banner560

Ağaoğlu: Trabzonspor’un olduğu her yerde umut vardır

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu taraftarlara seslendi

Trabzonspor 09.04.2021, 10:16
Ağaoğlu: Trabzonspor’un olduğu her yerde umut vardır

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, kulübün resmi dergisinin nisan ayı sayısı için bir yazı kaleme aldı.

Ağaoğlu yazısında şu ifadeleri kullandı;

Kulübümüzün ekonomik ve sportif alanda yaşadığı en zor dönemlerinden birinde göreve talip olduk. Tarihler Nisan 2018’i gösteriyordu. Geldiğimizde umut yoktu, umutsuzluk vardı. Geldiğimizde mutluluk yoktu, mutsuzluk vardı. Geldiğimizde ekonomi yoktu, iflasa doğru sürüklenen Trabzonspor vardı. Geldiğimizde başarı yoktu, başarısızlığa mahkum edilmiş takım vardı. Geldiğimizde camianın bizden tek beklentisi vardı. “Kulübü ayakta tutsunlar yeter.” Üç yıl önce bu koltuğa oturduğumda arkadaşlarıma şunu söylemiştim. “Evet, durum çok kötü. Ancak şunu unutmayalım! Trabzonspor’un olduğu her yerde umut vardır. Biz doğru yöneteceğiz ve sonunda başaracağız!” Dünü anlatmak çok kolaydır. Bugünü yaşamak değerlidir. Ama en zoru yarınları inşa etmektir. Bizler politikamızı hep bu doğrultuda yürüttük. Önce kulübümüzün ekonomisini sürdürülebilir hale getirdik. Ardından sportif anlamda büyük bir yapılanmaya gittik. Trabzonspor’u profesyonelce yönetilen bir kulüp haline getirdik. Altyapımızı daha da güçlendirdik. Bugün, altyapısıyla varoluş felsefesine uygun hareket eden Trabzonspor var! Bugün, üreten, ürettiğini satabilen bir Trabzonspor var! Bugün, ekonomisini doğru şekilde yöneten Trabzonspor var! Bugün hem borsada hem de transfermarket’te Türkiye’nin en değerli kulübü var! Bugün, sürekli olarak zirve yarışının içerisinde olan Trabzonspor var! Bugün yarınlara daha umutlu bakan bir camiamız var!
Değerli Trabzonsporlular;

Trabzonspor her zaman adaletin yanında yer almış bir kulüptür. Bu kuruluş felsefemizin temel öğeleri arasındadır. O felsefeyi yaşatmak da birincil görevimizdir. Futbolun sadece sahada oynanan bir oyun olduğunu, bu güzel oyunu takımlarına gönül vermiş milyonlarca taraftara ‘temiz’ şekilde izletmenin çok zor olmadığına inanıyoruz. Maalesef ülkemizde futbolun masada oynanıp sahada kazanıldığına dair genel bir kanaat var! Trabzonspor yıllardır haksızlığa en fazla uğrayan, haksızlıklara karşı da en fazla mücadele veren kulüpler arasında ilk sıradaki yerini alıyor. Göreve geldiğimiz günden itibaren yaptığımız bütün çalışmalara rağmen, futbolda ‘adalet’ kavramının sahaya yansımadığını gördük. Bundan hareketle geçen ay FIFA’ya TFF kurullarının bağımsız olmadığını belirten başvurumuzu yaptık. Bu konuda Kulüpler Birliği’nin de desteğini aldık. Başvurumuzu gerek yurtdışındaki avukatlarımız gerekse biz dikkatle takip ediyoruz.

Sevgili Trabzonsporlular;


Bankalar Birliği ile yaklaşık iki yıl önce borçlarımızın yapılandırmasına yönelik anlaşmamızı da geçen ay revize ettik. Bu anlaşmanın camiamıza hayırlı olmasını diliyorum. Bugünü dünden daha aydınlık Trabzonsporumuzun şüphesiz ki yarını da bugünden daha iyi, daha huzurlu, daha mutlu ve daha başarılı olacaktır. Yönetim Kurulu’ndaki arkadaşlarım, Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı ve ekibi, futbolcu kadromuz ve çalışanlarımız camiamızın hak ettiği sevinçleri yaşayabilmesi için var gücüyle çalışmaktadır. Bu çalışkanlığın sonucunu da hep birlikte alacağımızdan eminim.

Değerli camiamız;
Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 23 Nisan 1921’de açılarak “Egemenlik kayıtsız şarttır milletindir” diyen Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dünya çocuklarına armağan ettiği Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nızı kutluyorum. Ramazan ayınızın da mübarek olmasını diliyorum.
 Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (4)
Ruh61 6 ay önce
Başkanım şöyle milletin ağzından sular akacak bir Golcü al takıma.. Tamam gol yemiyoruz diyelim ama atamıyoruzda? Rakip takım armut toplamayacak.. Kazayla illaha gol yiyeceksin, atabiliyor musun? 1-2 tane yesin ama bir zahmet 2-3 tane atabilsin bu takım.
BASKANIMMMM 6 ay önce
Sana bilhassa sadece sana güveniyoruz.. Avcıya değil geldiği ilk günde kadro diye diye taraftar senin üstüne geldi ve bi tonbaskan adayı türedi yönetimden birileri gazladı herhalde gördük bunları.. BAŞKANIM U KORKAK TOP ANLAHISLI HOCAYLA OLMAZ...O YÜZDE BAŞKANIM SANA EDEPSIZLIK YAPMA CURETINI GOSTERWN CAHILLERE TERBIYESIZLERE BIRAK TS LI OLMAYI TRABZONLU OLMAYJ ANLAYAMAMISLARA SAKIN KULAK.ASMA..TRABZONDA YONLENDIRME AYAK OYUNLARI ILE BAŞKAN DEGISMEZ..VE SAKIN SENDE BJNLARA PABUC BIRAKMA DAIMA YANJNDAYIZ SEVGI VE SAYGILARIMLA(SOTKALI)
Uyuz Tanju 6 ay önce
Sana ve yönetime güveniyoruz başkanım .ALLAH yolunuzu açık tutsun.
TS 6 ay önce
Başkan,göreve başladığın bugüne amatörlük oldu diyebileceğim çünkü o süreci daha iyi yönetebilirdin ünal hoca td konusunda amatörlük oldu.Fakat genel olarak ts un başarısı şampiyonlugu için mücadele ediyorsun,uzun vadede ts çita atlatabilecek şampiyonluk, ş.ligi ,avruoa da başarı için başkanlıgın çok önemli,başarılar.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@