Ağaoğlu'ndan “Şampiyonluğu sattın” sözlerine cevap!

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu Divan Genel Kurulu Toplantısı’nda konuştu.

Trabzonspor 16.10.2020, 16:10 16.10.2020, 17:08
Ağaoğlu'ndan “Şampiyonluğu sattın” sözlerine cevap!

Haber61 - Spor Servisi

Trabzonspor Divan Genel Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi.





Toplantıda konuşan Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, geçen sezon kaybedilen şampiyonluğun ardından bazı kesimlerin “Sattınız” tarzı ifadeler kullandığını belirtip, bunun bir aşağılama olduğunu belirtti.

Ağaoğlu Pandemi sonrası yaşananları anlatarak “Pandemi bizim için çok büyük sıkıntı oldu. Malatya, Gazişehir ve Başakşehir maçlarındaki hakem katliamlarına rağmen. Başakşehir maçında hakem kimdi? Fırat Aydınus… O aradaki 50 günlük oynamama sonrasında başladığımızda, bizi şampiyonluğa taşıyacak olan çok önemli oyuncular vardı. Bunlardan en önemlilerinden biri Sosa diğeri Nwakaeme diğeri de Ekuban. Sosa pandemi sonrası çalışmalara başladı sakatlandı ilk 4 maç hiç yararlanamadık. Saonraki 4 maçta da pandemi öncesi performansına yaklaşamadı. Aynı şekilde Nwakaeme'nin sakatlığı ve sonraki performans düşüklüğü. Aynı şekilde Ekuban. Diğer oyuncular bu boşlukları doldurmak için olağanüstü performans gösterdiler.” Dedi.

“Şampiyonluğu Sattınız” demenin bir aşağılama ifadesi olduğunu belirten Ağaoğlu “Pandemi sonrası kırılgan bir yapımız vardı, o baskıyı hiç yaşamamış oyuncularımız da vardı. Bu söylediğim nedenlere ilave olarak kaldıramadık. Bunun içerisinde birkaç yanlış daha var.

Bana kullanılan ifade vardı “Sattınız”. Bu tür şeylerle karşılaşmayı muhattap olmayı da bir şekilde kabulleneceksiniz. Camianın hiçbir bireyini başkanını bu şekilde aşağılanması kabul edilemez. Bu camianın 9 senedir hasretle beklediği, bunu başarabilmek için göreve gelen insanlara yapılan bu yakıştırma , “beceriksizlik” diyebilirsiniz. Ben de o zaman şunu sorarım “Geldiğimizde neyin sözünü verdik” Her zirve mücadelesinde olduğunuzda şampiyon olacaksınız diye bir kural mı var? Geçen sezon bir antrenör “ Biz şampiyonuz gerisi sıralamasını belirler” dedi. Ligi 6-7. Sırada bitirdi. Lige ara verilmeseydi kesinlikle çok daha farklı bir tabloyla karşılaşırdık. Dış etkenler yine olurdu. İki sene de 4 MHK değiştirdiğinizde sıkıntı bitmiyorsa sıkıntı farklı. Arıza arabanın motorundayken sen dönüp dönüp tekerleği değiştirsen ne olur.” İfadelerini kullandı.



Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (41)
Temel 10 ay önce
Bırak bu işleri sn.baskan, madem küme düşme olmayacaktı Recep'in takımı şampiyon olsun diye ligler oynatıldı ama maşAllah sen dut yemiş bülbül oldun ,iki ay sonra takımla Saray'da ne işin vardı, şimdi yaptığın Riv riv riv.!
Okur 10 ay önce
Başkan TS'nin başına geçen en uygun insansın.
Kocaeli spor 10 ay önce
Kim demişse doğru demiş
Sattınız
Akçaabatlı 10 ay önce
Satarken sen orda mıydın?
Bordo 10 ay önce
Başkan herzaman yanındayız bu şampiyonluk ganyotçu tff ye ragmen ,seninle gelecek İnşAllah.
Osman Karaduman 10 ay önce
Başkan gaz alıyor. O da iyi biliyor şampıyon olmamak için elimizden geleni yaptığımızı. Diyecegım şu ki İstanbul takımlarından ne farkımız kaldı. Türk futbolu bitmiştir.
yasar 10 ay önce
çok çirkin bir iddia bu, zarar verir.
Semih61 10 ay önce
son zamanlarda en cok inandigim baskan olmana ragmen, benim bile süphelerim var
süleyman 10 ay önce
yine anlatıyor hikaye sayın baskan ruhsuz inançsız bir takım izledik 8 haftada bunun sorumlusu kimdir? yerli öz evlat deiğimiz çocuklar bile oynamadı yazıklar olsun
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@