Ahmet Ağaoğlu: "Vursam vururdum, çekinecek değilim"

Ahmet Ağaoğlu açıklamalarda bulundu.

Trabzonspor 23.06.2020, 13:01 25.06.2020, 12:53
Ahmet Ağaoğlu: "Vursam vururdum, çekinecek değilim"

Haber61 - Spor Servisi - Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, A Spor'da açıklamalarda bulundu.

Ağaoğlu'nun açıklamaları şu şekilde...

Ben de kendimi hiç böyle görmedim. 30 yıldır sporun içerisindeyim.Maçın gergin olacağı da belliydi. Maç öncesinde protokolden ayrı bir yerde oturmak için izin konusunda ricada bulundum, protokolün baya zuzağa  aldılar bizi. Protokolle bizim aramızda 30-40 metre mesafe vardı. Beklentim vardı ama bu düzeyde bir gergiblik yaşanacağını tahmin etmedim. Nereden kaynaklandığını anlamadım. 

Bit yavrusu olduğu için söylemekten sıkıntı duymuyorum “yavşaklar siz mi şampiyon olacaksınız” şeklinde hakaretler oldu. Maç boyunca devam etti. Atılan gollerden sonra acayip acayip hareketler buna benzer hakaretler… Maç sonuyla bir gerginlik yaşandı. Bu gerginlik yaşandığında 30-35 metre uzaktaydım. Hatta yönetici arkadaşlarımıza da söyledim uzatmayın gidelim diye. Tam o arada karşılıklı laf atışmaları oldu. Orada bir beyefendi kopup geldi parmağınızı sallayarak, bilmem ne oğlu neler diye bağırdı. Olayın patlama noktası orası. Ben de aynı tepkiyi kendisine iade ettim. Araya emniyet güçleri geldi sakinleşirken Alanyaspor başkanı elinde telefonla “Sen benim ağabeyime küfür ettin” şeklinde şeyler söyledi. Ben Bakan Mevlüd Çavuşoğlu’nu ağabeyi biliyorum. Onunla 15 yıldır belirli bir seviyede ilişkimiz olan bir insan. Israrla “ağabeyime küfür ediyorsun” diyerek tahrik edince ağzımdan çıkmaması gereken şeyler çıktı. 

Oradan bir arkadaş sonra söyledi ki o hakaret eden kişi başkanın ağabeyiymiş. O zaman sen ağabeyini tutacaksın. Biz oraya misafir olarak gitmişiz. Tamam bir ağırlanma olmadı, karşılama olmadı, sadece tribünde oldu. Mesela biz Fenerbahçe ile karşılaştığımızda Ali Koç sabah arayıp bir ihyiyacınız var mı diye sordu ilgilendi. Demek ki bunların misafirperverlik anlayışı bu.

Vurmaya kalksam arada 20 cm var. Allah’a şükür 62-63 yaşındayım ama gücüm kuvvetim yerinde. O kadar tahrik yaptı.

Havaalanına geldiğimizde oyuncular uçağa bindiler. Bizim medya ve bazı arkadaşlarımız bekleme salonundaydı. O sırada Alanya başkanı bir tv kanala bağlanıp bazı ifadeler kullandı.  Bu arada tahrik edilirken her biri cep telefonuyla da kayıttaydı.

Alkolü şişede görmüş bir insanım, alkolün kullanıldığı masada oturmamaya özen gösteren bir insanım. Karşında duran insanı bu şekilde itham ediyorsun. Karşındaki Trabzonspor başkanı. Öyle olunca havalimanında bekledik emniyetten polis ekibi istedik ve alkol testi yapılmasını istedik.

Yapamayacaklarını söylediler. Ben de Trabzon’a geldiğimde yaptırdım

Vurmaya kalksam vururum açık söyleyeyim hiçbir şeyden de çekinmem. Ağır tahrike rağmen frene basmayı becerebildik. Daha sonra çıkışa gelirken saha içerisinden birisi “Annenizi bilmem ne yaptık falan” gibi bir şey söyledi. Baba tamam da anneye gelince filmin koptuğu yer oldu. Artık gerginlik olmuş sakinleşilmiş şimdi bu ne oluyor? Yaşananlar doğru mu, davranışımız doğru mu hayır. Şartlar ne olursa olsun sakinliğimizi korumalıydık. Ama hakaret üzerine hakaret provakasyon ile bizi bir noktaya çekmeye çalıştılar. Bir nebze de başarılı oldular. 

