Bozkırın çorak topraklarının çıkardığı son dönemin en güçlü seslerinden, bozlak geleneğinin yeni kuşak temsilcilerinden İsmail Altunsaray, Trabzon’da muhteşem bir konser verdi. 

Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin Ocak ayı kültür-sanat etkinlikleri içerisinde yer alan programa konuk olan Türk Halk Müziğinin güçlü ismi Altunsaray, salonu tıka basa dolduran türkü dostlarına unutamayacakları bir gece yaşattı. 

Seslendirdiği birbirinden güzel türkülerin yanı sıra, bozlak ve oyun havaları ile salonu coşturan ve tüm türküleri izleyicilerle birlikte seslendiren İsmail Altunsaray, “Trabzon’a daha önce bir yayla şenliğine gelmiştim. Ama ilk kez konser veriyorum. Burada kültür ve sanata çok önem verildiğini ve çok önemli müzik dernekleri olduğunu öğrendim. Gittikçe sayımızın azaldığı yerde Trabzon’da bu sayının artmış olması beni çok mutlu etti. Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin yapmış olduğu bu kültür-sanat etkinliklerini çok önemli buluyor ve başta başkanımız Murat Zorluoğlu olmak üzere emeği geçen tüm herkesi tebrik ediyorum. Ayrıca enerjiniz çok yüksek. Böyle olunca saatlerce çalıp söylemek istiyor insan” dedi.

Programın sonunda Altunsaray’a Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Erdem Zekeriya İskenderoğlu tarafından çiçek takdim edildi. 

Trabzon'da İsmail Altunsaray'dan muhteşem konser!

Trabzon'da İsmail Altunsaray'dan muhteşem konser!

Trabzon'da İsmail Altunsaray'dan muhteşem konser!