7m

7m

hyundai

Abdullah Avcı: "Şampiyon olmak istiyorum dedim Allah nasip etti"

Trabzonspor teknik direktörü Abdullah Avcı basın toplantısı düzenledi.

Trabzonspor 12.05.2022, 12:25 12.05.2022, 12:31

Haber61 - Spor Servisi / Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Trabzon Şubesinde basın mensuplaryla bir araya geldi. 

Abdullah Avcı şunları söyledi;

Trabzonspor’un genetiğinde hep yarışmak vardır. Hep kazanmak vardır. Gelirken yaptığın transfer analizi ve diğer çalışmaları Trabzonspor başkanına sunum halinde sundum. Sonra Transferler gerçekleşti. Benim yaptığı bir teknik analizdi. Oyundaki güçlü ve güçsüz yanlarını analizi. Takım savunmasını daha iyi yapabilmek için çalışmalar yaptık. Oyun formasyonlarında değişiklik yapmak grubuna buna iyi bir cevap verdi. Adım Adım yukarıya çıkan bir Trabzonspor oluşmaya başladı.

Uzun süre yukarıya yarışan bir teknik direktör olarak ileriye oynayan bir teknik adam olarak rakipleri fazla yaklaştırmadan değişik oyunlar oynayarak Trabzonspor bugün özellikle çok mekanizmalarda değişiklikler, sakatlıklar yaşadık. 8 stoper kullanmak zorunda kaldık Savunmanın özellikle ok değişkenlikleri oldu. Oyun kalitesi düşük olsa da bizi başarılı yaptı. Bu şehrin insanı olarak kodlarında bu var. Daha büyük organizasyonlara ihtiyacımız var. Şampiyonluk bir sonuç ama şampiyon olduktan sonra daha iyi yerlere gidebilmek için daha büyük organizasyonlara ihtiyaç var. Trabzonspor hedeflere gide, Avrupa’ya giden bir rakım olması için çalışmamız lazım Akşama kadar tesislerdeyim. Ekibin görev tanımları var. Görevlerini biliyorlar. Desteklerinize teşekkür ediyorum.

Kulüpleri başkanların temsil etmesi gerektiğini ancak takımı profesyonellerin yönetmesi gerektiğini düşünenlerdenim. Altyapı organizasyonu, eğitim yatırımları, pilot takım, genç oyuncuların nasıl değerlendirileceği, beslenmesine, kullandığı yağa kadar, antrenman sahasının zeminine kadar, Antrenörün eğitimine ve teknolojine kadar birçok yatırımın yapılması gerektiğini yönetimle paylaştım. Hepsi bir anda olmaz ama dokunduğum yerleri anlattım. Hepsi bir anda olmaz ama çalışmalarımızı yapıyoruz.

Bu şehrin inanılmaz bir enerjisi var. Bu enerjiyi pozitif kullanmamız lazım. Taraftarımızın çok önemli destekleri oldu. Bu desteğe cevabı saha içinde çoğunlukla verdik Kimse ile kavga etmeyen oyuna rakibine hakeme saygı gösteren bir kültürü oluşturmamış lazım. Dışardaki senaryo ne olursa olsun, güçlü oyun oynayan takımı yaratmak. Bu benim işim. Saha içinde oyuna dokunuşlarla daha iyii yapmamız lazım. Kavganın içinde değil saygının içinde kalıp oyunu güçlü hale getirip yolumuza devam etmek istiyoruz.

Kamp ne zaman başlayacak, transferler ne zaman katılacak, hepsinin hazırlıklar yapılmış vaziyette. Kulübün ekonomik durumu ile bu transferleri gerçekleştirmeye çalışacağız. Adımları atıyoruz ve hızlı mesafe kaydediyoruz. İyi bir kadromuz var ve onun üzerine devam ediyoruz. Sezon başı için çalışmalarımız hazır.

Oyun ezberlerimiz çok ama yapmadığımız şeyler var. Aldığımız oyuncularla birlikte yapmaya çalışmalara başlayacağız.