Sonradan bu küfür eden kişinin bir Başakşehir hayranı olduğu, birilerinin himmetiyle Konya üzerinden Alanya’da görev alan bir arkadaş.

Hüseyin hocayla ilgili de başkan “Yöneticimize hakaret etti” dedi. Hüseyin Hoca sahada yöneticin tribünde. Sen emin misin yöneticinin ona küfür etmediğinden. Böyle bir algı yaratmaya çalışmak , “Ağzı alkol kokuyordu midem bulandı” diye yalan konuşan bir kişiden beklenen şeylerdir.

Mümkün olduğunca kendimizi bu işlerin dışında tutmaya çalışıyoruz. Maçlara konsantre olmaya çalışıyoruz.  Geçtiğimiz 2-3 hafta içinde Fenerbahçe ve TFF arasında 2010-11 konusunda bir gerilim yaşandı. Bu gerilimin en önemli tarafı Trabzonspor’dur. Biz hiçbir şekilde bu tartışmaya girmedim.

Sürekli arandım konuşmadım. Bizim daha önemli olan maçlarımız vardı. Birinci önceliğimiz iki kupayı da kaldırmak. Bunu yapabilmek için elimizden geleni yapıyoruz.

Bir ilişkiler yumağı var, ilginç iddialar var. Burada şu çıkıyor acaba TFF içinde paralel bir yapılanma mı var. Biz bu tartışmalara girmedik. Trabzon Barosu , Cumhuriyet Başsavcılığı’na bazı isimler için iddialarla ilgili suç duyurusunda bulundu. Söylenenler gündemde olan konular.  Bu ilişkiler yumağından şaşkınlık ve üzüntü duyduğumuzu ifade ettik. TFF bu haberler konusunda umarım insanları aydınlatır. TFF’den bu konuda istekte bulunduk.

Hakemlerle ilgili olarak MHK Başkanı bir toplantı yapmış “basında ve sosyal medyada çıkan haberlere itibar etmeyin” demiş. Hakemlerin yönetim tarzından MHK başkanı memnunsa bunu kamuoyunun takdirine bırakıyorum.

Başakşehir maçında Nwakaeme’ye yapılan pozisyon penaltı mı değil mi? Göztepe maçında çok daha basit bir pozisyonda Da Costa’nın pozisyonunda penaltı verildi. Hakemin 5 metre önünde pozisyon görülmedi. VAR görmedi yardımcı hakem heralde banane dedi. MHK başkanı bunları çok başarılı buluyorsa diyecek bir şey yok. VAR’ın hangi pozisyonda ne zaman devreye girip girmediğini ben anlatamam herhangi biri de tarif edemez. Haftadan haftaya değişiyor. Gaziantep maçında 10 pozisyon geriye dönüp VAR ile gol iptal edildi.

Abdülkadir’in dünkü pozisyonunda hakem 3 metreden görmüyor, VAR görmüyor, bir tek biz görüyoruz. Bunlar artık ülkede sıradan olaylar olmaya başladı. Yapanın yanında kar kalmaya başladı. Ama Allah büyük. Onun adaletinin devreye gireceğine her zaman inanan insanlarız. İnsanlar çok rahat pervasızca davranabileceklerini sanıyorlarsa yanılıyorlar. Trabzonspor sıradan bir kulüp değildir. Bu külüp güce başkaldırının simgesidir.

Erol Bulut benim muhattabım değil. Onun ifadelerini değerlendirecek değilim. Ben başkanım o rakip takımın teknik direktörü. Sarfettiği ifadeler kendisini bağlar. O turuncu mavi kıyafetin kendisine çok yakıştığını söyleyebilirim. Moda yönünden değerlendiriyorum, çok yakışmış.

Teşvik primi vs benim konum değil. Bir önceki haftaki performansları ile bizim maçımızdaki performansları arasında ciddi bir fark vardı. Güzel oynamaya başlamışlar. İnşallah kendilerini böyle geliştirmeye devam ederler ve güzel bir kupa finali olur.

