banner526

banner533

banner513

Abdülkadir Ömür hedefini açıkladı: Şampiyonluk

Abdülkadir Ömür önce şampiyonluğu sonra da Barcelona'yı hedefliyor

Trabzonspor 22.04.2020, 11:26 22.04.2020, 11:43

Trabzonspor'un genç yıldızı Abdülkadir Ömür, kendisi hakkında açıklamalarda bulundu. Kulübün youtube kanalına konuşan Abdülkadir, futbola başlama sebebinin Fatih Tekke hayrnlığı olduğunu söylerken hayalinin ise Barcelona olduğunu dile getirdi. 

İşte Abdülkadir Ömür'ün açıklamaları;

Çocukluğumdan itibaren Fatih Tekke videolarını izleyerek büyüdüm. Futbola başlamamdaki en büyük sebep Fatih Tekke diyebilirim. Hedefimde ilk basamak A takıma çıkmak ve orada başarılı olmak vardı, bunu başardığım için mutluyum. İkinci basamağımda Trabzonspor'da şampiyon olmak var. Umarım bunu da gerçekleştirebilirim. Trabzonspor ile şampiyon olduktan sonra da amacım Türkiye'yi yurtdışında en iyi şekilde temsil etmek ve büyük hayallerimi büyük takımlarda gerçekleştirebilmek.

AEK maçında sakatlanmıştım, aslında anladım diyebilirim. 20 yaşındayım, 10 yıldır futbol oynuyorum ilk kez böyle bir şey hissetmiştim. Kötü bir şey olduğunu hissettim, maçtan sonra da doktorlarımız bunu tescilledi. Döndüğüm maç Rizespor maçıydı. 86. dakikada oyuna girdim, inanılmaz bir hevesti, sanki ilk kez sahaya çıktım. 3 yıldır oynuyorum ama 6 ay sahadan uzak kalmak insana 1-2 yıl gibi geliyor. Çünkü bu  bizim işimiz.

A takıma çıkmaya başladıktan sonra da herkes gördü ki, aslında altyapıda çok yetenekli oyuncular var.

3 kelimeyle hırslı komik ve duygusalım

Küçük yaşlarda kazma tutmayı öğrendik. Belki o zamanlardan kollarımız güçlendi. Bahçe bellemeyi, makine tutmayı, bayıra yukarı durmayı, koşmakla falan daha iyi duruma geldik belki de.

Karantina sürecinden sonra insanlar daha farklı olacak diye düşünüyorum. İnsanlar bir birine gidemiyor, çay içemiyor, herkes yabancı gibi. Umarım bundan sonra insanlar hoşgörüyü yardımlaşmayı daha çok ön plana çıkar. Umarım bu virüs olayı bir daha yaşanmaz.

Messi dünyanın en iyi futbolcusu, ben de ona benzetildiğim için çok mutlu oluyorum. O zirve, bir futbolcunun yaşayabileceği en büyük zirve... Benim Barcelona ve Messi hayalimi herkes bilir. İnsanlar da yakıştırıyor. Yaşanılması zor bir hayal gibi gözüküyor ama ben bu hayali hep düşünüyorum. Messi'yi çok seviyorum , İnşallah Allah o günleri bize nasip eder

Yorumlar (8)
Tursun 7 ay önce
el etek öpmeui sevmem ama senin gibi bir çocupu terbiye ettikleri için annenin ve babanın ELLERİNDEN ÖPERİM şımatmadan mahçubiyetinle oyunundan çok karekterinle bir numarasın mahçup kardeşim
Görünen köy. 7 ay önce
Futbolu teknik olarak oynayan tek Avrupa takımı Barcelona dır. Diğer üst klasman takımlar fizik üstünlüğü ile mücadele ediyorlar. En az bir sezon daha kendi takımında kalması kapasitesini daha da geliştirmesi çok önemli. Kanaatim bir süreden beri izlendiğidir. Bu sezon teklif gelse bile gidişine izin verilmesin. Bu irade gösterilir ise mevçut takımı kendisi ve gideceği takımı da daha çok yarar sağlayacağı kanaatindeyim.
Murat 7 ay önce
Çok büyük iş nereye gidersen git kafa taliban olduktan sonra
Dünya İnsanı 7 ay önce
Dostum senin gibi kişilik tipleri Türkiye'de çok sevilir sayılır fakat dünya piyasasında ezilir. Sana tavsiyem bol bol kitap okuyup vizyonunu geliştirmektir. Ne kadar yetenekli olursan ol bu kafa Barcelona kafası değil...
Halil 6 ay önce
Hedefinin olmasi guzel ama daha 10 firin ekmek yemen lazim abdus suan %50 ile oynuyorsun bunu yuzde %150 cikarman gerej
Trabzonli 7 ay önce
Barça'ya gitmeni en çok isteyenlerdenim. Başta tipini düzeltecekleri için...
analist_61 7 ay önce
biraz da dünya edebiyatı okuyup kafayı değiştirmesi-geliştirmesi lazım. barca da oynamak sadece futbol yeteneği ile olmuyor. mental vizyon önemli
Alp 6 ay önce
Kardeşim sen çok iyi ve yeteneklisin.Fakat bunun %30 unu kullanıyorsun.Sorumluluk al pozisyonlarda soğukkanlı ol gol at.Bundan sonra gerisi gelecektir.Hedefine varacağına eminim.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@