7m


7m

hyundai

Zorluoğlu'ndan üst yapı çalışmalarına yakından takip

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu üst yapı çalışmalarını yerinde inceledi.

Trabzon 28.05.2022, 10:26 28.05.2022, 10:43
Zorluoğlu'ndan üst yapı çalışmalarına yakından takip

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, ilçelerde yürütülen üstyapı çalışmalarıyla yakından ilgileniyor. Sürmene ilçesini ziyaret eden Başkan Zorluoğlu, asfaltlama çalışmalarını yerinde inceledi.
 
Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Ortahisar ve 17 ilçede yürütülen altyapı ve üstyapı çalışmalarını titizlikle inceliyor. Sürmene ilçesini ziyaret eden Başkan Zorluoğlu,  Soğuksu, Çamlıca, Dirlik, Kahraman, Oylum, Muratlı ve Yazıoba mahallelerinde tamamlanan asfaltlama çalışmalarını yerinde inceledi. Başkan Zorluoğlu’na incelemeleri sırasında Sürmene Belediye Başkan Vekili İrfan Hacıoğlu, Sürmene Belediye Başkan Yardımcısı Ali Aydın ve Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanı Vural Fettahoğlu eşlik etti. Öte yandan Sürmene ilçesinde bulunan Konak, Yukarıçavuşlu ve Balıklı mahallelerindeki asfaltlama çalışmalarının da bugünden itibaren başladığı belirtildi.

PROGRAMIMIZI UYGULAMAYA KOYDUK
İncelemelerinin ardından çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Zorluoğlu, “2022’yi gerek Ortahisar’da gerekse de 17 ilçemizin merkez ve kırsalında asfalt ve beton yol konusunda önemli bir mesafe alacağımız yıl olarak görüyoruz. Programımızı kış boyunca hazırladık. Şimdi bu programı ilçe bazlı olarak uygulamaya koyduk. Trabzon’da Ortahisar dışındaki ilçelerimizde hem asfalt hem beton programımız yıl boyunca hava şartlarının uygun olduğu zamana kadar devam edecek” şeklinde konuştu.   

 
ÖNEMLİ ÖLÇÜDE TAMAMLAYACAĞIZ
Çalışmalara Sürmene ve Beşikdüzü ilçelerinden başladıklarını da dile getiren Başkan Zorluoğlu, “Ortahisar dışındaki ilçelerimizin merkezlerinde ve kırsalında bu sezon için yaklaşık 120 bin ton asfalt bir o kadar da beton çalışmamız olacak. Bu bakımdan çalışmalarımıza Sürmene ve Beşikdüzü ilçelerimizden başladık. Bir batıda bir doğuda ekiplerimiz sezon boyunca çalışmalarına devam edecekler ve inşallah yıl sonuna kadar epey bir yolumuzu asfalt ve beton hale getireceğiz. Bugün de Sürmene’de yaptığımız çalışmaları yerinde gördük. Bunlar bizim kendi işgücümüzle ve personelimizle yaptığımız çalışmalar ama aynı zamanda yüklenici marifetiyle de yaptığımız çalışmalar var. Kalite olarak ikisinin arasında bir fark olmaması memnuniyet verici.  Arkadaşlarımız özveri ile çalışıyorlar. Muhtarlarımızla ve belediye başkanlarımızla beraber kol kola şehrimizin kırsal alanda eksik olan beton ve asfalt yol meselesini önemli ölçüde seçimlere kadar tamamlamış olacağız” dedi.

 
MAHALLE SAKİNLERİ TEŞEKKÜR ETTİ  
Başkan Zorluoğlu’nun incelemeleri sırasında çevrede bulunan mahalle sakinleri ise, “İlçemize ve mahallerimize bizzat gelerek sıkıntıları ve çalışmaları yerinde görmenizden memnuniyet duyuyoruz. Yollarımızın büyük çoğunluğu asfaltlandı. Kalan mahallelerin de kısa sürede tamamlanacağına yürekten inanıyoruz. Bizlere gösterdiğiniz yakın ilgi nedeniyle size ve ekibinize yürekten teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandılar.


Yorumlar (4)
mehmet 1 ay önce
Ne yaparsaniz yapin gideceksiniz .
Asvalt dokmek ile bu isler olmuyor bagli bulundugun parti Ulkemi her yonden bitirdi.
baboli 1 ay önce
milletin beton yolunu asfalt edene kadar stabilize yollara bişe yap başkan senden önceki de ofta beton yol bırakmadı sende şimdi sürmende 30 sene sonra beşikdüzüne ulaşırsınız
Hasan Zorlu 1 ay önce
Büyükşehire bağlı bütün mahalle( köy yolları ve tali ) yolları asfaltlanmazsa 2023 yılında hüsran yaşanacak.Sonra demedi demeyin!
Halamoğğ 1 ay önce
2023'de görecez. Yıllardır yardım istiyoruz. Kamyon ile sadece çakıl istedik. Evimizde hasta var sara hastası ambulans inmiyor dedik takmadınız. Maçka belediyesine yazdık kamyon alamıyoruz merkezden dediler geçtiniz. Şimdi yol dökmeye başladınız. Yıllardır AKP'ye oy verdim. Bu sene karşınıza kim çıkarsa ona oyumu vericem.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@