Fenerbahçe ile oynayacağımız maç öncesinde Başkan Ali Koç çok güzel ilgilendi bizi ağırladı. Bu bir gelenektir, örftür adettir. Misafir gelen takıma bu şekilde davranmak bir gelenektir. Fenerbahçe maçına biz 1.5 saat önceden geldik. Ev sahibi 15 biz 10 kişi ile izleyebiliyorduk. Orada lobide bizi çok güzel ağırladılar, 1.5 saat sohbet ettik. Hiçbir sıkıntı yaşanmadı. Onlar kendi gollerine biz kendi gollerimize sevindik. Hatta biz biraz sevinç dozunu kaçırmış olabiliriz. Maç bitti hepsi geldi tek tek tebrik etti. Hatta futbolcularımız da orta alanda bekledi rakip takım çıksın gerginlik olmasın diye. Hatta başkan yanlış anladı, kutlama yapılacak zannetti. Ona durumu izah ettim. Saha tamamen temizlenmeden oradan ayrılmadı bu bir görev sorumluluğudur.  Fenerbahçeli bir futbolcuyla bizim bir futbolcumuz arasında bir gerginlik oldu araya Erce girdi. Zaten Erce’nin sesini duyan bir daha yanaşmaz. Öyle takılıyorum ona.

Eleştiri yapan insanların biraz daha insaflı olması gerekirdi. Sanırım Zeki Uzundurukan’dı üstün futbol bilgisiyle “Ünal hoca haklıydı, transfer politkası böyle olmamalı” tazında konuştu. Gelecek sezon transfer danışmanı olarak ona danışacağız. İnsanların yaptığı eleştiri bilgisini derinliğini ortaya koyar. Bu takımın hocası kulübün herşeyini bilen birisi. O bilmiyor muydu bana onu bunu şunu alın demeyi. 3 sene önceki orta sahaya bakalım Kucka, Onazi, Okay daha güçlü bir orta saha olabilir mi? Ama 5. Sırada bitirdi o kadro. Türk futbolu ufku açık yetenekli bir hoca kazandı. Herşeyin yenisine ihtiyacımız var, enerjisi olan insanlara ihtiyacımız var. Futbolculuğu bırakıp 2 sene sonra takımın başına geçen Zidane’ı Guardiola’yı alkışlıyoruz. Özkan Sümer ve Ahmet Suat Özyazıcı bu takımı şampiyon yaptıklarında Hüseyin Çimşir’den daha gençti. Hocamızı eleştirirken göreve geldiği günden bugüne kadar gösterdiği performans ve pandemi süreci sonrası olan performansa bakalım. Tabi ki hatalar olacak. Kendisini geliştiren bir hocamız var. Geriye yaslanma hastalığımız var evet. Bu kronikleşti. Ama bu şuan radikal bir kararla değiştirilebilecek bir şey değil.

Geçen hafta ligin en hazır takımı Trabzonspor diyorsun, bu takımı Hüseyin hoca hazırladı. Bir hafta sonra transferi eleştiriyorsun. Kendisine danışacağız transfer yaparken.

Abdülkadir’i kucağıma aldım kaldırarak otobüse koydum. Kaç kilosun dedim ufak tefek ama baya ağır. 70 kiloymuş.

Otobüste kısa bir konuşma yaptık “Başınızı havaya kaldırın” dedim. Nasıl maç kazanınca seviniyorsak kaybedilen puandan sonra da bunun üzüntüsünü yaşayalım. Maçın üzüntüsünü veya sevincini o an orada bırakmazsak geleceğe odaklanamayız.

Her maçı aynı performans ve özveriyle oynamalıyız. Maç oynayacağımız tüm rakiplere de aynı saygıyı göstermek zorundayız. Göstermezseniz rakip gelir size cezayı keser.  Dün gece dün gecede kaldı, bugün güneş yeniden doğdu. Trabzonspor için dünya yeniden kuruldu. Yaşadığımız olumsuzlukların etkisinde kalarak performans kaybetmeyecek kadar tecrübeli bir takımız biz. 

Uğurcan’ın sonuçları henüz gelmedi ama çok ciddi olduğunu sanmıyorum belki Ankaragücü maçında oynamayabilir. Doktor değilim onunla konuştum sadece. Nwakaeme için Galatasaray maçında oynayacağını düşünüyorum. Çok ilginç bir kas yapısı var. Çok çabuk iyileşiyor.  Sosa büyük ihtimalle bu hafta çalışmalara başlar ve bu hafta hocasının kararına göre oynayabilir. 

