Adım adım Milli Takıma

Trabzonspor'da eldivenleri taktığı günden bu yana kalede güven veren Uğurcan Çakır, son iki haftada Fırtına’nın gizli kahramanı oldu.

Trabzonspor 12.03.2019, 08:19
Adım adım Milli Takıma

12. haftadaki 5-0’lık Malatya maçının ardından Trabzonspor’un kalesini devralan Uğurcan Çakır kısa sürede gösterdiği performansla futbolseverlerin dikkatini çekmişti. 22 yaşındaki eldiven, son iki maçta da Fırtına’nın gizli kahramanı oldu.

Kasımpaşa maçında 2 gol yemesine rağmen tam 6 net kurtarışa imza atan genç eldiven, Akhisar karşısında 3 kez gole izin vermedi ve Trabzonspor’un ayakta kalmasını sağladı.

Karaman’dan özel tebrik

Ligde çıktığı 10 maçta kalesinde 12 gol gören ve futbolu bırakan Onur Kıvrak’ı aratmayan Uğurcan’ın, ismi milli takımla da anılıyor.

Altyaş kategorilerinde 7 kez milli olan genç file bekçisi, konuyla ilgili olarak “Şenol Güneş şans verirse bunu en iyi şekilde değerlendirmek isterim” demiş ve milli takıma göz kırpmıştı. 

Yorumlar (5)
Horyanlı kazim 2 yıl önce
Elbete iyi bir kaleci yaniliz milli takım için biraz erken milli takımda işler iyi gitmiyor bir yanlış ta bileti kaleciye keserler onun için doğmadan kayıp olur ondan sonra çok yazık olur yavaş yavaş alişa bilir,
kazım 2 yıl önce
Şenol Güneşin, imkanı olsa beşiktaştan Kariusu milli takıma alır ama maalesef FİFA izin vermiyor
yasar 2 yıl önce
Uğurcan milli takıma , en az O nun kadar yetenekli Arda da Ümit Milli Takıma seçilmeli.
Tarık Selim 2 yıl önce
Refleksleri güçlü, çevik ve yan toplarda da iyi. Hakikaten iyi bir kaleci. Topu oyuna daha iyi sokup geri paslarda da paniklememesi lazım...
alpnuhoglu 2 yıl önce
Hayal ürünü, gereksiz yere şişirip sonra protesto.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@