banner491

Abdulkadir Ömür'ün sakatlığında ihmaller zinciri!

Trabzonspor'da Abdülkadir Ömür'ün sakatlığında ihmaller zinciri.

Abdulkadir Ömür'ün sakatlığında ihmaller zinciri!
banner492
banner432

‘Menisküs yırtığı var’ raporuna rağmen AEK’ya karşı oynatılan Abdülkadir Ömür'ü göz göre göre yaktılar. Kulüpten yapılan açıklamada Abdülkadir Ömür'ün sol dizinde ödem oluştuğu ve tedavisine başlandığı belirtilmişti ancak genç yıldız bir sonraki gün yapılan antrenmanda da yer aldı. Ağrıları bir türlü geçmeyen Ömür, eski kulüp doktoru ve şu an Milli Takım'da görev yapan Ufuk Şentürk'e gözüktü ve skandal burada ortaya çıktı. MR incelemesinin ardından Abdülkadir'in sol dizinde menisküs yırtığı olduğu ve hemen ameliyat edilmesi gerektiği belirlendi.

Trabzonspor'da son günlerde yaşanan sakatlıklar dikkat çekerken özellikle Abdülkadir Ömür için ciddi ihmaller yapıldığı iddia edildi. Bordo-mavili yönetimin 25 milyon Euro'yu bulan tekliflere rağmen satmadığı genç futbolcu sol dizindeki menisküs yırtığı nedeniyle dün Almanya'da ameliyat olurken, sahalara dönüşünün 6 ayı bulacağının açıklanması sinirleri gerdi. 20 yaşındaki futbolcunun sakatlığı ile ilgili gelişmeler şöyle olmuştu: Yeni Malatyaspor ile oynanan lig maçında dizinde ağrı hisseden Abdülkadir kendini yere bırakmış ve 72. dakikada da oyundan alınmıştı.

.Abdülkadir'i 6 ay sahalardan uzak tutacak hatalar da bununla başladı. Bordo-mavili futbolcu dinlendirildikten sonra UEFA Avrupa Ligi play-off turunda AEK ile oynanan rövanş maçında sahaya sürüldü ancak daha ilk yarıda ağrılar yüzünden kenara alındı.

ERTESİ GÜN TAKIMLA İDMANA ÇIKARDILAR

Maçın ardından kulüpten yapılan açıklamada ise oyuncunun sol dizinde ödem oluştuğu ve tedavisine başlandığı belirtildi. Ancak Abdülkadir bir sonraki gün yapılan antrenmanda da yer aldı. Genç futbolcu bu süreçte ağrılarının bir türlü geçmediğini belirterek eski kulüp doktoru ve şu an Milli Takım'da görev yapan Ufuk Şentürk'e gözüktü ve skandal burada ortaya çıktı. Şentürk kısa bir MR incelemesinin ardından oyuncunun sol dizinde menisküs yırtığı olduğunu ve hemen ameliyat edilmesi gerektiğini belirtti.

YIRTIK TESPİTİNİ DİKKATE ALMAMIŞLAR!

Tetkiklerin derinleşmesiyle Abdülkadir Ömür'ün menisküs yırtığının oldukça derin olduğu ve buna, yapılan ihmallerin neden olabileceği iddia edildi. Bunun üzerine de yönetim Abdülkadir'in MR sonucuna bakarak ödem olduğunu iddia eden kulüp doktoru Hakan Bozdoğan'ın savunmasını istedi ve ardından görevden uzaklaştırdı. Yıldız futbolcunun ilk MR'ını çeken hastanedeki radyologların da, MR raporunda oyuncunun sol dizinde yırtık olduğuna vurgu yaptığı ancak bu uyarının dikkate alınmadığı ifade edildi.

Abdülkadir ameliyat sonrası bu fotoğrafı paylaşarak şu yorumu yaptı: "Unutma. Her karanlık gecenin bir sabahı, her kışın bir baharı vardır. Karanlığı aydınlığa, hüzünleri ferahlığa çeviren bir yüce el, bir yüce kudret vardır. Elhamdülillah.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet
Ahmet - 3 ay Önce

Ulan çocuğu da Trabzonsporu da sıkıntıya soktunuz. O doktor bozuntusunu görevden uzaklaştırmak da yetmez.

yasar
yasar - 3 ay Önce

sadece kulup doktorunda değil, sistemde de sorun var, iyi bir sistem olsa tek bir kişiye bu kadar yetki verilmez yada o doktoru denetleyen kişi yok mu?

Hasan
Hasan - 3 ay Önce

Menisküsün en yırtığı 2 ayda sahalara döner. Sanki bağ yırtığı var da Ömürün fiyatı düşmesin diye gizleniyor gibi... Tabi bu tam skandal olur. Ama 6 ay sahalardan uzak kalan menisküs yırtığı hiç duymadım

Trabzonspor
Trabzonspor - 3 ay Önce

Bu sene şampiyon TRABZONSPOR UEFA kupası da Trabzonspor'un ve de kıtalararası futbol şampiyonasına katılacaktır TRABZONSPOR bunun dışında Türkiye KUPASI DA TRABZONSPOR'UN

BR4
BR4 - 3 ay Önce

Keşke Numuneye götürseydiniz orada anlarlardı.

NAMİK HİKMET
NAMİK HİKMET - 3 ay Önce

SAKAT OYUNCUYU OYNATMAYACAKSİN...ONAZİ YİDE BU ŞEKİLDE YAKTİLAR..SAKAT OYUNCU OYNAYİNCA YEDEK OYUNCULARİNDA MORAL VE MOTİVASYONU BOZULİUOR...

Nevzat
Nevzat - 3 ay Önce

Sizin doktorlugunuz batsin bu kadar genc gelecek vaadeden gencler en iyi doktorlara emanet edilmeli..

ömer
ömer - 2 ay Önce

Ahmet Ağaoğlu Gençlerbirliği maçında yenş forvetimiz olarak sahaya çıkacakmış gol atarına 1.75 oran veriyor değerlendirelim.

banner441

banner472