Teknik Direktör demek zaten sorumluluk demek. Trabzon'da daha fazla. Şampiyon olmak istiyorum dedim Allah nasip etti. Özkan hoca gelir gelmez aradı. Ahmet Suat hoca ile karşılaşmıştım ama kiki kez ziyaret ettik. İşimi, odaklı bir şekilde yapmaya devam edeceğiz. İnşallah üzerine koyarak devam ederiz.

Oyunlar çok değişti, skor almak için, bazen savunma bazen hücum. Oyunların parça parça bölümlerinden iyi oynadığımızı sayabiliriz. Maç üzerinden doğru olmaz. Dengeli oyunlar oynandı. Değişik anlar oldu. Adana Demir maçının ikinci yarısı vardı. Rakip hocada söyledi. Kafamızı kaldıramadık diye. Parça parça iyi oynadığımız anlar oldu. Trabzonspor uzak ara iyi gidiyor. Mekanizmalarla çok oynadığın zaman oyun organizasyonun da sıkıntı oluyor. Bu dalgalanmalar normal, Hiçbir takım sürekli kazanarak gitmez. Bayern Münih maçını izledim. Münih yüzde 30 la oynuyor. Bu şehir bunu kabul eder mi? Sonra bekledi bekledi öne geçti. Sonra aldığı topu oynamaya başladı. Trabzonspor’un artık bunu düşünmesi lazım.

HUGO VE DJANİNY

Mukavelesi devam eden oyuncularda ayrılmak isteyebiliyor. Bazen sorunlar olabiliyor, başka ülkeye gitmek isteyen, çocuğunun eğitimi ile ilgili sorunlar yada başka sorunlar olabiliyor. İki oyuncu ile sene başında Riva’da 6 ay çalıştığım ve gitmek istemesinin karşısında durdum. Hugo ve Djaniny bu oyuncular. Bunu anlattım, sorunlara çözüm bulmaya çalıştık, ama sezon sonunda teşekkür ettiler. Şuanda duyguyu çok anlayamadım ama cumartesi hissedeceğimi düşünüyorum.

NWAKAEME

18 aydır beraberiz. Toplantı yaptık. Çok seviyorum. Mukavelesi bitiyordu ben devam etmesinden yana olduğumu oda devam etmek istediğini söyledi. Buraya çok önemli hizmetleri var, insani olarak iyi biri. Şuanda süreç yönetim ile arasında devam ediyor.

TAKIM SAVUNMASI

Oyun değişse de Takım savunması seni ayakta tutabiliyor. Bunun üzerinde çok durduk. 

SAHANIN İÇİNDE KALDIM KALMAYA DEVAM EDECEĞİM

Abdullah Hoca saha içinde oldu bundan sonrada öyle olacak. Bu oyunun iyileştirme gücü vardır. Oyunlar 24 saat sonra bitiyor. Cumartesi kupa alacağız pazartesi yeni sezonun çalışmaları başlayacak. Aslında başladı ama. Ben saha içinde kalarak işimi yapmaya devam edeceğim.

PUCHAZ VE DENSWİL

Puchacz ve Denswil kiralık iki oyuncumuz onlarla ilgili değerlendirme yapacağız. 

GÜLDÜREN HİKAYE

Taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Yoğun duyguların yaşandığı ve taraftarın enerjisi seni ok yüksek tutuyor. Belki çok yoruldular, çok destek verdiler. Pazar günü olimpiyat stadındaki aça da bekliyorum. İnanılmaz bir duygu ve enerji. Bunları anlayabiliyorum. Güzel hikayeler var yaşadığım. Eşim ve çocuklarım gelmişti, Roma maçı öncesi Çal mağarasına gittik. Birisi yandan yandan baktı “sen misin” dedi. Benim dedim. Trabzonsporluluğunu anlattı. Resim çektirdi. Hocam bir şey soracağım beratın yanı boş kalmıyor mu dedi. Hoca biz biraz böyleyiz dedi. Bende merak etme üzerine çalışıyorum dedim. Böyle anılarım oldu. Çok güzel anılar. 

