7m

7m

hyundai

Ahmet Ağaoğlu: Özkan Sümer felsefesinden hiçbir zaman uzaklaşmayacağız

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Özkan Sümer’i anma gecesinde konuştu.

Trabzonspor 22.12.2021, 16:08
Ahmet Ağaoğlu: Özkan Sümer felsefesinden hiçbir zaman uzaklaşmayacağız

Haber61 - Spor Servisi / Trabzonspor’un efsanesi Özkan Sümer’in ölüm yıl dönümünde tören düzenlendi.

Programda konuşan Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu “Felsefesinden hiçbir zaman ayrılmayacağız” ifadelerini kullandı.

Ahmet Ağaoğlu “70li yıllardı Şenol Hocamda takım kaptanıydı, İstanbul’da takım kampına gitmiştim imza istemiştim hocamda vermemişti. İlk kez Özkan Sümer’i orada gördüm. Daha sonra Galatasaray’ı çalıştırdığı dönem bir restoranda gidip tanıştım hayranı olduğumu söyledim. Trabzon’u İstanbul’da temsil ettiği için gurur duyduğumu söyledim. 10 dakika konuşmuştuk.

Trabzon’da ise ilk kez İskender’in jübilesinde sıcak bir temasımız oldu. Şenol hocamda teknik direktördü. Sonra ASKF Başkanlığı yaptı orada hayran olduğum yönü altyapı felsefesiydi. Başkanlığı döneminde yardımcılığını yaptım. 96’larda altyapının ne kadar önemli olduğu, sporun temeli olduğunu, yapılması gerekenleri onu izleyerek konuşarak öğrendik.

Kendisiyle ilgili cümlelerle çok uğraşmak istemiyorum. Futbolun her kademesinde hizmet etti. Trabzon’un değil ülkenin çok önemli bir değeri. Çok önemli bir değeri kaybettik ama felsefesi yaşıyor. İçinde bulunduğumuz şartlar o felsefenin dışında bıraksa da hiçbir zaman uzaklaşmayacağız.

Özkan Sümer Futbol Akademisini hizmete açtık. Avrupa’dan bir çok spor yazarı buradaydı, Trabzon’da futbolun nasıl bir noktaya geldiği konusunda söyleşi yapmak istediler. Kısa bir konuşma yaptıktan sonra kendilerini bu akademiye götürdük. Trabzon’un futbol gerçeği bu.”şeklinde konuştu.


Yorumlar (3)
Özgür 5 ay önce
ŞAMİL EKİNCİ, AHMET SUAT ÖZYAZICI, ÖZKAN SÜMER. Bu isimler Trabzonspor'un ta kendisidir. Aralarına Şenol Güneş'i de eklemek isterdim, ama o efsane olmak yerine kestaneliği tercih etti. Kariyerini popülizm'e kurban etti.
uğur 5 ay önce
sayın ağaoğlu çok güzel tespitleriniz var lakin rahmetli bu alt yapıyı ve düzeni görebilseydi hemen bu gurubu ve sporcuları kovardı ne hocalarınız nede alt yapı sporcularınız kesin dille söylüyorum ts nin geleceği ve alt yapısı olamaz olsa olsa bezginlergurubu olur lütfen alt yapıya el atın sonu felaket
Fazlı 5 ay önce
Başka adam bulamadınız da tescilli Fenerli, FB tv de zamanında programlar sunan, Kadıköy sakini Sunay Akın mı kaldı bu proğramı sunmak için.Yazıklar olsun

Gelişmelerden Haberdar Olun

@