Ahmet Ağaoğlu: Çok farklı bir konumdayız!

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu: "1.5 yıl önceki durumdan çok ama çok farklı bir konumdayız"

Ahmet Ağaoğlu: Çok farklı bir konumdayız!

Trabzonspor Kulüp Başkanı Ahmet Ağaoğlu, göreve başladıkları 1.5 yıl önceki durumdan çok farklı bir konumda olduklarını belirterek, Teknik Direktör Ünal Karaman ve takımla güven ve istikrar ortamı yakaladıklarını söyledi.

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, kulüp dergisinde camiaya seslendi. Kulübün geçirdiği ekonomik dönüşümün rakamsal verilerle çok daha çarpıcı hale geldiğini belirten Ağaoğlu, "Eylül ayının son günlerinde yaptığımız basın toplantısında da bu dönüşümden söz ettim. 2010 yılından bugüne ilk defa 107 milyon liraya yakın kar açıkladığımızı belirttim. Bu kar beyanı bir şeylerin iyiye gittiğinin en açık göstergesi. Üstelik dahası da var. 900 milyon lira borcu bulunan, UEFA’da yaklaşık 30’un üzerinde oyuncunun alacaklarıyla ilgili dosyası olan ve sürekli haciz işlemleri ile boğuşan bir finansal yapıdan kurtulup; futbol ailesine bir kuruş dahi borcu olmayan, 900 milyon civarındaki borçlarını sürdürülebilir bir yapı içerisine koyan, UEFA’dan men cezasına yol açacak tüm borçlarını temizlemiş bir yapıya kavuştuk. Üstelik; UEFA kupalarına katılma yasağı almış olmamıza rağmen o yasağı kaldırmayı dahi başararak" ifadelerini kullandı.

Trabzonspor'un, Bankalar Birliği ile kulüpler arasındaki Türk futbolunun geleceğini tayin eden ‘yeniden yapılandırma’ anlaşmasına önderlik eden kulüp olduğunu vurgulayan Ağaoğlu, "Kulübümüz tüm bu sürecin en önemli aktörlerinden ve yol göstericilerinden birisidir. Haziran ayı sonunda yaptığımız anlaşma ile yeniden yapılandırmaya imza atan ‘ilk’ kulüp oldu. Ayrıca, Türkiye Futbol Federasyonu’nun uygulamaya koyduğu Lisans Talimatının yürürlüğe konulması için en büyük çabayı sarf eden ve bu talimatın gerektirdiği tüm şartları yerine getiren de ilk kulüp oldu" dedi.

Ağaoğlu, "O günlerden bugünlere gelerek adım atması mümkün dahi olmayan bir Trabzonspor’dan bugün sürdürülebilir, ileriye doğru yapılandırması olan bir kulübe geldik. Artık karşımızda futbolcularına en fazla 6-7 gün gecikmesi olan bir kulüp var ki, o da normal bir süreçtir" diye konuştu.
Göreve başladıkları 1.5 yıl önceki durumdan çok ama çok farklı bir konumda olduklarını belirten Ağaoğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

"Gördüğünüz gibi şu an, göreve başladığımız 1.5 yıl önceki durumdan çok ama çok farklı bir konumdayız. Üstelik tam 6 yıl aradan sonra Avrupa kupalarında mücadelesine devam eden bir kulüp konumundayız. Hocamız ve takımımızla yakaladığımız güven ve istikrar ortamı da cabası. Şimdi gelin dedikodu ve bilgi kirliliğinden uzak duralım ve bugün ‘sürdürülebilir’ kıldığımız idari, ekonomik ve sportif başarının tadını hep beraber çıkaralım."

inci

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Taka61
Taka61 - 6 ay Önce

Başkan doğru yoldasın pusuda bekleyen leş kargaları takım iki mac kaybetsede takımın başına üşüşelim diye daha cok beklerler cogunluk olarak iyi yolda oldugun kanaatında Allah başarını daim kılsın

