Ahmet Ağaoğlu: Penaltıyı kim kullanır diye düşünürken...

Trabzonspoır Başkanı Ahmet Ağaoğlu'ndan hakeme sert tepki.

Trabzonspor 03.11.2019, 08:28 03.11.2019, 11:30

Süper Lig'in 10. haftasında Göztepe'ye 1-0 mağlup olan Trabzonspor'da Başkan Ahmet Ağaoğlu, flaş açıklamalarda bulundu.

Ahmet Ağaoğlu'nun açıklamalarının satır başları şu şekilde;:

Trabzonspor yöneticileri masaya yumruk şeklinde bir davranış biçiminde olmazlar. Nitekim seçilmiş bir federasyon ve onların görev verdiği kurullar var. Bunların oluşumuyla ilgili endişelerimiz vardı. Bunları Nihat Özdemir'e söyledik.

Hakem hatalarının can sıkıcı boyuta ulaştığını Getafe maçı öncesinde TFF'ye ilettiğimi söylemiştim. Köşemize çekilmiş oturmuş, başımızda taş gelince tepki koyan bir kulüp değiliz. Bunun bilinmesi lazım.

1 milyar 200 milyon TL borçla kulübü alıyorsunuz. Gece gündüz demeden, yattığınız yeri bilmeden bu borcu 800 milyona çekiyorsunuz. Ve bu darlıkta bir kadro oluşturuyorsunuz, bu kadro talihsizliklere rağmen sahada canını dişine takıyor.

Biz de bunları hakemlerin adaletine bırakıyoruz. İyi niyetiyle mücadele eden bir takımın, hakkını, mücadelesini bu tür hatalarla ki ben bunu hata olarak kabul etmiyorum. Bu şekilde cezalandırılması adaletin ortadan kalktığının görüntüsünü verir.

Kimsenin endişesi olmasın. Takipçisiyiz. Biz haksız bir galibiyeti bırakın, haksız tek düdük istemediğimizin defalarca altını çizdik. Biz hakkımız olmayanı istemiyoruz, hakkımız çalınmasın yeter. Ama hakkımızın çalındığı yerde sessiz kalacağız anlamı da çıkmasın.

Malatya maçında, Gençlerbirliği maçında benzer hatalarla karşılaştık. VAR'a giden hakemin kararı değişirse hakemin sicili bozuluyorsa, bu VAR neden kullanılıyor? Bunlar ciddi cevaplanması gereken sorular. Hepsinin takipçisiyiz.

Göztepe'nin galibiyetini gölgelemek amacıyla söylenen sözler değil bunlar. Bırakın maçın neticesini sahada oynanan futbol belirlesin.

Benim önümde de ekran var. Pozisyonu iki kez izledikten sonra, hakem VAR için beklemeye başlayınca ben de 'Penaltıyı kim kullanır' diye düşünmeye başladım.

Kulüplerin göreve getirdiği TFF ve kurullar bu işi adaletli yönetsin. Geldiğimiz noktada işler ölü taklidiyle geçiştirilecek gibi değil. Bu işle alakalı yapılacak açıklama ve verilecek kararı bekliyoruz. Ona göre biz de tavrımızı belirleyeceğiz.

Belki penaltı kaleciden dönecekti, hazırlıksız yakalanacaktık 2-0 Göztepe öne geçecekti. Niye müdahale ediyorsunuz! Bırakın maçın neticesini sahadaki futbol belirlesin. Tüm takımlar için geçerli.