MEVKİLERLE İLGİLİ TESPİTLERİMİZ VAR

Mevkilerle ilgili tespitlerimiz var. Savunmada sakatlık oldu Ahmetcan’ı kullandık. Sol bek sorunu oldu. Abdülkadir Ömür’ü bile Sol bek kullandık. Gitmek isteyen gelmek isteyen olabiliyor. Fırsatlar çıkabiliyor. Biz izleme komitesi ile her gün çalışıyoruz. Trabzon büyük bir camiaya herkes gelmek isteyebilir. 

ŞAMPİYONLAR LİGİ

Şampiyonlar ligi müziği çok güzel. Organizasyonların en büyüğü ve özeli. Mourinho burada bu takım buranın takımı değil değişti. Orası çok farklı bir yer Biz mevcudun daha iyisini yapıp deneyimizi geliştirmemiz lazım Play-off takımlarına bakıyorum ve rakipler üzerinde çalışmalarımızı yapıyoruz. Sevilla maçı ile direkten dönüştü. Umarım hem Trabzonspor ve ülke adına ülke ekonomisi adıma orada yer alırız. Katılmak çok isterim. 

DIŞARDA OYNAYAN KİRALIK OYUNCULAR

Trabzonspor’un sezon başı planlamasında, A takım dışındaki oyuncuları nasıl yarıştırabileceğimizin çalışmasını yapıyoruz. İzleme komitesindeki hoca ile görüşüyoruz Görüş alışverişi yapıyoruz. İsimler üzerine çalışılıyor. Bugünlerde yavaş yavaş ortaya çıkıyor.

KASKET ANISI

Benim çocukluğum İstiklal caddesinde yürüyerek geçti. O zaman kullanıyordum Buraya gelip tesiste gezerken şampiyonluk resimlerinde Ahmet Suat Özyazıcı’nın giyimini gördüm. Giyiminde Kasket uygun gelmedi. 15 gün sonra Süper kupa finali vardı. Sipariş verdim ve kupayı alırsak giyeceğim dedim. 