Yaşar Dursun
Yaşar Dursun - 6 ay Önce

Ne kavgam bitte, ne sevdam. Çok güzel başarılar büyük başkan. Allah inşAllah daha fazlasını verir. Büyük başkan in ve büyük kulübün büyük başarısı. Yalnız şunu söylemek isterim, 2010/2011 davamızı unutmayalım ve gerçekçi bir şekilde hakkimizi ariyalim.

zafer
zafer - 6 ay Önce

"TAKIM NERDEN NEREYE GELDI BU KADAR NAKÖR OLMAYIN, FUTBOL FUKARALARI. :BÜYÜK BASKAN AHMET AGAOGLU" GELMEDEN ÖNCE GELENDEN GIDENDEN FARK YIYORDU BU TAKIM VE DÜSMEMEYE OYNUYORDUK GERCEKLERI GÖRÜN ARTIK, TAKIMA DESTEK OLUN DESTEK.AHMET AGAOGLU GIBISI DAHA BU TAKIMIN BASINA GELMEZ O BIZIM ICIN BÜYÜK SANS. GERCEK TRABZONSPOR TARAFTARI TAKIMINA SAHIP CIKAR. BIZE YAKISANDA BUDUR.

Mantıklı
Mantıklı - 6 ay Önce

Her nedense Trabzonspor’la ilgili bir haberi siyasi bir alana çekiyoruz. Malum arkadaşlara sesleniyorum: “Falancı parti olmasa falancı şey olmazdı. Yada falancı kişiye dua edin” gibi düşünceleri bir yana bırakıp ‘hep destek tam destek’ olalım.

Şalpazarı
Şalpazarı - 6 ay Önce

Kalyoncu o zaman seni başkan yapalım borçları ödersin heralde

Hasan Kologlu
Hasan Kologlu - 6 ay Önce

Baskanim cok sagolun.Fakat borc yapilandirmasinin faizi cok yuksek diyorlar.isAllah bu durumdan kurtarirsiniz kulubumuzü.

Trabzonlu
Trabzonlu - 6 ay Önce

Çok Daha Önçe Gelmeliyidin Büyük Başkan Allah Uzun Ömürler Versin Daima Yan Yana Olalim Olaçağiz Sen Bir Hareketsin

Kalyoncu
Kalyoncu - 6 ay Önce

Başkan bize hikaye anlatma Berat Albayrak olmasa şimdi perişandınız yatın kalkın Berat Albayrak'a dua edin o olmasa UEFA bize duman attırmıştı hem borçlar duruyor 3 sene sonraya kadar durduruldu 3 seneye kalmaz bu ülkede AKP'nin yerinde yeller esecek asıl sorun ozaman başlayacak cıs cıbıldak ortada kalacağız

Faran
Faran @Kalyoncu - 6 ay Önce

Dikkat et o kuyruğun altından sen çıkma...

Kalyoncu
Kalyoncu @Kalyoncu - 6 ay Önce

Dananın kuyruğu AKP'nin yerinde yeller eserken kopacak, bu iktidar gidince ülkenin dış borcu olduğu o yolları köprüleri tünelleri Havalimanlarını Stadyumları Hastaneleri hangi parayla üretmeden kredilerle nasıl peşkeş çekilerek yapıldığı kabak gibi su yüzüne çıkacak. Şimdi bütün borçlar gizleniyor çünkü AKP proje dış güçlerin gizli servislerin yardımıylarıyla ayakta duruyor dananın kuyruğunun kopması çok yakın

?
? @Kalyoncu - 6 ay Önce

asıl cıscıbıldak ortada kalacak olanları düşün sen... akp gittikten sonra....trabzonspora bişey olmaz...

FARAN
FARAN @Kalyoncu - 6 ay Önce

senin düşmesini beklediğin trabzon sporumuz mu yoksa akp mi. zırvalamayı bırak destek ol...


SIRADAKİ HABER