Ağaoğlu'ndan önemli açıklama: Üretip satmak zorundayız

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu kulübün ekonomik yapısı hakkında konuştu

Trabzonspor 12.11.2019, 14:16 12.11.2019, 15:06

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, kulüp ekonomisi hakkında  açıklamalarda bulundu. "Üretip satmak zorundayız" diyen Ağaoğlu bunu becerebildikleri için kulübün ekonomisinin iyileştiğini söyledi.

Trabzonspor Başkanı Ağaoğlu “10 lira geliriniz varsa 30 liralık borcun altına giremezsiniz. İleriyi düşünmeden hareket edilemez, gelir-gider dengesi bozulamaz. Ama olay bir kurulda ibraya bağlı. Daha sonra gelecek yönetime bırakıyorsunuz bütün borcu. Borcun 185 milyon euro’ya çıktığı dönemde göreve geldik. Giderleri kıstık, gelirleri artırdık, alt yapı hamleleri yaptık. Seyirci ortalamamız yüzde 25 arttı. Ürün satışlarımızda yüzde 350’ye varan bir artış söz konusu ve sponsorluklar. Anadolu kulüplerinin gelirleri yüzde 80 naklen gelirlerden olur. Bizde yüzde 40. Bunun daha da düşmesi lazım. Biz transferde para kaybeden bir kulüptük. Para kazanan bir kulüp olmalıyız. Üretip satmak zorundayız. Bunu becerebildiğimiz için kulübün ekonomisi de buraya geldi” açıklamasını yaptı. 

TrtsporTrabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (10)
BLUEB 2 yıl önce
Başkan çabanın görüyor ve takdir ediyoruz ama öncelikle çok iyi bir sağlık ekibi kurmalı ve süper bir scout ekibi kurmalısın yoksa bu andusicleri fernandesleri camileri bulan scoutlarla önüne gelenin sakatlandığı ve bir türlü iyileşemediği sağlık ekibin olduğu müddetçe üretemezsin
aliosman 2 yıl önce
ve sene sonu uğurcan gider :D
ts61 2 yıl önce
Bana kalirsa bitek ugurcan degil,a ömür ve a.parmak gider gibi bi aciklama yapildi
Yusuf 2 yıl önce
Sene sonu Uğurcan ve Abdülkadir kesin gider.Ekuban ve Abdülkadir Parmak kalırmı bilinmez,çok talipleri var.Borç kapansın gerisi kolay.
MANUEL 2 yıl önce
BASKAN UGURCANI 20 MILYON USTUNE SAT
Enes 2 yıl önce
SayınBaşkan üretip sattıklarınızın yerine başta mikel ve sturidge olmak üzere 20 ye yakın faydasız adam alırsanız ekonomiyi ancak duzeltirsınız.
Hasan 2 yıl önce
Bizi bu ülkede %100 hak etsek bile şampiyon yapmıyorlar. Bu noktada önemli olan Trabxonporun yaşamasıdır. Sindiremiyorlar adamlar. 1996, 2005 ve 2011'de şampiyonluklarımız çalındı. Kadrolarımız dağıtıldı. Ülke futbolu çok da umrumda. Biz çöplükte gül yetiştirip satarak düze çıkalım yeyer.
Tahir 2 yıl önce
Scout ekibi var ama onların beğendiği futbolcular alıbmıyor.
Opi mikel Sturidge ivanildo yu ünal hocanın ve scout ekibinin haberleri yokken alınmış.
Ünal istememiş ama yöneticiler almış.Demekki bir şeyler dönüyoer.
Ünal hoca konuşamıyorum diyor.
Cevdet 2 yıl önce
Scout ekibi yıllardır iyi bir iş çıkaramıyor bu kulüpte. Kim, nasıl izleyip alıyor bu futbolcuları hayret...Teknik adam olarak Ünal 'ın niçin söz hakkı yok bu konuda o da ilginç...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@