banner556

Ağaoğlu: Veremeyeceğimiz hesap yoktur!

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Trabzonspor'un hakkını ve hukukunu korumak için mücadele ettiklerini söyledi.

Trabzonspor 16.12.2020, 17:33
Ağaoğlu: Veremeyeceğimiz hesap yoktur!

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, yaptığı açıklamada, görevde bulundukları sürede gerçekleştirdikleri transferler üzerinden son günlerde menajerlere ödenen ücretlere yönelik bir algı oluşturulmaya çalışıldığını belirterek, "Bizim dönemde gerçekleştirilen 27 oyuncu transferi için ödenen menajerlik ücreti toplamda 5.6 milyon avrodur." dedi.

"Şunun özellikle bilinmesini isterim ki veremeyeceğimiz hiçbir hesabımız yoktur." ifadesini kullanan Başkan Ağaoğlu, şöyle devam etti:

"2,5 yıl önce göreve geldiğimizde kulübün mali durumu ortadaydı. Geldiğimiz günden itibaren kulübümüzün hakkını ve hukukunu korumak için mücadele ettik. Öyle ki tüzüğü değiştirerek, genel kurulda onaylanan bütçenin üzerinde harcama yapılması halinde yöneticileri şahsen sorumlu tuttuk. Yani kendi finansal "fair-play"imizi getirdik. Harcamalarımızda bu kadar hassas davranırken, bazı çevrelerin ısrarla gerçekle bağdaşmayan bu iddiaları gündeme getirmesine bir anlam veremiyoruz."

Yapılan transferlerin tamamının izleme komitesi veya teknik heyetin talebi üzerine gerçekleştirildiğini vurgulayan Ağaoğlu, şunları kaydetti:

"Buna karşılık bizden önceki dönemlere ait olan ödenmemiş menajer komisyonları 17 milyon avroydu. Bu menajer komisyon borçlarının tamamını biz ödedik. Bizden önceki dönemde alınan sadece bir oyuncunun menajerine ödenen komisyon 1.3 milyon avroydu. Bizim 2,5 yıllık görev süremizde yapmış olduğumuz 27 transferden oluşan 5.6 milyon avroluk bir menajerlik ücreti var. Yani, bizden önceki dönemlerde oluşan ve bizim ödemek zorunda olduğumuz 17 milyon avroluk menajer ücretinin 3’te 1’i oranında menajer komisyonu ödedik."

"Kupalara haciz" hatırlatması
Yaratılmaya çalışılan algının farkında olduklarını vurgulayan Ahmet Ağaoğlu, "Geçmiş dönemde menajerlerin alacaklarından dolayı, kulübümüzün müzesindeki kupaların bile haczedildiği hafızalarımızdan silinmedi. Bütün bunlar ortadayken bu algıyı oluşturmaya çalışanların hangi amaçla bu yolu tercih ettiklerini de gayet iyi biliyoruz." şeklinde konuştu.

Yorumlar (55)
Trabzonlu Genç#Anti öz evlat 1 ay önce
Ver o zamanDiabate,Afobe,Plaza,Bilal,Avdijaj,Da Costa,Messias,Toure,Campi,İvanildo.Bunların hesabını ver başkan bozuntusu Kul Ahmet.Sen git 6 ve 10 numara al takıma Kul Ahmet.Bize matematik dersi verme.Bizde yaparız hesabı sen hiç merak etme.Sağ ve sol kanat al.Birde Norveç Ligi'nde bitiricilikte kendini kanıtlamış Kasper Junker'i al.Sağ kanata Zickernagel ve ön liberoya Patrick Berg'i transfer et.Bodo glimt onlar sayesinde şampiyon oldu.10 numaraya Zsolt Kalmar'ı al.Sol kanata Amahl Pellegrino'yu da alırsan bu takım elini kolunu sallayarak şampiyon olur.Hatta öbür sezona da karlı olarak çıkarsın.
Bordo 1 ay önce
Sen hala mantıklı açıklama yapmıyorsun, geçen sezon takım yok niye geri çekiliyor yok bilmem ne diye tv ünalı eleştirdin diga geçer gibi ama takviye yaptın mı transfer yok , sonra ünalı niye gönderdin niye takımda kalması için tutmadın takımı dibe çektin olması gereken görev değişikliği.
Önder 1 ay önce
Ağaoğlu geçen sezonki verdiğiniz şampiyonluğun hesabını ver o zaman bakalım, yok biz 5 sene kimse şampiyonluk beklemesin demiştik geldiğimizde saçmalığının arkasına sığınma
zagene 1 ay önce
Bu kadar çöp futbolcunun hesabını nasıl verirsiniz mesela sayın Ağaoğlu.
Kocaeli Spor 1 ay önce
Bu kadar gereksiz çöp transfer konusunda bir sey soyler misiniz
27 adam almışsınız içinden 3 tane adam çıkmış
Sorlot
Ekuban
Novak
Diğer 23 çöpün hesabı ne olacsk
mehmet kaya 1 ay önce
ekubanı usta kiralamıştı bunlar bonservisini aldılar diye biliyorum
Sezer 1 ay önce
Ünal Karaman’la derdin neydi, ver hesabını❓‼️
Bayram 1 ay önce
Bayramda Kulübün kapisini neden kapattın?
Imamoglunu nicin tebrik etmedin?
Bu Kulüp sadece Akplilerin takimimi.....ve daha neler neler.
Önder 1 ay önce
Bayram ağzına sağlık
Özgür Ustaoğlu 1 ay önce
Başkan sana helal olsun tüm türkiyeye rezil ettin bizi
Remzi 1 ay önce
Aaaaa bizim ağa çıkmış, onu bunu boşver şu sahada oynayanlara bir bak yeter bu eziyet sana...
Kaleci 1 ay önce
Bu bilal 'in hesabını ver yeter, gönderdiğiniz doğan, gklerme bu adam bin kat daha iyiydi. Yemin ediyorum yaşım 44, bu yaşta bu takımda bilal den iyi oynamazsam bütün malımı ts ye bagislayacagim
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@