip çıkmak ve bunu da nesilden nesile aktarmak zorundayız. Son yıllarda içinde bulunduğumuz dönüşüm işte böyle bir anlayışın karşılığıdır.

‘Karadeniz Fırtınası’nın 53. yaşına girdiği bugün, böyle büyük ve onurlu camianın bir parçası olmaktan ve bu kulübe ‘Başkan’ unvanıyla hizmet ediyor olmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyorum. Sizlerle birlikte yaşayacağım ve Trabzonsporumuzu zirveye beraber taşıyacağımız nice senelerimiz olsun diyor, Yönetim Kurulumuz adına siz taraftarlarımıza en derin şükranlarımı sunuyorum."

Yorumlar (10)
zafer 6 ay önce
"SANLI TARIHIN KUTLU OLSUN " ALLAH NICE BASARILAR VE KUPALAR KAZANMAYI DAIM KILSIN" NICE ZAFERLERE HEP BERABER" "TÜRKIYENIN GURUR ABIDESI"
yaw he he 6 ay önce
5. Defa ve bu sefer herkesin gözünün içine bakarak şampiyonluğu satan takımla, eski ts yi kıyaslamak tarihe hakarettir. Bayat nağmeler bunlar. Gönüllerde iflas ettiniz, artık kiralık ya da aklı basmayanların dışında pek taraftar da kalmadı.
Mantıklı 6 ay önce
2 Auğutos 1967 ve bir DEV kuruldu. Bazen sana kızsakta, Seni Sevmekten asla vazgeçmedik, vazgeçmeyeceğiz.53’üncü Kuruluş Yıl Dönümün Kutlu ve Mutlu vede Şanlı Olsun TRABZONSPOR Seni Hep SEVECEĞİZ..
B.Yılmaz 6 ay önce
Başkanımız,Yönetimimiz ve takımımızla gurur duyuyorum.Özellikle saha dışı mücadelelerde başarılar diliyorum.
54 6 ay önce
Tesekürler sayin baskanim newtonu getirdiginiz icin dogru bir hamle avciyi istemiyordum tekrar size tesekür ediyorum sayin baskanim her sey dilediginiz gibi olur Allah tuttugunuzu altin ettsin
h kurt 6 ay önce
ALLAH tuttuğunu kupa etsin
Görünen köy. 6 ay önce
Sn. Ağaoğlu yönetimini sportif ve ekonomik yönden başarılı görüyorum. Sn.Başkan dan cas sonrası bazı yayın organlarında ve eski başkan Sn. Usta da yanlış veya eksik savunma gerekçesiyle başarılı olunamadığını açıkladılar. Yanlış hatırlıyorsam beni bağışlasınlar şöyleki cas sürecinin başında en güvenilir kişilerle savunma yapılacağını ve haklılığımızı ispat ederek davayı kazanacağımız söylemesine rağmen sonuçta neden başarılı olmadığımızın ayrıca federal mahkemeye gitmemize ümit bağlamamızın kupaya katılamadıktan sonra bizim için faydası ne olacak! Sonucunda bir fazla dosya daha, zaman veya nakit israfı, yeni bir hedef gerekliliği olup olmayacağını taraftar olarak duymak istiyoruz.
ABDURRAHİM 6 ay önce
En son 83 84 sezonunda şampiyonluğa giden ve 6 7 8 değil bir TS taraftarı olarak araştırılarak 11 şampiyonluğu TFF ile mhk tarafindan şampiyonluğu elimizden aldı UEFA tahkımdan bulunan eski TFF başkanlığı ve cem papilla döneminde olan levent Bıçakçı tam Trabzonspor düşmanı o gün şampiyonluğu elimizde aldı ve fenerbahçeye verdiler o yüzden TS ŞAMPİYONLAR LİGİ Gitmemize o engelledi ve başakşehir şampiyonluğa ilan eden ve 2010/11 sezonunda Trabzonspor şampiyonluğu zaten biliyor eğer sayın cumhurbaşkanımız deseydi şampiyonluğu Trabzonspor hakkıdır deseydi 16 milyon oy AKPARTİ kaybedecektir o yüzden sesini çıkarmadı ben Trabzonspor taraftarı olarak sakın 2023 yılında oylarını akparti vermesinler geldiğinde beri Trabzonsporu yaktı başakşehir şampiyon yapan oTC CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN DIR ZATEN BAŞAKŞEHİR KURUCUSU ODUR AMA SİYASET FUTBOLUN İÇİNE GİREMEZ
davut 6 ay önce
Başkan siyasete bizi sattın. Gözünü seveyim sus ve istifa et.
Bordos 6 ay önce
Biz siyasete boyun eğmeyen dik duran bir yönetim istiyoruz.şampiyonluklar satilacak sa orda durmanın bir önemi yok.Trabzonsporu muz kişilerle kaim değildir. TRABZONSPORUN UZUN KURULUŞ YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@