Yorumlar (34)
Erdem 1 hafta önce
Sergen takıma hükmedemiyorum demişti, gitmeden önce röportajda. Seneye Sergen gibi olma Avcı Hocam, ben gitmeni istemem. Fakat dün takıma hükmedemedin, futbolcular tatili kupadan çok istedi. Şampiyonluk bize çok çok lazımdı her şey için teşekkürler. Ölmeden önce şampiyonluk gördüm yine de emeğinizi red edemem.
Erdem 1 hafta önce
Keşke 2 kupa hayal etseydin Avcı Hocam, inşAllah seneye daha büyük düşünürsün. Haybeden yere elendik beni üzen de bu. Kayseriye karşı çok fazla avantajımız vardı. Fenevlilerin yorumlarını okuyorum haybeden şampiyon oldunuz diyorlar, 13 hakem olayından sonra bileğimizin hakkıyla maç kazanamamışız. Onlar böyle kendilerini kandırsınlar. Ama bana kalırsa bileğimizin hakkıyla şampiyon olup, haybeden Türkiye Kupasını kaybettik. Ama asıl sorun takımda öyle bir rehavet var ki gören 10 yıldır Trabzonspor şampiyon oluyor zanneder. Resmen Türkiye Kupasını Sivas veya Kayseriye hediye ettik. cinconlarda böyle rehavet olsa idi 4 yıl üst üstte şampiyon olurlar mıydı ? Bu arada eleştiriyor isek yavaş yavaş güçlenelim diye, Trabzonsporun çok daha büyük başarılar kazanacak gücü de potansiyeli de mevcuttur.
yasar 1 hafta önce
sevgili editör avcıya sorulmasını istediğim Sizden 2 ricam var; 1- kayseri maçındaki orta saha kurgusunu neden seçildi, böyle orta saha olur mu? 2- takıma ne haller oldu, çok basşt -kolay goller yemeye başladı, neden ? ( Kulubede Türkmen varken Serkan ı oyuna alıp Dorukhan ın yanlış duruşu ile gol yedik)
61Ts61 1 hafta önce
Önce Ayarlanmış Sorular Sormayın Adam Gibi Sorular Sorarsınız İnsAllah Bu Takım 6-7 Haftadır Neden Top Oynamıyor Sorun
oflu hasan 1 hafta önce
Ts nin oyun yapısı rakip takımı zorlayıp kazanma üzerine hiç olmadı kazanılan maçlar büyük bir sabırla ve kontrollü oyun ile kazanıldı . Bu Abdulllah hocanın yapısında var . Rakipler bu durumu çözdüğü için takım çok zorlanıyor.Allahtan sene başlarında puanlar toplandı rakiplerde kötü durumdaydı.Puan farkı fazla olmasaydı ligdede şampiyon olamazdık malesef bu yüzden şükredelim.Hocanın arkasında durup destek verip ileri yönelik iyi adımlar atmamız gerekecek.
Dursun Ali 1 hafta önce
Kötü futbol oynadık, kötü mücadele ettik o tarafı ayrı. Şampiyon olsak ta bazı futbolcular Trabzonspor'da oynamak için çok yetersiz, kadroda revizyon yapılmazsa, seneye kötü durumlara düşeriz. Şu Poach'ı, Yusuf Erdoğan kim getirdi ise bir daha kulüpten içeri sokulmasın ve yönetime de yazıklar olsun, şu Yusuf Erdoğan'ı yeniden bu takıma nasıl getirirler adam PTT topçusu resmen, çok yetersiz ve hiç bir takımdan alamayacağı parayı aldı birileri sayesinde. Kulübün hiç bir sorumlusu bu kadar sorumsuz davranıp kulübün parasını böyle çar çur edemez, etmemeli. Taraftar 100-200-300 TL bilet parasını zor bulurken böyle sorumsuzluk olmaz olamaz. Kadro da kesinlikle temizlik yapılmalı. Gelelim kardeş kulüp olayına, kimse kimsenin kardeşi değil, bunu kafamıza sokalım, vurup geçeceksin kardeşim. Yok sahaya yabancı madde atanlar, fenerliymiş başka takımlıymış o bizi bağlamaz, sonuçta kayserinin stadında atıldı. Gerektiği zaman gereken cevap en güzel şekilde kendilerine verilmeli vesselam.
baba 1 hafta önce
Sayın hocam tek yapacağın istifani vermek,taraftarı rahaatlatamak.Yapacağın bir şey yok. rezil ettin bizi. Ayıp be.Nasıl hocalık.liglerin en güçlü kadrosu sende.nasıl oluyor.Her şeye gölge düşürdün. Tartışılır haldeyiz. Oldu mu Dünyanın her tarafındaki taraftara ne anlatacağız. Gelen taraftarlar mahçup döndü nasıl iyi mi.Güveni tek kelime ile sarstın.Acilen istifani bekliyoruz.Okadar.
Yusuf 1 hafta önce
Kusura bakma ama bu analyis ancak salak dusuncede ibaretdir.
Garip38 1 hafta önce
Denyoya bak denyoya, baban bu takımı ŞAMPİYON yaptı heralde
CAPT,M,D, 1 hafta önce
BASIN TOPLANTISINA KATILACAK BASIN MENSUBU ARKADALARDAN RİCAM DIR LÜTFEN HOCAYA ŞU SORUYU SORUNUZ TS KÜME OYNAYAN TAKIMDAN BİLE BASKI YİYOR BLOKLAR ARASI ÇOK AÇIK OYNUYOR 2 BÖLGEDE PAS YAPAMIYOR NEDEN?
ADALI 1 hafta önce
EN GÜZEL HABER YENİ SEZONDA YOKUM HABERİ OLUR,SAYGIMIZ SONSUZ KİBAR VE BEY EFENDİ İNSAN AMA BAŞARISIZ ŞAPİYONLUĞUN SEBEPLERİ FARKLI,,,
Kadir Kalaycıoğlu 1 hafta önce
Son 2 aydır oynattığı şahane futbolunu anlatacak.
Mantıksız 1 hafta önce
:-) . Bazı İnsanlar vardır, asla Efsane olamazlar, Yüreğini ortaya koymayanlar !! A.A’da onlardan biri !! “Korkunun Ecele faydası yok” kavramını Avcı cürüttü !! “Korkunun Ecele faydası, Seni süründürerek öldürür “ !!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@