Zorluoğlu'ndan "Uzungöl'de yıkım yapmayın" diyen vatandaşa cevap: Kimse art niyet aramasın!

Başkan Murat Zorluoğlu, Uzungöl ile ilgili ‘Yıkmayın yazıktır’ diyen vatandaşa böyle çıkıştı; Hiç kimse art niyet aramasın!

banner432

Haber61/Haber Servisi - Levent USTABAŞI

Uzungöl’de 118 kaçak yapının yıkımı için vatandaşlara verilen süre doldu. Vatandaşlar hala buraları boşaltmadılar. İkincisinde yıkım araçları Uzungöl’e girecek. Uzungöl’de endişeli bekleyiş sürüyor.

Bu endişeli bekleyiş sürerken Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu meydan parkında karşılaştığı bir vatandaşla diyaloğu dikkat çekti.

Uzungöl’den geldiğini ifade eden vatandaş Başkan Zorluoğlu’na, “Yıkmayın yazıktır. İnsanların yeri yurdu orası..” diyerek destek istedi.

Başkan Zorluoğlu, “Kesinlikle yıkılacak” diyerek şöyle çıkıştı;”

“Reisi Cumhurun ve Çevre Şehircilik Bakanlığımızın talimatıyla kaçak yapılar yıkılacak. Bunun kaçarı yok! Hiçkimse bunda bir şey aramasın art niyet yok! Tamamiyle kaçak binalar yıkılacak!”

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2019, 10:45

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mg
Mg - 2 hafta Önce

Yillarca anlayamadigim bir mevzudur gozgore gore belirli kurimlarda elektrik su vs abonelik baslatan bu insanlara yapi kullanma ruhsatini sormadan islem yap, sonra kalk de ki bunlar kacak. Sen kacak yapilardan elektrik su dogalgaz vs parasini alirken yahut aldirmamaya engel koyamazken simdi insanlari sobele. Bir yanlisi kokten yaptirmayacaksin. Sit bolgeleri, dogal varliklar gibi devlet korumasindaki alanlara denetim kac yilda bir yapilir? Bununla ilgili kirimlar arasi isbirligi ne duzeyde olmalidir?
Biz vatandas olarak goruntu kirliligine karsisyiz fakat devletin de para alma ugrina "kacak dovusmesine" de karsiyiz.
Sahsi iliskilerini kullanarak her turlu isini yaptiran vatandas kadar burada her tirku denetim ve planlamasiz, kuruar arasi isbirliksiz calisan belediyecilik anayisi da bir o kadar sucludur!

?
? - 2 hafta Önce

kaçak olanlar zaten yıkılacak....kanuna uygun olsada görüntüyü bozanlarıda yıkın......vatandaş bu konuyu titizlikle takip ediyor....

Musa
Musa - 2 hafta Önce

yıkmayın yapanın yanına kalsın yaylalar bitti babalarının malı yaylalar oralarıda yıkın milletin malını köylüler kullanıyor muz cumhuriyeti

Ts
Ts - 2 hafta Önce

Kanuna uygun dedikleriniz hangileri hepsini yıkın yiyorsa uzungolu panayira çevirdiler yazıktır günahtır bu başkanı şuan sorumlu tutmakla beraber takip edecez

Osman
Osman - 2 hafta Önce

Adım atacak yer yok yıkacaksınız takiben gördüm utandım

Mustafa ts
Mustafa ts - 2 hafta Önce

Tur rehberim uzungöle ayda bir giderim. Ne yazık insanların aç gözlülükleri güzelim doğayı bitirdiler. Ahırlar otele çevrlidi. Kaçak yapılar sadece uzungölde degil heryerde yıkılmalı.

ahmet yilmaz
ahmet yilmaz - 2 hafta Önce

herkes boş konuşmasın.Allah imkan verdi.senin findigini devlet gelip kesecez derse tepkin ne olurdu.ordakilerinde hepsi fakir coluk cocugu var.50 yil nerdeydiniz.

bordo mavi
bordo mavi - 2 hafta Önce

8-9 ay oldu baskanım hala gözle görünür birşey yok ortada biz gelirsek ben ve ekibim trabzonun sorunlarını biliyoruz hızla başlayacağız demişdiniz inş bir sonraki seçime kadar birşeyşer yaparsınız


banner472

banner441