Hiçbir futbolcuyu birbirinden ayırmak mümkün değil. Bu kadroya güvenmesek yola çıkmazdık. Daha iyisini yapabilecek bir takımız. Başkan burada yönetim burada yaklaşık 1 aydır burada mücadele veriyoruz. Zaafiyet gördüğüm bir Allah’ın kulu yok.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (43)
Amasyali Bordomavi 1 yıl önce
Baskanim seni kimseye yedirmeyiz şampiyon olalım veya olmayalım seni seviyoruz iyiki varsin Almanyadan selam ve saygılar ben amasyali ismim dursun seninle çok istiyorum konuşmak
CeyEr161 1 yıl önce
Bunlara Allah vursun ki bir daha kendilerine gelemesinler. Allahin cezalari
yasar 1 yıl önce
bu demek oluyor ki kupa yı almak şart oldu.
Trabzonlu Hayati dayı 1 yıl önce
O zevzek Erol bulut 1996 da şamğiyonluğun gittiği golün pasını vermiş,şimdi etti iki
kandırmayın 1 yıl önce
gs puan kaybettirilip devre dışı bırakıldı. iki sezondur yarışda başakşehire puan vermeyen gs bu sene verecektir. ortam hazırlandı. kimse kimseyi kandırmasın artık şampiyonluk alacağın puanlara bağlı değil, rakibin kaybedeceği puanlara bağlı. yine çaldırlar
mahmuTS 1 yıl önce
dünkü adam gümüşdağ dünkü takım başakşehirin lobisi bizden daha güçlüyse ve şampiyonluğu onlara kaptırıyorsak bizden hiçbirşey olmaz demektir.Trabzonsporu damat kolluyor diyen meral hanım acaba şimdi niye çıkıpta Trabzonsporda bizim takım buna niye haksızlık yapılıyor demiyor ?
asil 1 yıl önce
kardeşim karşındaki gücün farkındamısın sen ? kim kurdu o takımı benim duyduğum inşALLAH doğru değildir ibb el değiştirdiği için başakşehiri şampiyon yapıp satacaklar
Tscan 1 yıl önce
Başkan seni yedirmeyiz kimseye bu bir kumpas yapılan hilenin farkındayız Trabzonlu yanlısı kabul etmez gereken cevap verilir ama sende lütfen hocayı uyar yürüyen oyuncuları gorsun
Dozer Cemil Ruhuyla 1 yıl önce
Bu mu siyaseten kollanan kayırılan Trabzon? Trabzon hiç bu kadar aciz duruma düşmemişti, şike sürecinde bile. Eğer gerçekten Trabzonlu Ve Trabzonaporlu siyasiler varsa, bizi kayırsınlar kollasınlar demiyorum ama bu yapılanların da hesabını sorsunlar birilerinden. Çünkü Trabzonspor kulübü, Trabzonlu siyasiler tarafından kulübün kollandığı iddiası nedeniyle doğranıyor. Ya bu siyasiler masaya yumruğunu vursun ya da asla ve asla kulübün adını ağızlarına almasınlar.
Taraftar 1 yıl önce
Inadına Trabzonspor İnadına Şampiyon
davut 1 yıl önce
Başkan vur de vuralım başka türlü olmayacak
Ali softalı 1 yıl önce
Trabzonun ahini alanin beli doğrulmaz cunki biz bir cok bizans oyunlarina karşi bilegimizin zoruyla savasan bir takimiz ve Allah hakli olanin tarafinda her zaman fener eskişehir sivas karabük bunlar trabzonun ahini aldikdan sonra bedel ödediler ve ödemeye devam.ediyorlar sen bilirsin alanya
Fatih44 1 yıl önce
Kardeş takım dediğiniz MALATYA'nin futbolcusunu transferin sin son dakikasında ayartarak aldınız. Sizin başkan akşam pazarı yaptım derken gönlümüzdeki kardeş trabzonspor sevgisini bitirmişti. Sizde ah aldınız. Başkanınız yüzünden Malatya da bir kişi sizin şampiyon olmanızı istemiyor. Başakşehir olur inşAllah Trabzonlu kardeslerim..
yasar 1 yıl önce
başkanım sakin ol,her eleştiriye cevap vermene gerek yok, sakin olalım 2 kupayı da alırız. seneye daha iyi transfer yapacağından da eminiz.
mulla balaban 1 yıl önce
Satılmış Alanya iki sene sonra Başakşehirle birlikte 2 .lig hatta 3 .liglerde mücadele edecek ve unutulup gideceksiniz ama TRABZONSPOR ebediyyen süper ligde olacak bu şampiyonluğuda kanırta kanırta ve sizleri anırta anırta alacağız
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@