.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (29)
Uğur yalçın 2 yıl önce
Yalaklık yapmanın sonu budur bir yurt dışına maça ğittin sanki hayatında ilk kez yurt dışına çıkmış ğibi heyecanlı hükümete teşekkürler yok pasaport kontrolünde şöyle ğeçti ağzın bir karış açıktı şikede kim kupamızı ğasp etti unuttunuz Nihat özdemir kimdi unuttunuz bak şimdi hatırladın değilmi ğünaydın
Alper Tüzün 2 yıl önce
Öyle iyi top oynayacaksın , öyle eze eze yeneceksin ki , hiç kimse birşey yapamayacak. Biz dün iyi top oynadık mı ? Girdiğimiz pozisyonları atabildik mi ? Doğru oyuncu değiştirebildik mi ? Taktiğimiz doğru muydu ? Antremanlarımız doğru mu , doktorlarımız doğru tedavi oynuyor mu ? E biz gelip 10 saat hakem konuşursak 1 saat iş konuşursak hep hakemlere bakarız. Biz önce kendimize düşeni yapacaz.
Bedi abanoz 2 yıl önce
Başkan adaleti bi bırak dün maç mı oynadık kaleye tek sut atan adamı çıkaran hocana bi bak takım kadro antreman maç okuması sıfır herkez biliyor kac maç önün yüzünden puanlar kayıp ettik maç okumasını bilmedi için
Nuri cebiroglu 2 yıl önce
Sallama başkan yarin berat albayraki gorunce gevsersin. Sen tepkini feserasyon baskani ve cumhurbaskani fb divan kuruluna gittiginde verecektin herkes tarafsiz olmali diye.firat aydinus maça bosuna verilmedi.birde hocasi yok takimin.
hhh 2 yıl önce
Çok bilmiş yobazlar
Salih Pamuk 2 yıl önce
Parasız al satlar başladı. TFF Trabzonspor'umuzu parasız satıp puanlarımızı bedava almaya başladı. Bu ilk değil, son olmayacak, biraz doğrulunca hemen üzerimize çullanacaklar bir yerlerden aldıkları güçle ve olanca ahlaksızlıkları ve yüzsüzlükleriyle... O kadar büyüksün ki Trabzonspor'um yıllardır tüm güçleriyle hayasızca sana saldırıyorlar da hala ayaktasın ya zorlarına gidiyor olsa gerek. Ulu bir çınar gibisin gölgendeki huzuru, spor ahlakını, centilmenliği ve sağ duyuyu bir fark etseler çatlak ar damarları azıcık tamir görür, ahlaksız pişkin yüzleri azıcık kızarır belki... Bekliyoruz, sabırla da bekleyeceğiz o günleri. Bir gün mutlaka hak yerini bulacak. Sabırla ve aynen devam büyük başkan, büyük hoca ve büyük camia... O gün mutlaka gelecek, hırsızların rahatça gezemediği, rağbet görmediği, makamların ve mevkilerin hırsızlara peşkeş çekilmediği o günler... Şikebahçenin at oynatamayacağı, Aykutçukların susacağı, haklıların ve ahlaklıların konuşabileceği o günler...
firtinalim 2 yıl önce
Ah bi kadro sıkıntımız olmasa federasyon ve hakemlerle birlikte basacaktık kaleye hepsini.
Tscc 2 yıl önce
Baskan hakemi bırak takımla oynayan ünal hocana bak bir takımla bu kadar oynanmaz sahanın en iyisi Doganı oyundan alıp yerine bal liği oyuncusu kamil ahmeti alan hocana bak
aziz 2 yıl önce
yaaa başkan hayal stamayalım
hoca sana mwsajı vermedı mı Ahmet çörekçiyi alarak
senın kdron mı var da
hoca sna masaj veriyor
kadro mı var
hamle adamı kâmil çörekçi mi olur
iyi puan aldık bu kadroyla
devran 2 yıl önce
iyide baskanim bu takim yeterlimi 2 senedir hoca defansi düzeltemedi o iki yedek defans oyuncuyu kim aldi kadro derinligi yok hoca hatalar yapiyor avrupa maclarina tam kadro niye cikiyor finalemi gidecek elinde oyuncu yok bu kadro ile bu kadar neden alinan oyuncular hep problemli bi var 3 yoklar
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@