alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Abdullah Avcı o anısını anlattı! İlk deplasmanda trafik kazası

Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı Rizespor’da oynarken ilk deplasmanında geçirdikleri trafik kazası anısını anlattı.

Trabzonspor 27.10.2021, 09:29
Abdullah Avcı o anısını anlattı! İlk deplasmanda trafik kazası

Eskiden Rizespor’da futbol oynamış, Trabzonspor Teknik direktörü Abdullah Avcı, Rize ve Trabzon’u anlattı. 

Abdullah Avcı, TSYD dergisine verdiği röportajda geçmişten bugüne Rize ve Trabzon, Çaykur Rizespor ve Trabzonspor üzerine önemli açıklamalarda bulunurken Rizespor ile gittiği ilk deplasmanda geçirdiği trafik kazası anısı dikkat çekti.

Abdullah Avcı o anısını anlattı! İlk deplasmanda trafik kazası

İşte o röportaj… 

Bir Rizeli olarak Rizespor’da forma giymiş, artık Trabzonspor’da görev yapan bir teknik adam olarak iki şehrin benzerliklerini değerlendirebilir misiniz?

Yörenin insanları aslında birbirine çok yakın. İnsani olarak duygusal her iki tarafın insanı da. Duygularını olumlu ya da olumsuz, hiç arası olmadan ya dipte ya da tepede yaşıyorlar. Dışarıdan rekabet var gibi de gözükse yakın olduklarını düşünüyorum. Şehir olarak tabii ki Trabzon şehrinin büyük bir şehir olması şehri daha farklı kılıyor. Futbol açısından baktığımda da orada futbol oynamış, burada da teknik adamlık yapıyorum. Trabzon futbolda çok önemli işler yapmış, şehir biraz daha büyük ama yörenin insanlarının duyguları bence çok yakın birbirine. Bu yörenin insanı olarak onları çok ayırt edemiyorum. 

Abdullah Avcı o anısını anlattı! İlk deplasmanda trafik kazası

İki şehir sizin için ne anlam ifade ediyor?

Hayatımda iki kere İstanbul dışına çıktım, biri futbolcu olarak Rizespor’a, diğeri teknik adam olarak Trabzon’a. Benim için ikisi de çok güzel. İyi anıların olduğu, dostlukların olduğu, samimiyetin olduğu, 30 sene evvel de, bugün de aynı duygularla beraber olduğumuz arkadaşlıkların en güzelini yaşatan iki şehir.

Rizespor’un 1. lige çıkmasında, şampiyonluklarında Trabzonspor’dan transfer edilen oyuncular görüyoruz. Trabzonspor’un şampiyonluk yıllarında da Rize’den minibüslerle gelen taraftarların desteğini biliyoruz. Tekrar bu eski günler bu eski hava nasıl yakalanabilir?

Bunlara umarız biz vesile oluruz. Ben bir Rizeli olarak Trabzon’a gelirken destek veren de vardı, gitme diyen de vardı. Ben de şu ifadeyi kullandım; “Ben Rize ile Trabzon arasındaki köprüyü oluşturacağım, onun için gidiyorum” dedim. 72 kilometreyi daha da yakınlaştırmaya çalışıyorum. Şimdi artık yollar yapıldı, mesafeler kısaldı. Bence duygular da aynı şekilde. Birbirine yakın yörenin insanları, hakikaten birbirine yakın duygu ve düşünceleri var. Eskide kalmış, geçmişte kalmış şeyleri bugüne taşımanın bence hiçbir anlamı yok. 

Abdullah Avcı o anısını anlattı! İlk deplasmanda trafik kazası

BELEDİYE OTOBÜSÜ İLE RİZE’YE YOLCUYUK!

Rizespor’da oynarken Trabzonlu takım arkadaşlarınız da vardı. O günlerden aklınızda neler kaldı?

Üst düzey bağlıydık birbirimize. Zaten saha içinde çok iyi anlaşıyorduk, saha dışında da sürekli beraberdik ve maddi- manevi çok şeyleri paylaşıyorduk.

O zaman tesis kavramı yoktu. Mesela bu o dönemde vardı. Tesisin içinde tesis mi diyeyim ona artık lojman mı diyeyim yani orada o kadar içten günlerimiz geçiyordu ki, her şeyi beraber yapıyorduk. O arkadaş gurubunda açıkçası fazla para yoktu. Ortaklaşa bir şeyler alır veya dışarıdan yaptırıp, bölüşerek yiyorduk. Ama çok samimi ve eğlenceli, unutulmaz günlerdi.

Trabzon’da uçaktan inip, belediye otobüsüyle 1. Lig (şimdinin Süper Lig) futbolcusu olarak Rize’ye gittiğimi hatırlıyorum. Bazen acele olunca taksi tutup gittiğim de vardır. Bu bugün olur mu, olmaz yani!

Abdullah Avcı o anısını anlattı! İlk deplasmanda trafik kazası

İLK DEPLASMANDA TRAFİK KAZASI

Rizespor’da oynadığınız dönemde unutamadığınız anılarınız var mı?

Rizespor’da transfer olduktan sonra ilk deplasman maçına giderken aslında olumsuz bir şey gibi gözüken ama sonunda olumluya dönen bir kaza yapmıştık. Denizli deplasmanı ilk maçımız… Denizli deplasmanına giderken otobüs Of’ta devrildi. Biz otobüsün içerisindeyiz. Öyle eşofmanlarımız falan yok. Ben de kot gömlek var, onda başka bir ceket var falan öyle gidiyoruz deplasmana. Otobüsün tekerlekleri havada sırtı yerdeydi. Herkes birbirine soruyor “bir şey var mı bir şey var mı” diye. Allah’a şükürler olsun kazasız belasız atlattığımız kazaydı. O hafta tehir olmuştu maçımız. 0radan sağ çıktığımız için çok şanslıydık.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@